IHC Písek
Vyloučení - 2 min.: 5:6, 10 min. (OT): 1:0
Mimořádné tresty: Škopek (PIS) 10 min. OT za nesportovní chování
Počet diváků: 485
  • 09:03 Jirušek (Pfister T.)
  • 09:14 Jirků (Vlček)
  • 11:18 Račanský (Truhlář J.)
  • 16:00 Vlček (Procházka, Urbanec)
  • 19:15 Kašpar (Gombár)
  • 26:36 Zikmund (Kukla)
  • 47:00 Vlček (Urbanec, Slavík)
  • 55:55 Křepelka (Kukla, Zikmund)
  • 56:39 Sýbek (Procházka, Koutenský)
Havl. Brod - Vrchlabí 2:3
Klášterec n/O - Jablonec 5:6 PP
Bílina - Nymburk 2:3
Klatovy - Kobra Praha 8:6
Děčín - Řisuty 4:2
Trutnov - Tábor 1:6
Jindř. Hradec - Žďár n/S 3:11
Pelhřimov - Kolín 0:5 KK
Soupiska IHC Písek

Panec

Semrád, Jirků, Procházka, Škopek, Hřebíček, Hanus, Pavlíček, Koutenský, Hrubý

Volf, Vlček, Urbanec, Sýbek, Bernad J., Pašek, Slavík, Ferebauer, Růžička, Novák, Duchoň

Trenér:

Karel Slabý

Trenér:

Jaromír Carvan

Baník vyválčil na jihu Čech tři body

Baník slavil tříbodové vítězství v Písku

Baník zajížděl v předposledním kole základní čáasti 2. ligy ČR do jihočeského Písku. Soupeři měl co vracet z prvního vzájemného měření sil, kdy na domácím ledě sokolovští prohráli 2:8. Mise se povedla a Baníkovci si přivezli cenné vítězství za výhru 4:5 po třetinách 2:3, 0:1 a 2:1.

V první periodě byl vidět hokej plný zajímavých šancí na obou stranách. Produktivnější byli v první třetině hosté. Nejprve se šťastně trefil po asistenci Pfistera v čase 09:03 Miroslav Jirušek, když z pravého rohu útočné třetiny překonal Pance – 0:1.. Hosté se z vedení ale neradovali dlouho. Po zhruba dvaceti vteřinách vyrovnal rovněž šťastnou střelou domácí obránce Libor Jirků - 1:1. Za dvě minuty poté vystřelil od modré Truhlář a odražený kotouč dokázal za Pance uklidit Petr Račanský - 1:2. Ale i v tomto případě dokázali domácí zareagovat, když se v přesilové hře trefil Filip Vlček a vyrovnal na 2:2. Když už se zdálo, že se oba týmy rozejdou do kabin za vyrovnaného stavu, hosté udeřili potřetí. V čase 19:15 vrátil sokolovským vedení Roman Kašpar, který dorazil tentokrát střelu Gombára – 2:3.

Druhé dějství přineslo jedinou branku, kterou po povedeném blafáku vsítil hostující Ladislav Zikmund po asistenci kapitána Petra Kukly – 2:4. Další část hry byla ve znamení střeleckých příležitostí na obou stranách, více aktivní byli domácí hokejisté, ale vynikající Fečo v brance Baníku za svá záda žádné šance domácích nepustil. Hosté disciplinovaně bránili svou modrou čáru a Píseckým nenechávali příliš prostoru pro útočné manévry.

Do třetí třetiny vstoupili písečtí hodně aktivně s jasným cílem - vyrovnat. Jenže proti stál výtečný Fečo. Třináct minut před koncem se domácím přece jen podařilo snížit na rozdíl jediné branky, když překvapil Filip Vlček jinak v pohodě chytajícího Feča střelou na bližší tyč a na zimním stadionu v Písku bylo o něco veseleji – 3:4. Jenže domácí obrana nechala čtyři minuty před koncem ujet Petra Křepelku, který v samostatném úniku nedal Pancovi žádnou šanci a poslal hosty opět do dvoubrankového vedení – 3:5. O minutu později ale do trochu dezorientované obrany vnikl Jan Sýbek a blafákem snížil na 4:5. Písek se tlačil do zakončení, ale snahu zmařilo závěrečné vyloučení. Nepomohlo ani odvolání gólmana v posledních sekundách.

Baník tedy vyválčil na jihu Čech tři body a v posledním kole základní části ho čeká na domácím ledě další soupeř z jižních Čech – HC Vajgar Jindřichův Hradec. Utkání se hraje v sobotu 20. února od 17:30.

V těchto dnech končí aktivní kariéru bývalý vynikající útočník Baníku Petr Polesný, se kterým se všichni můžete přijít rozloučit o den dříve, tedy v pátek 19.2., když od 18:00 bude sehráno exhibiční utkání jeho a jeho bývalých spoluhráčů proti týmu, kde naposledy aktivně působil – německému VER Selb.