Novotný, Blengino, Klimeš, Němeček, Deja, Gjašík "A", Výrut, Rudolf, Macek, Kolda "C"

Miroslav Hájek

Bohumír Sapoušek, Miroslav Diblík

V Příbrami o vítězi rozhodly až nájezdy

Mladší dorostenci zajížděli do Příbrami

I přesto, že už mladší dorostenci mají zajištěný postup do lepší skupiny nadstavbové části, odjížděli do Příbrami s cílem odvézt si všechny body. To se však týmu, pod vedením Bohumíra Sapouška, nepovedlo a Příbram slaví vítězství po samostatných nájezdech.

První třetina nebyla nijak extra ze strany Baníku povedená, ale paradoxně jediná vyhraná. Hned ve druhé minutě jsme byli trestáni a to konkrétně Jan Kosina za faul kolenem. A tak jsme si hned v počátku zkusili hru ve čtyřech. Ubránili jsme se. Avšak v čase 5:11 kapitán domácího týmu Adam Kolda otevírá skóre a baníkovci mají manko jedné branky. 1:0. Avšak ne dlouho. Krásná souhra Bílek-Korčmaroš byla zužitkována a domácí gólman lovil puk ze své sítě. 1:1 A netrvalo dlouho a hostující střídačka se radovala z vstřelené branky znova. V čase 08:35 se prosazuje David Matoušek a rázem se ujímáme vedení 1:2. Asistenci u této branky si připisuje Jakub Ševčík. Do konce první třetiny jsme si ještě stihli zahrát přesilovku i oslabení, ale ani jedna situace změnu skóre nepřinesla. A tak se do útrob příbramského stadionu odchází za stavu 1:2.

Druhé dějství nebylo vůbec lepší než první. V čase 21:15 fauloval domácí Kučera a Baník měl tedy možnost zvýšit své vedení a soupeři odskočit. Avšak nedařilo se vůbec založit přesilovku a tak se příbramští mladíci ubránili a ještě vytěžili přesilovku pro sebe. V čase 23:10 píská hlavní sudí Honzovi Kosinovi faul, a jak mu bylo z tribun porazeno, posoudil faul jako úder na hlavu a uložil Honzovi trest 2+10 minut. A tak společně s Honzou usedá na trestnou i Tony Pašek. Avšak Tonda se na trestné dlouho neohřeje, neboť Příbram svou početní výhodu využila a srovnala s Baníkem krok. 2:2. Na střídačce hostí trenéři důrazně domlouvali svým svěřencům. V čase 26:06 jsme si opět vzali vedení, když Ondra Dimitrov našel pěkně Vladimíra Stránského a ten neomylně poslal puk za Reindlova záda. 2:3. Do konce této třetiny jsme již nic zajímavého neviděli a tak jsme na přestávku odcházeli opět s těsným vedením.

V kabině to ale vypadalo, jako bychom nejméně o dvě branky prohrávali. Při příchodu trenérského dua se ticho v kabině proměnilo v rachot. Kluci se namotivovali a šlo se na poslední periodu. Avšak poslední perioda nepřinesla ani jednu branku do sítě Příbrami. Na ledě to jiskřilo a sudí museli každou chvilku od sebe odtrhávat dvojičky hráčů. Někteří si za to šli i na chvilinku odpočinout a zchladit hlavy na trestnou lavici. Avšak na počtu hráčů v poli to vliv nemělo. Do konce utkání se tedy hrálo v plném počtu na obou stranách. Obrovská radost na domácí střídačce vypukla v čase 56:03, když Matěj Macek prostřelil Matyáše Pitoňáka, který v čase 32:50 střídal Honzu Charváta v bráně. A tak bylo 3 minuty před koncem utkání vyrovnáno 3:3. Hosté se ještě snažili s výsledkem něco udělat, avšak domácí Reindl si už své tři tyče pohlídal a změnu skóre nedopustil. A tak se v základní hrací době o vítězi nerozhodlo a přišly na řadu samostatné nájezdy.

Ty jsme začali my avšak ani jeden z borců, kteří se rozjížděli na domácího gólmana, nedokázal puk protlačit za jeho záda, zatímco střelec vyrovnávací branky Matěj Macek rozhodl o prémiovém bodu z tohoto utkání. A tak jsme nedělní utkání prohráli na nájezdy a v základní části nás už čeká jen utkání s Plzní B, které odehrajeme v neděli 22.1.2017 na domácím ledě, tradičně od 13:00.