VSNVVSN
HC Hvězda Praha
Tresty: 4:3
Vyloučení - 2 min.: 3:2, 10 min. (OT): 1:1
Mimořádné tresty: Parshakov 10 minut (HVP), Šetek 10 minut (SOK)
Počet diváků: 37
  • 14:32 Jílek
  • 14:55 Slavík (Vidím)
  • 20:25 Šetek (Jílek)
  • 28:15 Parshakov (Damianidis, Biben)
  • 30:49 Šťastný (Hudečka, Šetek)
  • 43:50 Vidím (Šebrle)
  • 44:41 Jílek (Doubek, Šetek)
  • 57:53 Houška
  • 60:00 Šťastný - SN
Litoměřice - Mělník 4:3
Kadaň - PZ Kladno 3:4 SN
Ústí n/L - Třemošná 3:6
Most - Kobra Praha 1:7

Kašpar (Mráz)

Trenéři:

J.Parkmann, M. Hylas
Soupiska HC Hvězda Praha

Jeřábek

Houška, Mařík, Šebrle, Koštoval, Janiurek, Šonský, Procházka

Houška, Vidím, Parshakov, Taliján, Jeřábek, Půlpán, Patočková, Šiller, Slavík, Biben, Damianidis, Nejepsa

Trenér:

F. Sýkora

Starší dorost začal sezónu vítězným víkendem

Starší dorost zahájil stejně jako vloni ligovou sezónu na domácím ledě utkáním s nepříjemným soupeřem z Litoměřic.
Pátek 16.9.2016

Nástup se Baníku vůbec nevydařil, hned v první minutě se do šance dostal hostující Chňapko a otevřel skóre - 0:1. Domácí se nenechali zaskočit, bojovali, ale střelecky se nemohli prosadit.

Druhá třetina začala stejně jako ta první obdrženou brankou, když vyloučení Jaroslava Malouška využil hostující Fabry ke zvýšení stavu na 0:2. Potom ale přišly chvíle domácího týmu. Nejdříve využil přesilovku důrazem před brankou soupeře Jiří Nídl a snížil na 1:2. V další početní výhodě byla k vidění asi nejhezčí akce zápasu, kdy výborně sehranou kombinaci zakončil do odkryté branky Jan Petrov a bylo vyrovnáno. Ve čtyřicáté minutě otočil stav zápasu gólem Michal Maydl a Baník vedl 3:2.

V polovině třetí třetiny hosté ještě srovnali na 3:3, ale za půl minuty Baník opět vedl po brance Jaroslava Malouška 4:3.

Domácí měli v závěru utkání více sil, ke konečnému vítězství přispěl i výborný výkon Dominika Hegera v brance. Baník tak vybojoval na domácím ledě v prvním utkání sezony tři body.

Neděle 19.9.2016

Ve druhém kole nastoupil Baník opět doma, tentokrát proti silnému soupeři z pražské Hvězdy. Zápas začal v rychlém tempu, domácí měli v úvodu opticky trochu více ze hry. Stav se měnil ale až v čase 14:32, kdy se prosadil Tomáš Jílek, a Baník šel poprvé do dovedení. Ještě v té stejné minutě však domácí obrana zachybovala a na 1:1 srovnal Slavík.

Druhá třetina začala pro domácí velmi dobře, hned v úvodu překonal brankáře hostí Dennis Šetek a Baník vedl. Po necelých deseti minutách srovnal za Hvězdu na 2:2 Parshakov, ale nerozhodný stav nevydržel dlouho. Po souhře Dennise Šetka a Jirky Hudečky zvýšil na 3:2 Patrik Šťastný a Baník šel do poslední třetiny s náskokem jedné branky.

Pokračující vyrovnaná hra přinesla znovu dvě slepené branky. Nejdříve za hosty srovnal Vidím a o necelou minutu později poslal Baník do vedení svou druhou brankou v zápase Tomáš Jílek. Když v čase 56:08 šli hosté za faul Slavíka do oslabení, mohl Baník v klidu kontrolovat závěr zápasu. To se ale nepodařilo a po nedůrazné rozehrávce domácích ve středním pásmu srovnal ve vlastním oslabení útočník Hvězdy Houška na 4:4. Poslední dvě minuty si Baník ještě zkomplikoval vyloučením Jana Petrova, ale stav se již neměnil.

Samostatné nájezdy zahájila Hvězda. Brankář Baníku Jakub Kašpar byl úspěšnější a střelu po ledě vyrazil pravým betonem. První nájezd domácích proměnil Dan Kellner. Ve druhé sérii opět výborně zareagoval na pokus o blafák Jakub Kašpar a za Baník zakončil utkání druhým gólem z nájezdu Patrik Šťastný.

Celý zápas proběhl oboustranně ve vysokém tempu. Po zisku cenných dvou bodů trenér domácího Baníku Jiří Parkmann ocenil přístup a nasazení celého týmu.