Jaromír Carvan

Litvínov poslal Starší žáky domů s osmi brankami

Utkání v Litvínově mělo nepovedenou první třetinu, kdy jsme inkasovali 5 branek

Utkáním v Llitvínově jsme uzavírali sezónu starších žáků 2015/2016.

První třetina byla propadákem a soupeř toho jak se patří využil. Během prvních dvaceti minut nám odskočil o pět branek a o utkání bylo víceméně již rozhodnuto. Utkání by se možná vyvíjelo jiným směrem, kdyby byla uznána branka Dominika Remty, který střelil krásnou ránu, avšak puk vylétl z brány ven a rozhodčí neviděli, zda se puk odrazil od zadní konstrukce, či od přední. A tak se v první třetině mělo skóre jen na straně domácích.

Na druhou třetinu jsme nastoupili již lépe, začali jsme lépe bruslit, naše hra přitvrdila a soupeř již nedostával tolik prostoru ke střelám. Už i naše pětky si vypracovávaly akce, které ohrožovaly bránu soupeře, avšak Lukáš Klika v litvínovské bráně držel stále čisté konto. Neohrozily ho ani samostatné úniky Matěje Opatrného, který se 2x v krátkém sledu utrhl. V čase 31:30 střídáme brankáře a mezi tyče pouští Matěj Bíma Honzu Charváta. Honza již do konce třetiny žádnou střelu nepustí a tak po druhé třetině se píše skóre 6:0.

třetí třetina se hrála v podobném tempu jako ta druhá. první branku této třetiny se povedlo dát našim baníkovcům, když v čase 52:54 posílá Tomáš Rožánek puk na Pavla Radaušera, který se dostává do úniku a blafákem překonává Kliku v bráně. 6:1 . Už to vypadalo, že si Honza udrží čisté konto, když mu nešťastně propadl puk mezi nohy a litvínovští jásali již po sedmé. 7:1. A v čase 55:04 inkasoval Honza ještě jednou a touto brankou se dnešní skóre uzavřelo. 8:1.

I přestože jsme prohráli vysokým rozdílem, nebyl to nejhorší zápas. Dvě třetiny kluci nechali na ledě všechno, škoda nepovedené první třetiny.

Odehráli jsme poslední utkání této sezóny, která byla po dlouhé době pro starší žáky velmi povedená. V Litrvínově na nás čekal pohár, medaile a diplom za celkové 3.místo v celé nadstavbě, což je opravdu chvályhodné. Dovolte mi poděkovat všem borcům, kteří v této kategorii za Baník bojovali a ukázali, že v Sokolově se hokej hrát umí. Někteří z nich se již s kategorií žáků budou loučit, někteří budou příští sezónu bojovat dál, přejeme všem, aby se dařilo, neméně jak tuhle sezónu. Díky všem, kteří jste náš tým celou sezónu podporovali a táhli vpřed. Ukončení sezóny si zpestříme turnaji, které na nás čekájí, ten první domácí již teď o víkendu 19. - 20.3. a ty další v následující víkendech. Věříme, že si kluci závěr sezóny jak se patří užijou a s tou končící sezónou se rozloučíme ve velkém stylu.... Srdečně vás všechny zveme na Baník ve dnech 19. - 20.3.2016.