Procházka, Filip, Šťastný, Novák, Šimoníček, Bláha, Svoboda, Urban, Oppelt, Maďar, Miškovský, Čurda

Hlaváč

Rostislav Kurfürst, Miroslav Diblík

Ve Vrchlabí se nedařilo, body zůstaly v Krkonoších

V sobotním utkání HC Baník Sokolov vs. HC Vrchlabí byl na ledě pouze jeden tým, který si za svůj výkon zasloužil body. Bohužel byl to právě náš Baník, komu se dnes nedařilo a tak body zůstávají ve Vrchlabí.

Vrchlabí - Baník zajížděl v 8. kole základní části 2.ligy ČR skupiny Západ do Podkrkonoší, kde se ve Vrchlabí utkal s celkem HC Stadion Vrchlabí. Utkání se sokolovským vůbec nevydařilo a po velkém množství chyb, zejména ve třetí části hry, odjížděli s prohrou 9:1 po třetinách 3:1, 1:0 a 5:0.

Přestože v úvodu utkání vypadala hra Baníku nadějně a Jelínka v brance domácích zaměstnávali hosté ze všech pozic, byli to domácí, kteří po propadu sokolovských ve středním pásmu otevřeli Patrikem Maďarem ve 4.minutě skóre utkání – 1:0. V polovině šesté minuty už vrchlabští vedli 2:0, když chybu hostů v obranném pásmu využil Daniel Svoboda. V polovině 9.minuty se hosté vrátili do hry, když v kombinaci s Kuběnou při přesilové hře snížil Martin Trapl – 2:1.První střeleckou desetiminutovku utkání pak zakončil v čase 9:19 Daniel Svoboda,který neobsazen z mezikruží zvýšil na 3:1. Hosté se nevzdávali a ve druhé polovině první periody sebevědomé domácí borce i přesříleli, krom nastřelené tyčky skončili však všechny akce bez gólového efektu.

Prostřední část začali aktivněji domácí. Ve 24. minutě vyslal domácí Čurda dělovkou od modré čáry, ale Feča v hostující kleci nepřekonal. Minutu na to se domácí dostali do další šance, ale Novák, Bláha ani Urban Feča nepřekonali. Ve 27. minutě bylo nařízeno trestné střílení, ale domácí Oppelt nedokázal překonat sokolovského gólmana. Ve 29. minutě se ke střele dostal domácí Jirků, ale vyprášil pouze Fwčovy betony. V 31. minutě to od modré zkoušel hostující Račanský, jeho puk však zamířil mimo branku. Ve 35. minutě se přes celé hřiště vydal domácí Novák, jeho pokus vyrazil Fečo pouze před Klementa, ale ten nedokázal překonat hostující brankáře. Minutu poté vytvořili útočnou akci Urban se Svobodou, ale jejich pokus vyrazil Fečo ramenem. Na druhé straně vyprodukoval střelu Janata, Novák a Kukla, Jelínek si s jejich pokusy dokázal poradit. 38. minuta přinesla branku v sokolovské brance. Kapitán domácích Filip přihrál na červenou čáru Michalu Procházkovia ten v samostatném úniku překonal Feča v brance hostů – 4:1. V poslední minutě byl faulovaný kapitán Filip a domácí měli možnost již dnešního druhého trestného střílení, ale ani tentokrát nedokázali hráči Stadionu překonat hostujícího brankáře. A tak se do šaten odcházelo za tříbrankového vedení domácích.

Třetí třetina proběhla za postupného navyšování skóre domácího týmu. Hlavním důvodem byla snaha hostujícího celku o kontaktní góly, bohužel u toho zapomínali bránit a domácí se svými smrtelnými útočnými výpady je rychle trestali. A tak od 45. do 58. minuty stačili sokolovským nastřílet dalších pět gólů a svůj brankový účet zastavili, když na ukazateli skóre svítil stav 9:1.

Baníkovci musí na takto zpackané utkání rychle zapomenout, připomenout každý sám sobě, že hokej není jenom o útoku, ale hlavně také o obraně. Napravit to mohou příští sobotu 22.10., kdy na svém ledě hostí od 17.30 hodin mužstvo HC Klatovy.