Havlůj "C", Polák, Bittner, Kunrt, Pozděna, Dostál, Ságer

Andres, Procházka, Kýhos "A", Jirkovský, Bezpalec, Malec, Hrdlička, Böhm, Palaščák, Hartman

Vladimír Machulda, Miroslav Kanis

Vydřené vítězství proti Bílině

Ve 27. kole druhé hokejové ligy dorazil na led vedoucího Sokolova předposlední tým Bíliny. Kdo čekal jednoznačný průběh, musel být zklamán. Hosté se totiž představili jako houževnatý soupeř a Baník se na výhru dost nadřel. Nakonec ale zisk tří bodů slavili domácí po výsledku 5:3 a třetinách 1:2, 1:0, 3:1.

Úvod byl vlažnější. Ve třetí minutě však putoval na trestnou lavici hostující Kunrt a zanedlouho se v přesilové hře dostal do velké šance Bauer. Hostující Nechvátal však vytáhl skvělý zákrok. Početní výhodu ale domácí využili. Martin Rohan dostal dostatek prostoru, sjel si ke kruhům a prostřelil Nechvátala – 1:0.

Ale snažil se i soupeř. V 8. minutě hosté v útočném pásmu Sokolovu pěkně zavařili a David Palaščák vymetl pavučiny – 1:1. V 16. minutě šla Bílina do vedení. Petr Hruška chtěl od zadního mantinelu odehrát puk, ale pouze namazal volnému Martinovi Hartmanovi, pro kterého nebyl problém trefit opuštěnou bránu – 1:2. Srovnat mohl zanedlouho Csamangó, ale v úniku po levé straně skvělého Nechvátala nepřekonal. Po první třetině tak trochu překvapivě vedli hosté.

Na začátku druhé třetiny měl obrovskou šanci opět Csamangó, kterého skvěle našel Bauer, ale mladý útočník Baníku pálil pouze do betonů Nechvátala. V dalším průběhu druhé třetiny dobývali domácí bránu Bíliny, ale v ní zářil - ještě loni brankář Sokolova - Patrik Nechvátal. Dobrou příležitost měl například Kverka, ale brankář Bíliny byl i tentokrát na místě.

Ve 39. minutě se musel činit i Hruška, jenž výborně zasáhl proti šanci hostí. Ihned poté měla Bílina možnost přesilové hry, ale výhoda to pro ni nakonec nebyla. V poslední minutě druhé části se v oslabení utrhl Kverka, jenž vystřelil na Nechvátala a důrazný Tomáš Rohan dotlačil puk za brankovou čáru. Hlavní sudí tento gól nemohl vidět, ale u brány stál čárový rozhodčí, který nekompromisně ukázal, že puk brankovou čáru přešel. Zatímco se Baníkovci radovali, hosté protestovali. Ale nebylo jim to nic platné, gól platil – 2:2. Po 15ti vteřinách skončila druhá třetina, hráči Bíliny i nadále protestovali a jejich opora brankář Nechvátal vyfasoval osobní trest do konce zápasu. To nakonec asi byl klíčový okamžik celého utkání.

Do třetí třetiny tak nastupovali hosté s druhým brankářem - Holzerem. A toho hned sokolovští hokejisté začali zaměstnávat. Na začátku 45. minuty neuspěl Dobřemysl, ale zanedlouho se sokolovský stadion již radoval. Od modré pálil Parýzek, gólman Holzer puk vyrazil, ale pouze k Václavovi Dobřemyslovi, jenž z velkého úhlu uklidil kotouč do sítě – 3:2.

Hosté byli ale i nadále nepříjemní. V 51. minutě navíc domácí hráli v šesti a přišla tak přesilová hra Bíliny. Jenže v ní se zmocnil puku Ivan Říha, úprkem přes celé kluziště se dostal až před Holzera a toho v nájezdu prostřelil – 4:2. Pojistit vedení mohl Švec, ale neuspěl a hosté ještě zápas zdramatizovali.

V 59. minutě totiž Baník nedokázal ve vlastním pásmu odehrát puk, který se dostal k Lukášovi Jirkovskému a ten nezaváhal – 4:3. Následně přišlo zakázané uvolnění domácích a hra se přestěhovala před Hrušku. Hosté se odhodlali k powerplay a Hruška musel brzy po vhazování zasahovat. Následně Baník prostřídal sestavu, k Dobřemyslovi naskočili Říha a Tomáš Rohan. A byl to právě druhý jmenovaný, jenž po dalším vhazování ukořistil kotouč, ujel kolem levého mantinelu a od modré trefil prázdnou bránu – 5:3. „Rotaváci“ tak zaznamenali v tomto utkání čtyři góly a rozhodli o třech bodech pro Baník. Zbytek utkání se již dohrál, pouze na konci zbytečně fauloval hostující Havlůj, což si sokolovský Švec nenechal líbit a tak na trestnou lavici putovali oba.

Vítězství se nerodilo vůbec snadno. Bílina v Sokolově bojovala a dělala favoritovi starosti. Nakonec se ale Baník ve třetí třetině třikrát prosadil a strhl vítězství na svou stranu.

V příštím kole hraje Baník v sobotu 18.1.2014 na ledě nevyzpytatelného Nymburka. V Sokolově se půjde na hokej až v sobotu 25.1. 2014, kdy od 17.30 přivítáme mužstvo Pelhřimova.