Abrahám, Niko, Jirků "A", Matějček, Pojkar, Chleborád

Oppelt, Filip "C", Šťastný, Bláha "A", Šimoníček, Maďar, Miškovský, Urban, Pšurný, Krsek, Kerekanič

Radoslav Svoboda

Sobotní přestřelka pro Vrchlabí

Ve druhém kole prohrál Baník na domácím ledě s ambiciozním Vrchlabí 5:6 po třetinách 2:3, 1:0, 2:3. Góly Baníku zaznamenali Čejka, Strunz, Přindiš, Trapl a Rohan.

K prvnímu domácímu zápasu nastoupil Baník bez nemocného Davida Hrušky, zraněného Ivana Říhy a z osobních důvodů i bez Romana Kašpara. Utkání začalo slavnostním buly, které obstaral starosta města Jan Picka, a následně se pustila obě mužstva do boje s plnou vervou.

Baník zahrozil hned v úvodních vteřinách a již ve druhé minutě přišel první gól. Michael Čejka byl v úniku faulován, trestné střílení mazácky proměnil a Baník vedl – 1:0. Jenže pouze minutu, když prostor před bránou dostal Michal Chleborád a trefil poodkrytou bránu Baníku – 1:1. Již od první chvil se hrál rychlý hokej a rozhodně se bylo na co dívat. Následně si obě mužstva zahrála přesilovou hru, Baník ji nevyužil, ale hosté ano. Jiří Šimoníček si vybruslil mezi kruhy a vydařenou střelou překonal Hrušku – 1:2. Na řadě byl Baník a brzy se mu podařilo vyrovnat. Kuběna předložil puk volnému Martinovi Strunzovi, jenž pohotovou střelou poslal puk za záda Jelínka – 2:2. Ale ani tento stav dlouho nevydržel.Tentokrát dostal příliš času na zakončení Daniel Miškovský a i on byl úspěšný – 2:3. Do konce třetiny si sice Baník vypracoval ještě další příležitosti, diváci volali při jednom ze zákroků po dalším trestném střílení, ale stav se již neměnil.První třetina skončila stavem 2:3.

Druhá třetina byla přeci jen z obou stran opatrnější. Baník měl ale o něco více ze hry. V polovině zápasu si Sokolov vypracoval obrovský tlak, ale neuspěli Strunz ani Rohan. Nakonec se domácí dočkali vyrovnání na začátku 35. minuty. Petr Přindiš na modré čáře se nerozpakoval, napálil puk na bránu a kotouč se zastavil až v síti – 3:3. To Baník ještě více nabudilo a probudili se i diváci. Ty vehementně protestovali po zákroku na unikajícího Zadražila, ale ani tentokrát se dalšího trestného střílení nedočkali. Do šaten tak odcházela obě mužstva za stavu 3:3.

Třetí třetinu začal Baník přesilovkou, tu nevyužil a brzy Vrchlabí trestalo. Hodně sporné vyloučení Strunze potrestal Tomáš Šťastný – 3:4. Následně hrál Baník další přesilovku (také spornou), znovu neúspěšně a po jejím skončení měl velkou možnost Urban, ale Hruška skvělým zákrokem šanci zlikvidoval. Domácí se s nepříznivým stavem nechtěli smířit. Osmík ještě neuspěl, ale v 55. minutě se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání. Čejka s Traplem otravovali rozehrávající hráče hostí tak dlouho až Michael Čejka vybojoval puk, Martin Trapl si vyjel před brankáře a zavěsil – 4:4.

Jenže v 57. minutě přišla chyba domácích v obranném pásmu a hosté ji potrestali. Úspěšným střelcem byl Daniel Miškovský – 4:5. A za necelou minutu Vrchlabí udeřilo znovu, Tomáš Šťastný dostal přihrávku před bránu a nezaváhal – 4:6. Dvě minuty před koncem tak Baník prohrával o dva góly. Ale sokolovští hokejisté se nevzdali. Při powerplay si Baník vypracoval velký tlak a nakonec uklidil volný puk za brankovou čáru Tomáš Rohan – 5:6. A to ještě nemuselo být vše. Baník se hnal za vyrovnáním, ale to přibrzdilo vyloučení Přindiše. Jenže Vrchlabí se o výsledek ještě muselo bát. Osmík se totiž vydal k úniku z vlastní třetiny, přebruslil soupeře, ale zuby si vylámal na Jelínkovi. Následně Zadražil ve velké šanci přestřelil. V posledních vteřinách nakonec hosté své vedení uhájili a odváží si ze Sokolova tři body.

O vítězství hostí rozhodla větší produktivita. Baník by si bodový zisk také zasloužil, ale tentokrát to nevyšlo. Napravit se to Baník pokusí ve středu v Trutnově. Doma se sokolovští hokejisté představí opět v sobotu 23.9.2017, kdy od 17:30 hodin budeme hostit tradičního soupeře z Děčína.