7. kolo   14.10.2016 - 19.30
PVPVV
Rozhodčí: Loefner - Temr, Štěpanovský, tresty: 4:4
Vyloučení - 2 min.: 2:3, 10 min. (OT): 1:2
Mimořádné tresty: Gregoriev (KAD) 10 minut za NESP, Cankov (SOK) 10 minut za ZHK, Hafijanič (SOK) 10 minut za NESP

Starší dorost bodoval v Kadani

Starší dorostenci dokázali obrátit vývoj utkání a z Kadaně si vezou zasloužené body

V sedmém kole zajížděl Baník na stadion SK Kadaň. V úvodu se hosté nedokázali dostat do tempa, byli pod tlakem a brzy inkasovali první branku. Na tu odpověděl vyrovnávacím gólem ve vlastním oslabení Daniel Hafijanič, ale potom skórovali ještě dvakrát domácí a zvýšili svoje vedení na 3:1. Za tohoto stavu vystřídal gólmana Baníku Dominika Hegera při své premiéře Zoltán Chovanyecz. Ve zbývajících minutách první třetiny si vedl velmi dobře a několika výbornými zákroky svoje spoluhráče podržel.

Po první přestávce nastal v utkání zásadní obrat. Do branky se vrátil Dominik Heger, tým Baníku zařadil na vyšší obrátky a v čase mezi 24. a 26. minutou otočil stav na 3:4. Úspěšnými střelci byli Michal Maydl, Dennis Šetek a Michal Fečo, asistence si připsali Cankov, Šťastný a Maydl. Domácí ještě dokázali vyrovnat na 4:4, ale do konce druhé třetiny znovu inkasovali po střele Jiřího Hudečky a do závěrečné části šli s jednogólovým mankem. Poslední třetina už proběhla jasně v režii rozjetého Baníku. Ve čtyřicáté osmé minutě nejdříve zvýšil náskok hostí na 4:6 Jaroslav Maloušek a potom přišla rozhodující 51. minuta. Během sedmdesáti vteřin Baník nastřílel tři branky, když se dvakrát trefil Daniel Šťastný a jednou Dennis Šetek.

Po nepříliš povedeném vstupu do zápasu se dokázal Baník zvednout a výborným výkonem během druhé a třetí třetiny zaslouženě vyhrál.