• 1:2, 1:0, 2:0
18. kolo   29.11.2016 - 18.00
PVPSNP
Tresty: 4:6
Vyloučení - 2 min.: 1:5, 5 min.: 1:0, 10 min. (OT): 1:1, do konce utkání (OK): 1:0

Špaček, Kubík, Slavík, Houfek, Marcel, Kaňák, Leština

Švarc, Topinka, Krliš, Pacanda, Uhlík, Beneš, Vracovský, Tulačka, Kodýtek, Vlček, Němec

J. Parkmann, M. Diblík

Z Klatov s prázdnou

Ač to ze začátku utkání dobře vypadalo, nepřivezl si Baník z ledu Klatov ani bod.

V úterý 29.11. zajížděl Baník do Klatov.

Na začátku první třetiny vlítli hráči Baníku na soupeře jako tajfun. Hned v prvních vteřinách provětral betony domácího brankáře pěknou střelou Petr Kukla. Tlak se vyplatil a ve druhé minutě střelil gól Čejka po přihrávce Trapla. 0:1 Domácí se nestihli ještě ani vzpamatovat a už tahali další gól ze své svatyně. Branku vstřelil Pajk po přihrávce Řezníčka. 0:2 První třetina byla pod výraznou převahou Baníku. Klatovy nevěděly, jak se dostat přes modrou. Obrana Baníku byla skvělá a branku hájil stoprocentní Kuchař. Bohužel tři minuty před koncem první třetiny se přesto povedlo Klatovským snížit náskok Baníku a stav byl 1:2.

Druhou třetinu ovlivnilo nejprve vyloučení Kuchaře za zdržování hry (vyhození kotouče) . Po uplynutí trestu, který odseděl Trapl, rozhodčí pískl faul Slámovi, který viděl jen on. Klatovský hráč podklouzl a bohužel to vedlo k vyloučení baníkovského hráče. Klatovy vstřelily vyrovnávací branku. Před koncem třetiny byl faulován klatovský hráč a bylo nařízeno trestné střílení, které bravurním zákrokem zlikvidoval vynikající Kuchař. Stav na konci druhé třetiny 2:2.

Třetí třetina nezačala pro Baník vůbec dobře. Na jejím začátku inkasoval dva rychlé góly, které bohužel poznamenaly výkon hráčů. Přestalo se dařit v rozehrávce. Klatovští hráči začali napadat baníkovské mladíky, kteří se tím zdáli být rozhození. Kuchař se blýskl několika fantastickými zákroky. Nervy tekly na obou stranách a to nakonec vyústilo ve vyloučení Petra Kukly za hákování na dvě minuty plus deset za nesportovní chování. A opět se blýskl skvělými zákroky brankář Baníku. Po oslabení měl Baník výhodu pětiminutové přesilové hry, kterou bohužel nevyužil. Zápas skončil v neprospěch hokejistů ze Sokolova a drahocenné body zůstaly v Klatovech.

Další zápas se odehraje v sobotu v Praze s HC Kobra Praha.