4. kolo   8.3.2017 - 18.00
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
VV
Rozhodčí: Hucl - M. Svoboda, Horažďovský, tresty: 7:9
Vyloučení - 2 min.: 6:8, 5 min.: 1:0, 10 min. (OT): 0:1, do konce utkání (OK): 1:0

Zderadička, T. Kohút "C", Růžek, Pípal "A", Bureš, Straka

Svatuška, Hrouda, Jaša, Nikodým, Hotař, Furch, Šalamoun, D. Kohút "A", Heldák, Jindra

Milan Mazanec

Baník porazil Vajgar 5:4 a je stále ve hře

Další kolo skupiny o udržení ve druhé lize svedlo proti sobě Sokolov a Jindřichův Hradec. Po středeční výhře Vajgaru 5:3 se tentokrát z výhry radoval Baník, jenž zvítězil 5:4 po třetinách 3:0, 1:2, 1:2.

Domácí tým oproti minulému zápasu postrádal v sestavě Pajka, Slámu a Svobodu, naopak Baník posílil o kapitána Šika a Davídka, kteří byli na ledě citelně znát. Změny se odehrály také v brankovištích, kde tentokrát začali utkání Hruška na straně domácích a Pírs na straně Jindřichova Hradce. Ani jeden z gólmanů však zápas nedochytal.

Diváci možná v takto důležitém zápase čekali opatrnou hru, ale opak byl pravdou. Hned od začátku se hrálo svižně a útočně, ale také v úvodu se na hokejky obou soupeřů vkrádala nepřesnost a zřejmě i nervozita. Baník měl brzy možnost dvou přesilových her, v nich si nepočínal příliš dobře, ale jakmile se počty hráčů na ledě srovnaly, tak Sokolov převzal iniciativu a v první třetině na ledě dominoval.

Na první gól se čekalo do osmé minuty a byli to domácí hokejisté, kteří rozjásali slušně zaplněné ochozy. Po pěkné akci Řezníčka s Jiruškem zakončoval z blízkosti střelou pod břevnoFilip Hauzr – 1:0. Vstřelený gól sokolovské hráče ještě více nabudil a Pírs v bráně Vajgaru se měl co ohánět. Hauzr s Michálkem ještě neuspěli, ale na dorážku Romana Kašpara v čase 13:32 byl již jindřichohradecký gólman krátký – 2:0. Neuběhla ani minuta a Baník skóroval potřetí, tentokrát po akci Davídka s Rulíkem šel do předbrankového prostoruMartin Trapl a i on byl navzdory těžké pozici úspěšný – 3:0.To již hrál Baník s Kuchařem v bráně, neboť po druhém vstřeleném gólu opustil zápas Hruška kvůli zranění.

Baník byl i nadále při chuti a hrálo se především na polovině Vajgaru. Další šanci měl dnes aktivní Hauzr, ale neuspěl. Naopak se znovu radoval ze vstřeleného gólu Martin Trapl, bohužel pro domácí však předčasně. Rozhodčí totiž předtím přerušil hru a vyloučil Čejku, nutno podotknout, že až velmi dlouho po sporném zákroku ve středním pásmu. Na trestnou lavici zároveň putovali i Trapl a Furch za drobnou rozmíšku. První přesilová hra se Vajgaru nepovedla, naopak ovace sklidil Davídek, jenž v oslabení dlouhou dobu nepůjčil nikomu puk a nastřádal cenné vteřiny. Do šaten se tak odcházelo za potlesku diváků a stavu 3:0. Náskok ale mohl být i daleko vyšší.

Vstup do druhého dějství se domácím nepovedl a Jindřichův Hradec hned trestal. Po kombinační akci dostal puk mezi kruhyZdeněk Hrouda a propálil Kuchaře – 3:1. Vstřelený gól soupeři pomohl a naopak Baníkovci v těchto momentech působili chladnějším dojmem. V 26. minutě byl vyloučen Šik, Hradec hrál druhou přesilovku a tu už dokázal využít. Nejprve skončil puk v ochranné síti a hlavní rozhodčí vykázal hru do středního pásma. Gesto fair-play ale předvedl mladý brankář Kuchař, který se přiznal, že byl posledním, kdo hrál kotouč a výrok rozhodčího opravil. Bohužel jak to bývá… Dobrý skutek byl po „zásluze“ potrestán. Po následném buly před Kuchařem zamkli hosté čtveřici bránících hráčů před bránou a z tlaku vytěžilAleš Furch druhý gól, když uklidil puk do polo odkryté brány – 3:2.

