Půlpán A., Martinec, Kolář, Půlpán T., Kastner, Chytráček, Zahradník, Smejkal, Ukhin, Hlaváček, Adolf, Janoušek

Petera Luboš, Půlpán Aleš

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Z Trutnova s plným počtem bodů

Trutnov – Druhý výjezd za soupeřem měli sokolovští hokejisté poměrně daleký, když zajížděli do podkrkonoší, aby se střetli na trutnovské zimním stadionu s místním celkem HC Trutnov. Daleká cesta jim ale žádné trable nepřinesla po výborném kolektivním výkonu zaslouženě zvítězili 1:3 po třetinách 1:1, 0:1 a 0:1.

Úvodních dvacet minut napovědělo, jakým směrem se bude hra vyvíjet. Domácí se dostali prvním střídáním do útočné třetiny, ale to bylo na delší dobu naposledy. Branka Feča nebyla moc v ohrožení. Za to na druhé straně musel Ašenbrener tahat jeden zákrok za druhým. První šanci měl hostující Tomáš Rohan, ale lapačka domácího brankáře byla na svém místě. Střelu Přindiše Ašenbrener vyrazil před sebe a dorážka Kuběny skončila pouze na připravených betonech. V přesilové hře pak znovu pálil Přindiš a kotouč skončil jen tak tak před brankovou čárou a pod betony domácího gólmana. Paradoxně šel ale dovedení domácí celek, když po pěkné kombinaci otevřel skóre na konci 13.minuty Tomáš Zahradník- 1:0. Sokolov však svůj tlak stupňoval a mohl se radovat z vyrovnání po necelých třech minutách. To přišlo v 16.minutě, když vyražený kotouč se vykulil přímo k Osmíkovi a ten vyslal takovou dělovku, že domácí brankář neměl ani sebemenší šanci - 1:1. Do šaten tak odcházely obě mužstva se smírným skóre.

Druhé dějství v podstatě kopírovalo třetinu první, v jeho první polovině trutnovští Feča vůbec neohrozili. Naopak, ve 28. minutě dostal na modré kotouč Petr Přindiš a propálil chumel hráčů včetně domácího strážce svatyně - 1:2. Domácí se poté přece jen začali prosazovat do útočného pásma a Fečo musel vytáhnout několik výborných zákroků. Do konce druhé dvacetiminutovky ale branka již nepadla.

Do třetí třetiny nastoupili domácí velmi aktivně, ale jejich protiútoky víceméně končili na dobře organizované obraně Sokolova. Když už proklouzli před branku hostů nebylo to nic platné, jelikož v brance chytal výborný Fečo. Střelu Kastnera vytěsnil těsně mimo. Zakončení Tomáše Půlpána naopak skončilo v lapačce. Když ani další akce domácích nebyly zužitkovány, tak to hosté potrestali. Opět byl u toho Petr Přindiš, který vyslal na branku projektil, který tečoval Pavel Kuběna - 1:3. Hosté vedli o dvě branky a do útoku se už nehrnuli. Domácím se nabídla dlouhá přesilová hra pěti proti třem. Jenže střely Poula, Váchy, Půlpána ani Koláře v brance Feča neskončili. Domácí už nestihli sáhnout ani ke hře bez brankáře, protože Baníkovci závěr sehráli velmi sebejistě a trutnovským sehrát Power Play neumožnili.

Další utkání sehrají sokolovští hokejisté na svém kluzišti, když budou hostit tým lídra tabulky, celek HC Děčín. Zápas se hraje v sobotu 23.9. od 17.30 hodin.