HC Stadion Litoměřice
Rozhodčí: Biedermann-Ptáček, Beneš, tresty: 8:10
Vyloučení - 2 min.: 8:10
Počet diváků: 69
  • Chňapko (Kamp, Švalich)
  • Smola (Matuška)
  • Smola (France)
  • Ptáček (Cankov, Maloušek)
  • Šťastný (Šetek)
  • Černý (Jílek, Maloušek)
  • Šťastný
Most - Hvězda Praha 0:10
Ústí n/L - Kobra Praha 5:2
Kadaň - Třemošná 2:1
Mělník - PZ Kladno 1:3
Soupiska HC Stadion Litoměřice

Kuneš (Paťha)

Čapek P., Čapek H., France, Hruška, Kamp, Student, Racek

Cerman, Horešovský, Chňapko, Matuška, Neudeker, Smola, Švalich, Vaněk, Vokurka

Trenér:

Václav Rubeš

Trenér:

Miroslav Hylas

Starší dorost těsně vyhrál v Litoměřicích

Druhou polovinu základní části letošní ligy SD otevřel Baník na ledě HC Stadionu Litoměřice.

Hosté začali lépe, sevřeli domácí tým v jeho obranném pásmu a již během prvního střídání vystřelili třikrát na branku. Brzy z tohoto tlaku vytěžili i vedení, když si od modré sjel směrem ke kruhům obránce Jakub Ptáček a s asistencí Jaroslava Malouška a Davida Cankova zamířil přesně pod vyrážečku domácího gólmana. V dalším průběhu třetiny se nic zajímavého nedělo, oba týmy jako by se nemohly dostat do zápasového tempa.

V podobném duchu pokračovala i druhá třetina, ve které padaly branky až v samotném závěru. Nejdříve se prosadil při hře čtyř proti čtyřem Patrik Šťastný po přihrávce Dennise Šetka a Baník vedl 0:2, vzápětí snížil už při početní výhodě domácí Chňapko na 1:2. Nevyrovnané počty hráčů byly pro celé utkání charakteristické, rozhodčí udělili celkem osmnáct dvouminutových trestů.

Do poslední třetiny vstoupil Baník lépe než domácí a zaslouženě vedl brankou Daniela Černého již 1:3. Čtvrtý gól hostí přidal po úniku přes celé kluziště Patrik Šťastný a zvýšil tak na 1:4. Navíc během třetiny Baník několikrát zazvonil na tyčku domácí brány a tak skóre mohlo narůst ještě výrazněji. To se však nestalo, naopak domácí dokázali využít dvě ze tří přesilovek sehraných v poslední části hry a snížit na konečných 3:4. Jejich kontaktní branka však přišla pouhých pět vteřin před koncem, a tak hosté svůj náskok již uhlídali.

Jistě byla k vidění ze strany Baníku pohlednější utkání, ale i takovéto nepříliš vydařené zápasy se někdy hrají. Důležité jsou v tuto chvíli získané tři body, které posunuly náš tým na průběžné vedoucí místo západní skupiny ligy SD.