Vladimír Machulda

Starší dorost poslal Ústí domu bez bodu

Starší dorostenci si po páteční výhře připsali s týmem z Ústí nad Labem další plný počet bodů.

V rámci osmého kola přijel v neděli do Sokolova tým Slovanu Ústí nad Labem.

Baník vstoupil do utkání ve vysokém tempu po deseti minutách vedl 2:0 brankami Tomáše Jílka a Michala Maydla. Potom ale přišlo první oslabení domácích, za hákování šel na dvě minuty Dennis Šetek. Baník se ve čtyřech ubránil, inkasoval však krátce po skončení přesilovky soupeře a stav byl 2:1. O minutu později přehnal důraz u mantinelu domácí útočník Jiří Hudečka a za napadení dostal pět plus do konce. Hráče Baníku čekalo dlouhé oslabení, které si v jeho průběhu ještě zkomplikovali špatným střídáním a tak bránili celé dvě minuty ve třech proti pěti. Oslabení však zvládli velmi dobře, obranu podpořil výborným výkonem brankář Dominik Heger.

Odpovědí na nevyužité přesilovky Slovanu byly další dvě branky Baníku v úvodu druhé třetiny, skórovali Jan Petrov a Dennis Šetek. Hosté se ale dokázali také dvakrát střelecky prosadit a stav byl pět minut před koncem druhé třetiny znovu jen o jednu branku 4:3 pro domácí. Baník byl však stále důraznější ve hře dopředu, výsledkem jednoho z útoků bylo zalehnutí kotouče bránícím hráčem Slovanu v brankovišti. Nařízené trestné střílení proměnil Dan Kellner a domácí vedli 5:3. Do konce třetiny zbývala minuta, když domácí šli opět nejdříve do čtyř a následně do tří za dvě podražení. Tohle oslabení využili hosté v začátku poslední třetiny snížením na 5:4. Baník však vzápětí znovu odskočil brankou Dennise Šetka na rozdíl dvou gólů a vítězství potvrdil sedm minut před koncem Michal Maydl, když v oslabení tečoval střelu Patrika Šťastného a uzavřel skóre na konečných 7:4.

Velmi dobrému výkonu celého týmu lze vyčíst snad jen některá zbytečná vyloučení. I přes to, že Baník odehrál v dnešním zápase dlouhé minuty v oslabení, byl lepším týmem a zaslouženě zvítězil.

Součet za uplynulý víkend je šest bodů, tedy plný počet.