Šulc, Bříška, Havlas, Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Gecko, Babec, Tondr

P. Cinibulk

J. Parkmann, M. Diblík

Ani v Jablonci jsme na body nedosáhli

V sobotu 29.10.2016 zajížděl A tým Baníku do dalekého Jablonce

Jablonec nad Nisou –V 11.kole 2.ligy ČR se utkali sokolovští hokejisté v Jablonci nad Nisou s místním týmem HC Vlci Jablonec n/n. Baníkovci sice podali velmi dobrý výkon a s úrovní předvedeného hokeje obou celků byli všichni přítomní diváci spokojení, nicméně bezzubá koncovka poslala hosty domů opět bez bodu, tentokrát po prohře 5:1 a třetinách 2:0, 2:0 a 1:1.

Baníkovci po dlouhé cestě v úvodu nevypadali vůbec unaveně, naopak se do svého soupeře pustili s maximálním úsilím a první desetiminutovka byla v jejich režii. Hned v prvním střídání a úvodním tlaku ve třetině domácích nedopravil puk do prázdné klece kapitán Petr Kukla a neujali se ani ostatní příležitosti, například bomba Ivana Říhy v 9. minutě do spojnice tyčky s břevnem. Jinak k vidění byl rychlý a důrazný hokej s šancemi na obou stranách. Oba brankáři si rozhodně nestěžovali na nedostatek práce, ale první kdo musel kapitulovat, byl bohužel sokolovský David Fečo, když v 11. minutě využili domácí přesilovku a Jakub Mulač poslal Vlky do vedení – 1:0. Hra si i dále držela vysokou úroveň, hosté měli několik příležitostí srovnat skóre, ale koncovka je málo důrazná. Domácí naopak při signalizovaném vyloučení hostujícího hráče 32 vteřin před první sirénou zvýšili Kamilem Bříškou na 2:0.

A vyšel jim i vstup do druhé části hry. Po osmaosmdesáti sekundách přidal další branku do sítě hostů Jiří Peřina – 3:0. Hosté však vůbec nic nevzdávali a hrozili při každé možné příležitosti. Stejskal byl ale pozorný a na jeho straně stálo i štěstí, když mu pomohla opět tyč jeho branky. Na konci 39. minuty si připsal strážce jablonecké svatyně i asistenci u vstřelené branky. Jeho rozehrávku prodloužil obránce Vlků na najíždějícího Kamila Bříšku a ten vsítil svůj druhý gól – 4:0. Baník tak stejně jako v prvním dějství inkasoval těsně před odchodem do šaten. Ještě před zahoukáním sirény došlo ale k citelnému oslabení v řadách baníkovských obránců, když se zlomeným kotníkem putoval do místní nemocnice Vojta Šik.

Ve třetí části hry již domácím viditelně docházely síly, ale hosté toho nedokázali využít. Z pěti přesilovek využili pouze jednu, když v 54. minutě tečoval Kuklovu střelu Petr Račanský – 4:1. V 56. minutě využili i domácí Vlci svou jedinou přesilovku v této části hry a Kamil Bříška dovršil hattrick – 5:1. Tím vzali sokolovským definitivně vítr z placet na jakékoliv zdramatizování dosavadního průběhu utkání.

Další utkání hrají sokolovští na domácím ledě, a to v sobotu 5.listopadu od 17.30 hodin, když jim soupeřem bude soused z chvostu tabulky, tým HC Trutnov.