Kellner, Jedlička, Antončík "C", Novák, Hlinka, Čurda, Matějček, Matějek, Tuma

Šeba Miloslav

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Baník začal dvěma body z Kobry

Dva body za vítězství v prodloužení si připsali baníkovci na ledě pražské Kobry. A hosté nebyli daleko k plnému bodovému zisku. Baník vedl v první třetině 0:3, později 3:5, ale domácí nakonec vyrovnali půl minuty před koncem třetího dějství.

V prvním kole 2.ligy ČR Baník zajížděl na led pražské Kobry, která patří k favoritům skupiny Západ.Na pražském Braníku se na prahu nové sezóny konaly gólové hody a nestranný divák si musel přijít na své. Gólová přestřelka nakonec byla šťastnější pro hosty ze Sokolova, kteří zvítězili brankou v prodloužení 5:6 po třetinách 2:3, 2:2, 1:0 a prodloužení 0:1.

Trenérům obou mužstev sice přibyly na hlavě nějaké ty šediny, neboť skóre bylo jako na houpačce, nicméně hrál se velmi kvalitní a rychlý hokej se spoustou hezkých kombinací. Úvodní minuty patřily Sokolovu, ale domácí byli ve svých útočných výpadech také velmi nebezpeční. V 5.minutě šli hosté do vedení, když si puk vyměnili Zadražil s Martinem Osmíkem a ten bombou bez přípravy nedal Bílkovi v brance domácích žádnou šanci – 0:1. Na začátku 16.minuty využili Baníkovci velký závar v brankovišti domácích a Filip Šmejc zvýšil po asistencích Zadražila a Kuběny na 0:2. Ani ne o minutu později vedl Baník již tříbrankovým rozdílem, když se střelecky prosadil Tomáš Rohan– 0:3. Jenomže krátce po buly se za záda sokolovských beků dostal domácí útočník Tomáš Matějček a ten svůj únik i se trochou štěstí proměnil – 1:3. Hosté v útoku zle zatápěli před brankovištěm Bílka, ale o pár chvil později stačila malá nepozornost před vlastní brankou a Dominik Steiner vstřelilpo pěkné přihrávce Nováka druhý gól domácích – 2:3. Za tohoto stavu odcházela obě mužstva do šaten, i když v závěru třetiny měl Baník superšanci na zvýšení skóre.

Do druhého dějství vstoupili lépe hokejisté Kobry a na začátku 24.minuty se jim podařilo vyrovnat brankou Filipa Hlinky – 3:3. Hosty vyrovnání ale nějak nedeprimovalo, naopak zvýšeným tempem a úsilím šli opět do vedení, když se opět prosadil Martin Osmík – 3:4. V polovině duelu už zase Sokolov díky veteránu Davidu Hruškovi vedl o dva góly, když mu na gólovou trefu nádherně přihrál Petr Přindiš – 3:5. Domácí v závěru druhé dvacetiminutovky využili přesilovou hru a snížili Martinem Čurdou na 4:5.

Třetí perioda se hrála ve znamení dvou faktů, domácí chtěli za každou cenu vyrovnat, hosté výsledek udržet či odskočit na dvoubrankový náskok. Všechny tyto možnosti mohly být realizovány, avšak jak Bílek v domácí brance, tak Hruška v brance hostů své týmy podrželi. Nakonec bohužel pro Baník vyrovnání přinesla až závěrečná minuta hry. Hosté špatně vystřídali a dali domácím možnost sehrát přesilovou hru, která se přetavila na hru bez brankáře 6 na 4. Třicet vteřin před uplynutím základní hrací doby se nakonec domácím podařilo protlačit kotouč za Hruškovy záda a Martin Semrád vyrovnal na 5:5.

V prodloužení, které se hrálo 3 na 3 však zkompletoval v čase 62:03 hattrick Martin Osmík a sokolovští si za svůj výkon zaslouženě odvezli z pražského Braníku dva body.

V dalším utkání se Baníkovci představí na svém ledě, když přivítají velmi silný celek HC Stadion Vrchlabí. Utkání se hraje v sobotu 16.9. od 17.30 hodin.

Michal Jäger (HC Baník Sokolov): Začátek zápasu nám vyšel úplně fantasticky, vedli jsme 3:0, ale trošku jsme se tím uspokojili a začali jsme propadat. Domácí mají bleskové protiútoky, snížili na 3:2, což nás trošku srazilo zpátky na zem. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu, opět jsme utekli o dvě branky na 5:3. Přesilová hra domácích je dostala zase zpátky do hry, 20 vteřin před koncem třetiny jsme dostali gól na 5:4. Do třetí třetiny jsme chtěli jít s tím, že nepropadneme za kotouč, budeme hrát dobře dozadu, čekat na brejky. Domácí hráli fantasticky a výborně bruslili, my jsme se jim také vyrovnali. Nakonec jsme špatným střídáním darovali