Klement, Hejda, Matějček, Chleborád, Jandejsek, Tržický

Filip "C", Procházka, Šťastný, Šimoníček, Bláha "A", Maďar, Čurda, Urban, Miškovský, Oppelt

R. Svoboda

Dva přesilovkové góly na vítězství nestačily

V posledním domácím utkání základní části sice hráči A týmu po 1. třetině vyhrávali o dvě branky, body si však odváží opět Vrchlabí
35. kolo 2. hokejové ligy nám nabídlo domácí utkání HC Baníku Sokolov proti HC Stadion Vrchlabí

HC Stadion Vrchlabí se nachází na 4. místě tabulky s 61 body.

V tomto utkání se nám představili domácí v žlutočerných a hosté v modrobílých dresech.

Utkání začalo v rychlém tempu a hosté se hned dostali do útočného pásma. Ale to Baníkovce nezaskočilo a začali svůj boj. Michal Sus dvakrát vážne ohrozil branku hostů, stejně tak Michael Čejka, ale jen ohrozil. Na druhé straně zahrozili Vrchlabští, ale pozorný Petr Hruška střely bezpečně zlikvidoval. V polovině první třetiny se hosté dostávají do oslabení a Baník má výhodu přesilovky 5 na 3. A to přineslo ovoce. Radim Řezníček vstřelil první gól utkání a Baník se ujímá vedení 1:0. Vzápětí se prosadil i Roman Kašpar ve hře 5 na 4 pálil a dává gól na 2:0 pro Baník. Do konce třetiny byly vidět akce na obou stranách, ale jak domácí Petr Hruška tak také hostující Abrahám za svá záda žádný puk nepustili.Tomáš Pfister v oslabení měl na své hokejce další gól, ale byl poslán k zemi hostujícím hráčem, TS nebylo nařízeno a to k velké nelibosti domácích fanoušků. Do šaten se tedy odcházelo za příznivého stavu pro domácí 2:0

Druhá třetina začala velkým tlakem hostů a to jim vyplatilo a Michal Procházka snížil na 2:1. Na druhé straně pálil Roman Kašpar, ale o centimentry míjí hostující branku střelou ke vzdálenější tyč. Utkání se přiostřovalo a to díky rozhodčímu, který nechával bez povšimnutí ostré osobní souboje. Hostující brankář nedovolil Radimu Řezníčkovi aby změnil skóre. Na druhé straně však kapituloval Petr Hruška a hosté, kteří ve druhé třetině zvýšili herní aktivitu vyrovnávají brankou Martina Filipa na 2:2. Martinu Traplovi se nepovedlo skórovat, když se dostal do skvělé šance, po přesné přihrávce od Petra Biniase. Zkoušel to i Michael Čejka, ale ten neměl přesnou mušku a netrefil, ale následně byl dohrán protihráčem a ani tento zákrok rozhodčí neposoudil jako faul, domácí fanoušci toto náležitě ocenili pískotem a nadávkami. Po druhé třetině, kdy se trefili pouze hosté, se odcházelo do kabin za stavu 2:2

Třetí dějství začalo aktivitou na obou stranách. Puk, který propadl domácímu brankáři mezi betony a poskakoval před brankovou čárou odkryté branky, uklidil do bezpečí Ivan Říha, který byl v zápase hodně vidět. Ať už jako dobrý obránce, tak také jako střelec na branku, bohužel žádná z jeho střel nepadla za záda hostujícího brankáře. Naopak. Hosté obrátili zápas ve svůj prospěch a to brankou Adama Jandejska na  2:3. Hra se velmi přiostřovala a bylo vidět spousta hraničních zákroků na obou stranách. Proti Baníku bylo nařízeno TS, za hákování Martina Gombára, ale Tomáš Bláha své trestné střílení provedl zle, nedobře a nechal vyniknout Petra Hrušku. Na Patrika Michálka u mantinelu vlítl hostující Michal Procházka a vysloužil si za to 2+10 za naražení zezadu. Michálek se těžce zvedal z ledu. Hra byla opravdu velmi ostrá a žádný z hráčů protihráči nic nedaroval. Při další z mnoha vyloučení byly vidět akce Čejky, Kašpara a největší šanci měl Petr Račanský, když šikovně obkroužil branku, překonal Abraháma, ale puk proskákal po brankové čáře do rohu kluziště. Nedali domácí..dali hosté. Jiří Šimoníček vystřelil z mezikruží a puk se dostal mezi betony Hrušky až do branky 2:4. Těsně před koncem třetí třetiny ještě zachraňoval Hruška svým rozklekem a stav se tak nezměnil a zápas skončil 2:4 pro Vrchlabí, které si odvezlo tři body do Krkonoš.
Můžeme vyzdvihnout hráče jako je Martin Gombár, Petr Hruška, Ivan Říha, ale tentokrát bojovali všichni hráči jako lvi, a i když to na vítězství nestačilo, patří jim všem náš dík, že poslední domácí zápas základní části nevzdali a bojovali.

Poslední 36.kolo se hraje v Klatovech a to v úterý 21.2.2017 od 18 h oproti plánované středě 22.2.2017.