• PP
3. kolo   11.3.2017 - 17.30
HC Technika Brno
P
Rozhodčí: Matěj Sýkora (Plzeň) – Bc. Michal Rubáš, Martin Tvrdík (oba Klatovy). Delegát: Sentenský , tresty: 9:11
Vyloučení - 2 min.: 9:10
Mimořádné tresty: proti týmu Technika Brno nařízeno trestné střílení - Račanský proměnil

Šidák, Šimák, Sedláček, Vlček, Odehnal "A", Štancl

Švaňhal, Biolek, Florek, Stehlík "C", Čtvrtníček, Bustin, Medek, Brzobohatý, Látal, Benýšek "A", Boček, Augustin

Vlastimil Odehnal

Baník ztratil vedení a Technice podlehl v prodloužení

Ve čtvrtém zápase skupiny o udržení prohrál Baník na svém ledě s Technikou Brno 3:4 po prodloužení, když neudržel tříbrankové vedení, které měl ještě v 50. minutě. Technika tak získala první body, což znamená, že Baník musí ve středu zvítězit.

Baník nastoupil do sobotního utkání ve stejné sestavě jako v minulém zápase. Jen v bráně začal Kuchař a místo zraněného Hrušky byl na střídačce připraven Špírek.

Již od prvních minut bylo zřejmé, že Baník nečeká nic lehkého a úvodní minuty patřily soupeři. Ten si v úvodu zahrál i tři přesilové hry, ve kterých Baník obětavě bránil, což dostalo do varu diváky, kteří začali svůj tým mohutně povzbuzovat. Důležité zákroky si připsal Kuchař, jenž se dostal do permanence a i díky němu vyšli domácí z oslabení s čistým štítem.

Na začátku 15. minuty šel na trestnou lavici i hráč hostí, jehož vzápětí následoval jeho kolega a Baník měl tak možnost dlouhé přesilové hry 5 na 3. Ale ani Sokolov nedokázal s touto výhodou naložit.Závěr první třetiny sice patřil spíše Baníku, ale první dvacetiminutovka skončila bezbrankovou remízou.

Na začátku druhé třetiny oba týmy zaměstnávaly brankáře soupeře, kteří si počínali bezchybně. Hrál se velmi dobrý, rychlý a bojovný hokej, jediné co chybělo, byly góly. Obrovskou šanci měli domácí ve 32. minutě, kdy postupovali ve třech na osamoceného brankáře, střílející Kašpar ale na Nováka nevyzrál. Ani jeden tým nevyužil ani další přesilové hry a na ledě i nadále kralovali oba brankáři.

Až ve 36. minutě se poprvé měnilo skóre. Ve vlastním oslabení se dostal do úniku Račanský, jenž byl při zakončení atakován dvojicí Odehnal-Čtvrtníček a zřejmě druhý jmenovaný zapříčinil Račanského pád, po němž hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. S ním se vypořádal Petr Račanský náramně. Střelou o břevno nedal Novákovi šanci a poslal Baník do vedení – 1:0.

Zanedlouho přišel útočný faul hostujícího Švaňhala a Baník trestal. Při Baníku tentokrát stála štěstěna a odražený puk Martin Trapl dokázal hokejkou usměrnit do sítě – 2:0. Stejný poměrem skončila druhá třetina, ve které diváci skutečně viděli kvalitní hokej.

Ten koneckonců pokračoval i ve třetím dějství. I nadále byli oporami svých týmů oba brankáři a především Ondřej Kuchař doslova čaroval. Ve 47. minutě se solidně zaplněný stadion radoval potřetí. Kolem pravého mantinelu ujel Petr Račanský a střelou na vzdálenější tyč poslal Baník do tříbrankového vedení - 3:0.

Technika se ale nevzdala a Kuchař musel vytahovat jeden zákrok za druhým, případně hráči Brna netrefili bránu. Až v 50. minutě zavelel k obratu Ondřej Stehlík a snížil na rozdíl dvou gólů - 1:3 . To hosty povzbudilo a domácí se začali dostávat pod tlak. V 55. minutě, v přesilové hře, nejprve brněnský Bustin neproměnil velkou šanci, aby se vzápětí štěstí přiklonilo na jeho stranu. Odražený puk se pro Baník dosti smolně dostal před bránu právě k Peterovi Bustinovi, jenž byl před odkrytou bránou sám a měl dostatek času na pohodlné snížení skóre – 2:3.

Drama a tlak Brna pokračoval. A přišlo i vyrovnání. Baník, jemuž po dvou náročných předchozích duelech viditelně docházely síly, se sice snažil ubránit vedení, ale v 58. minutě předvedl pěknou individuální akci Vojtěch Augustin a puk po střele brněnského útočníka skončil jen pár centimetrů za čarou – 3:3.

A to nemuselo být ještě vše. Brno mocně toužilo dokonat obrat ještě ve třetí třetině a nebylo daleko od úspěchu. Kuchař musel znovu zasahovat a poslední zákrok si sokolovský gólman nechal na úplný závěr zápasu, kdy dvě vteřiny před koncem vychytal Augustina. Zápas tak šel do prodloužení.

V prodloužení mělo více ze hry Brno a Kuchař si připsal další zákroky. Na druhé straně zasahoval i Novák. A další smolný okamžik přišel v poslední minutě prodloužení. Jeden z domácích hráčů v souboji za domácí bránou ztratil přilbu a musel vystřídat. Než stihl přes střední pásmo dojet střídající hráč, Brno dostalo dvojici bránících pod tlak, z čehož nakonec vyústila střela Švaňhala do břevna, následný obrovský závar před Kuchařem a nakonec přeci jen úspěšný zásah Petera Bustina, jenž zápas rozhodl 3:4. Následovala obrovská radost na straně hostí a smutek na straně domácích…

Nadějně rozehraný zápas proti silnému soupeři a vedení 3:0 ztratil Baník během posledních deseti minut. Do té doby se ale domácí tým prezentoval velmi kvalitním výkonem v čele se skvělým Kuchařem. O to víc výpadek v posledních minutách mrzí…

Dnešní výsledek znamená jediné. Baník, aby neskončil ve skupině o udržení na třetím místě, musí ve středu v Brně vyhrát. Při výhře za dva body by však roli hrály ještě jiné okolnosti, výhra za tři body znamená záchranu, jakákoliv prohra pak poslední místo ve skupině o udržení.

Utkání v Brně se hraje ve středu 15.03.2017 od 18:00 hodin.