Adamec, Skorčík, Štíbr, Zima, Koštoval, Kužel, Češka, Krejžík

Jurda, Pérez "A", Slavata "A", Vágner, Čermák, Hanžl, Lushnikov, Hanousek, Ladman "C"

Mladší dorost s Hvězdou neskóroval

V sobotu 18.2.2017 se odehrálo další kolo nadstavby mladšího dorostu

Netradičně v sobotu, již od 10:00 hodin, se odehrálo další kolo nadstavby A mladšího dorostu. Na svém ledě přivítali Baníkovci hráče z pražské Hvězdy, se kterou jsme se potkávali i v základní části. Utkání společně odehraná byla tak půl na půl co se vítězství týče, a tak jsme do utkání vstupovali s vírou, že se nám podaří prolomit sérii nadstavbových porážek. Avšak bez vstřelené branky se vyhrát nedá.

Začátek utkání byl více v režii hostů, kteří již v čase 8:21 otvírají skóre Adamem Slavatou. 0:1. Poté dostali domácí šanci zahrát si více jak minutu přesilovou hru 5 na 3, avšak hosté se dobře bránili a baníkovcům se srovnat krok s Hvězdou nepodařilo. Po uplynutí poměrně dlouhé dvojnásobné přesilovky jsme se i my provinili a domácí trestná vítá Olivera Ouhrabku. Oslabení jsme zvládli bez újmy a hosty jsme k ničemu většímu nepustili. Na konci první třetiny jsme byli svědky mírného pošťuchování, které si nenechal líbit Jakub Botoš, avšak po odznění sirény byl sudím vyloučen. Skóre po prvním dějství bylo těsné pro pražskou Hvězdu. 0:1.

Druhá třetina začala pro domácí ve čtyřech a hoši měli za úkol přesilovku hostů ubránit. A podařilo se. Tak jak nám šla hra v oslabení v minulém utkání, tak nám šla i dnes. Hrajeme v plném počtu. Bojujeme, avšak naše střely, vyslané na hostujícího Matěje Hrstku, nebyly vůbec nebezpečné a gólman Hvězdy si tak vždy dokázal poradit. V čase 25:32 hrál soupeř v šesti, sudí byli pozorní a vylučovali. Ale čtveřice hostujících hráčů udělala vše, aby se ani tentokrát skóre neměnilo. Ale ono se nakonec přeci jen měnilo. V čase 29:56 prostřelil Matyáše Pitoňáka v domácí bráně kapitán hostů Marek Ladman. A tak se v polovině utkání psalo skóre 0:2. Do konce 2. třetiny jsme viděli hokej nahoru dolu, avšak žádnou velkou akci končící v hostující bráně.

Do posledního dějství jsme tedy vstupovali s dvoubrankovým mankem. Pořád je ještě šance s utkáním něco udělat. Odhodlání je velké, avšak žádná z osmi střel vyslaných na bránu nekončila za zády Hrstky. Nevyužili jsme přesilovku, avšak ubránili jsme se dvacetisekundovému oslabení 5 na 3. A tak v poslední třetině ani jeden z brankářů nedopustil změnu skóre a utkání tak skončilo za stejného stavu jako po druhé třetině. 0:2.

Domácím se nedala upřít snaha, avšak bez gólů se vyhrát nedá. A tak mladší dorostenci s dvěma body stále zůstávají poslední v nadstavbové tabulce skupiny A. Další utkání odehrají na ledě v Mostě s HC Litvínov B. Držme klukům palce, ať už ta série prohraných, avšak odmakaných, utkání pomine a kluci se můžou radovat z výhry. Utkání hrajeme ve čtvrtek 23.2.2017.