V. Krampol

M. Jílek

Mladší dorost padl v Třemošné

Mladší dorost padl v Třemošné

Utkání hrané vyjímečně pod taktovkou trenéra Michala Jílka nevypadalo od samého začátku vůbec špatně. Ač domácí byli velkým favoritem utkání, hosté je maličko potrápit dokázali. Třemošná si jde za svým cílem postoupit do extraligy mladšího dorostu a tomu se přiblížili nakonec i po tomto utkání.

V první třetině měl více práce v bráně hostující Honza Charvát. První však lovil puk zpoza svých zad domácí brankář. V čase 1:17 se trefil David Matoušek po přihrávce Nicolase Marečka. 0:1. Domácím se podařilo skóre srovnat využitím přesilové hry, kdy se Richardovi Šebovi povedlo překonat Honzu Charváta v bráně. 1:1. Domácí sebrali těsné vedení Baníku jen na chvíli, jelikož Ondra Dimitrov se dostal do útoku, jeho střela na bránu se pouze odrazila, avšak odrazila se šťastně k Tondovi Paškovi, který dostal puk do domácí svatyně. 1:2. Do konce první třetiny jsme byli nuceni se ještě dvakrát bránit za fauly Adama Stangara a Dominika Bockstefela. Tato dvě oslabení jsme zvládli a tak se po dvaceti minutách odchází do kabin za těsného vedení Baníku.

Druhá třetina rozhodla o utkání. Ač se Honza v bráně otáčel co mohl, musel hned čtyřikrát od začátku další dvacetiminutovky lovit puk ze své brány. I když ve 23. minutě měl Baník velkou šanci na navýšení svého vedení, opak byl pravdou. Potvrdilo se pravidlo nedáš, dostaneš. A tak jsme inkasovali a bylo opět srovnáno. 2:2. Domácí se nadechli a vymetali Honzovu branku co dvě minuty. V polovině druhé třetiny jsme prohrávali 5:2. V čase 32:54 si hostující střídačka bere oddechový čas, kdy trenér své svěřence motivuje k lepšímu výkonu. A stalo se. Jiskřičku naděje vykřesal v čase 33:34 autor prvního gólu David Matoušek s asistencí Olivera Ouhrabky. 5:3. Avšak radost hostů dlouho nevydržela a v čase 34:43 byl rozdíl opět o tři branky. 6:3. Ve druhé třetině měli domácí převahu, což se projevilo i v počtu střel na brány.

Třetí třetina byla hodně podobná té druhé. Domácí měli převahu a hostující tým k ničemu moc nepustili. Honza Charvát vytahoval jeden zákrok za druhým, ve třetí třetině kapituloval jen jednou a to v čase 51:37, kdy se skóre měnilo naposledy. 7:3. Do konce utkání jsme již branku neviděli. Konec utkání se nesl v nešťastném zranění hostujícího Šimona Krutiny, který si ošklivě zlomil ruku a jeho účinkování v tomto zápase a v této sezóně skončilo. Šimona odvezla RZ do plzeňské nemocnice, kde byl ošetřen a propuštěn do domácího ošetřování. Přejeme Šimonovi brzké uzdravení.

Třemošná i v tomto utkání potvrdila roli favorita a dál si jde za svým snem. Baníkovcům však patří poděkování za snahu, bojovnost a odhodlanost do poslední chvíle.

Příští utkání odehraje mladší dorost ve čtvrtek 9.3.2017 na svém ledě od 15:00, kdy hostí tým z Kadaně.