Naštěstí pro domácí brzy přišla odpověď. Na modré čáře napřáhl Martin Gombár a puk smolně propadl Pírsovi do brány – 4:2. Trenér Vajgaru byl nekompromisní a ihned brankáře vystřídal. A novic v bráně Vajgaru Formánek měl okamžitě práci, postupně však neuspěli Kašpar, Rulík ani Čejka. Několik zákroků si připsal i Kuchař.

Postupem času se na ledě přiostřilo, emoce vzbudilo několik sporných zákroků a ve 37. minutě bylo na ledě ještě více dusno. To domácí Michálek tvrdě atakoval Nikodýma, jenž zákrok nečekal, ošklivě upadnul a na led musel přispěchat lékař. Otřesený Nikodým nakonec vstal a hlavní rozhodčí udělil Michálkovi trest na pět minut + do konce utkání. Nepotrestán naopak byl útok na Čejku, jenž v přerušené hře před zraky čárového rozhodčího inkasoval ránu do oblasti hlavy. Začala tak dlouhá přesilovka hostí. S ní ale Jindřichův Hradec nenaložil dobře. Naopak blízko gólu byl v oslabení Čejka, jemuž ke gólu chyběly centimetry a také Davídek s Hauzrem. Další gól ale nepadnul a druhá třetina tak končila za stavu 4:2.

Hosté v začátku třetí třetiny nevyužili ani zbytek přesilové hry a stejně tak vzápětí dopadla početní výhoda Sokolova. Další přesilovou hru pak přerušilo vyloučení Račanského, které také vzbudilo vášně.

Pátý gól měl na hokejce Čejka v 50. minutě, ale ještě neuspěl. Až při vyloučení T. Kohúta vletěl do útočného pásma Davídek a naservíroval Michaelovi Čejkovipukpřed odkrytou bránu. A mladý sokolovský bojovník se nemýlil – 5:2. Tento výsledek dával Sokolovu výhodu lepších vzájemných zápasů a toho si byl soupeř vědom. Vajgar přidal a brzy bylo sníženo. Tečí překonal KuchařeDavid Jaša– 5:3. Byť se domácí hodně zlobili a reklamovali gól vysokou holí, rozhodčí byl nekompromisní a gól uznal.

Najednou tak byl výsledek stejný jako v předchozím zápase, s čím se nechtěla spokojit ani jedna strana. Bohužel ale v 57. minutě přišla další chyba v obranném pásmu a Aleš Furch šancí nepohrdl a po pěkné akci snížil na 5:4.

Domácí se tak začali strachovat o vítězství a Vajgar zle dotíral. Nejprve puk poskakoval před odkrytou bránou Baníku, aby zanedlouho dokonce hosté skórovali. Ale tentokrát rozhodčí neuznal gól Hradci po předchozím postavení hráče v brankovišti. Minutu a půl před koncem si hosté vzali oddechový čas. Trenér Vajgaru dokonce odvolal brankáře, ale nakonec kapitán hostí svého trenéra přesvědčil a Formánek se vrátil do brány.

Hosté si nakonec další šanci nevypracovali, naopak ještě zahrozil Davídek a po něm mohli Baníkovci dorážet puk, ale sudí hru přerušil. Jindřichův Hradec se sice ještě pokusil o závěrečný tlak, ale Sokolov odolal a zápas tak skončil jeho vítězstvím 5:4.

Baník si výhru zasloužil. Vzhledem k vývoji i počtu příležitostí sice mrzí pouhý jednogólový rozdíl, ale tři body samozřejmě mají svou cenu. Sokolov má stále vše ve svých rukou. Do cesty se ale postaví neznámý a zcela jistě těžký a nepříjemný soupeř- Technika Brno. První zápas s tímto soupeřem se hraje v sobotu 11. 3. 2017 od 17:30 hodin na zimním stadionu v Sokolově, odveta pak ve středu v Brně. Celou minisoutěž pak uzavřou vzájemným zápasem Jindřichův Hradec a Technika Brno na jihu Čech.

Dnes za bojovnost i nasazení zaslouží hráči pochvalu. V sobotu se však začíná prakticky od nuly a hokejisté Baníku budou podporovat Vaši podporu. Buďte v sobotu u toho…