Frollo, Machek, Gruntová, Vondráček, Šilar

Husinecký, Kozár, Rusín, Ekrt, Syrutek, Starý, Rindoš, Vorlíček, Špejla

M. Ťupa

Starší žáci podlehli Chomutovu

V sobotu 10. září 2016 nastoupili starší žáci HC Baník Sokolov ke svému prvnímu ligovému utkání.

Hrálo se na ledě v Sokolově a soupeřem byl severočeský tým Piráti Chomutov. Do utkání tým nevstoupil šťastně. Byl vidět respekt ze soupeře, který byl již před utkáním pasován na favorita. Ještě před vhozením prvního buly navíc přestala fungovat časomíra a hrálo se tzv. „na stopky“. Baníkovci byli od začátku tím slabším, zakřiknutým týmem. U všeho byli později a soupeř toho v prvních deseti minutách využil bezezbytku a rozhodl tak utkání. Díky chybám při nahrávkách dopředu, zpracování puku, ale i při samotném postavení hráčů jezdili soupeřovi útočníci do našeho obranného pásma v plné rychlosti a dařilo se jim z toho zakončovat. Po deseti minutách vedl již 5:0 a utkání bylo rozhodnuto. V patnácté minutě sice Dominik Remta vstřelil branku, ale jek se ukázalo byl to jediný zásah do soupeřovi brány. Ve druhé třetině vstřelil ještě tři góly a své vítězství si užíval. Pozitivní na celém utkání byli dvě věci. V první řadě bylo patrné, že díky oběma brankářům jsme neinkasovali dvouciferným rozdílem. V druhé řadě se jako drobné pozitivum dá hodnotit třetí třetina, ve které jsme již neinkasovali žádnou branku.

K dalšímu utkání Ligy starších žáků nastoupíme v neděli 18.09.2016 v době od 11:00 na ledě HC Energie K. Vary. Do té doby musí každý hráč zapracovat na svém přístupu ke hře, při trénincích pracovat naplno a dbát na preciznost své hry. První utkání by mělo být příkladem, jak se nesmí ke hře přistupovat a mělo by dojít ke změnám. Do příštího utkání přeji hodně úspěchů.