Zdeněk, Charousek, Vlastník, Hrdlička, Mála, Vrtek, Diviš, Strunz, Procházka, Pokorný, Tupý, Macháček

Petr Mikeš

Rostislav Kurfürst

V Klášterci Baník vedení neudržel

Původně plánované sobotní utkání 5. kola západní skupiny 2.ligy ČR se po dohodě obou klubů hrálo ve středu 5. října na ZS v Klášterci. Baníkovce může mrzet spousta neproměněných šancí a hrubé chyby ve vlastním pásmu a tak si z podkrušnohorského derby přivezli prohru 4:2 po třetinách 0:2, 1:0 a 3:0.

V utkání začali přitom velmi dobře, a ačkoliv na ně domácí jak se říká vlétli, pozorně bránili a ve svých útočných výpadech byli daleko nebezpečnější. Zejména útok Pavla Kuběny spolu s velezkušeným matadorem Davidem Hruškou byl při každém pobytě na ledě velikým nebezpečím pro Kaššákovu branku. A právě David Hruška otevřel v čase 7:54 skóre utkání, když po výborné přihrávce Slámy zakončoval téměř do prázdné branky – 0:1. Domácí se rovněž snažili a prověřovali Hruškovu pozornost z každé možné pozice, ten však předvedl několik brilantních zákroků a skórovat jim nedovolil. Naopak na konci dvanácté minuty zakončil rychlý přechod do útočného pásma Tomáš Sláma po asistenci Kuběny a poslal sokolovské do dvoubrankového vedení -0:2. Následovali další vyložené šance Baníku, ale domácí gólman byl už nepropustný, i když někdy i se štěstím. Tyto neproměněné „loženky“ nakonec hosty museli v dalším průběhu utkání hodně mrzet.

Ve druhé třetině byli hosté, co se týká střelby, aktivnější, domácí však působili dravěji a dřeli na vstřelení své první branky. Hosté mezitím zopakovali neproměnění několika větších střeleckých příležitostí, těsně minuli D.Hruška, Sláma a Račanský, Kukla nastřelil tyč. Opačným směrem byla v útočném pásmu domácích sehrána skvělá kombinace na jejímž konci byl po asistenci Vrtka Lukáš Hrdlička a snížil vedení Baníku na rozdíl jediné branky - 1:2. Poté oba soupeři ještě vyzkoušeli několikrát pozornost brankářů, ale stav se do konce druhého dějství již nezměnil.

O přestávce svým svěřencům zvýšeným hlasem trenér Kurfürst domluvil, že je třeba se vrátit k trpělivé hře zezadu a být neustále v pohybu. Bohužel hned v 55. vteřině třetí třetiny se sokolovští dopustili hrubé chyby ve vlastním obranném pásmu, čehož využil domácí kanonýr Vladislav Vrtek a srovnal stav na 2:2. Zápas tak dostal úplně nový náboj a hlavně domácímu týmu vyrovnání vlilo do žil novou krev. Je však nutné podotknout, že zejména ve třetí třetině žalostně rozhodovali rozhodčí, a to jak čároví, tak pan hlavní. Ten v klidu přehlížel evidentní fauly, zejména na Davida Hrušku, naopak hosty trestal za „skokanské etudy“ domácích hráčů. Sokolovští se v 54.minutě bohužel dopustili další hrubky v rozehrávce v obranném pásmu a domácí střelec Jakub Zdeněk poslal klášterecké poprvé do vedení – 3:2. Hosté se snažili v poslední pětiminutovce o vyrovnání, situaci ovšem ztížilo další nesmyslné vyloučení. V poslední minutě to zkusili ještě při hře bez brankáře, netrefili však branku, puku se zmocnili domácí a střelou do prázdné klece Aleš Macháček uzavřel brankový účet utkání – 4:2.

Je potřeba, aby se sokolovští rychlé z této prohry otřepali a v sobotním utkání v Bílině (opět na rozměry malém kluzišti) podali zodpovědnější výkon a zlepšili koncovku.

Doma se představí Baníkovci ve středu 12.října, kdy budou hostit další severočeský celek HC Děčín.