Málek, Hříbal, Chmel, Kaltenböck, Vaněk, Loukota, Balcar, Michajličenko

Hašek "A", Volráb, Zajan, Navarra, Oliverius "C", Baránek, Vacek, Faigl, Sladkovský, Chovanec, Kopta, Chmelař

Jaromír Carvan

Ani podruhé Baník doma nebodoval

Ve čtvrtém kole druhé ligy prohrál Baník na domácím ledě s vedoucím Děčínem 1:4. Jediným úspěšným střelcem byl Martin Osmík.

Baník dnes nastoupil ve stejné sestavě jako v Trutnově, jen Šmejce nahradil Pfister. Již v úvodních vteřinách kotouč několikrát přeskočil hokejky domácích a jakoby to naznačilo, jakým směrem se bude zápas ubírat. Baník dostal velmi brzo šanci hrát přesilovou hru, ale v ní inkasoval. Brankář Fečo při snaze o rychlé rozehrání trefil hůl Romana Navarry, který neměl problém zamířit do odkryté brány – 0:1. A o chvíli později bylo ještě hůře. Baník hrál další přesilovku, tu nevyužil a navíc na jejím konci přišla hrubka v obraně, a když naskakoval vyloučený hráč na led, k dorážce se dostal zcela volný Martin Baránek – 0:2. Domácí si vyžádali oddechový čas, ale bylo zřejmé, že nepovedený začátek a inkasované góly při vlastních přesilovkách sokolovské hokejisty značně vykolejili.

Ale Baník se snažil o korigování skóre. Dlouhý v bráně hostí se měl co otáčet, ale střelecké pokusy Sokolova kryl s naprostou jistotou. Navíc po střele Přindiše a teči Kuběny zastavila puk tyčka a hosté tak drželi dvoubrankové vedení. To trvalo do začátku 15. minuty. Martin Osmík při končící přesilovce dostal přihrávku do jízdy, proletěl kolem obránců a za prudkou střelou, která se odrazila od tyčky do brány, se brankář Dlouhý jen ohlédnul – 1:2.

To domácím nalilo krev do žil a vyrovnání viselo na vlásku. Jenže v 18. minutě rozhodčí nepotrestal zákrok na Kašpara, Michálek hokejkou oplácel, sudí k překvapení diváků posoudil tento zákrok jako bodnutí a domácí bek obdržel trest na pět minut + do konce zápasu. Do konce první třetiny se domácí ubránili a první dějství tak skončilo vedením Děčína 1:2.

Ve druhé dvacetiminutovce vzplály emoce hned na začátku. Přindiš si počkal na útočníka hostí a čistým bodyčekem ho poslal k ledu. Do role mstitele se pasoval urostlý Málek, o hlavu menší Přindiš výzvu přijal,  oba hráči se do sebe pustili a po bitce, při níž šly rukavice dolů a Málek využil svých parametrů, bohužel oba hráči a loňští spoluhráči putovali do sprch. Pro domácí to byla výrazná ztráta. Navíc ve 22. minutě sehrál Děčín výborně přesilovku a zakončující Roman Navarra zvýšil na 1:3.

Na hokejkách Baníkovců se začaly kupit nepřesnosti, což byla voda na mlýn Děčína, který se nikam nehnal a navíc svoji produktivitu vylepšil ve 28. minutě, kdy při signalizované výhodě zvýšil Pavel Zajan – 1:4. Po tomto gólu vystřídal Feča v bráně Hruška.

Šanci na snížení měl zanedlouho Rezek, ale neuspěl, stejně jako Hašek na druhé straně proti Hruškovi. A protože oba brankáři přidali ještě další úspěšné zákroky, po dvou třetinách vedl Děčín 1:4.

Do třetího dějství trenéři promíchali sestavou ve snaze nepříznivý vývoj zvrátit, ale Baníku se dneska nedařilo. Puky přeskakovaly hokejky, hráči se snažili situace řešit individuálně a to si hosté dokázali pohlídat. Až ve 49. minutě se dostal za obranu Harkabus, ale Dlouhý v pádu ještě stačil zasáhnout. Za chvíli se Harkabus dostal do dalšího úniku, byl faulován a pískalo se trestné střílení. To ale faulovaný hráč nevyužil.

Ani závěr utkání se domácím nevydařil. Děčín dobře bránil střední pásmo a tak kromě stavu vyloučených se statistiky již neměnily. Baník i ve druhém domácím zápase prohrál, tentokrát 1:4 s Děčínem.

Ve středu Baník cestuje do Slaného, kde se utká s Řisuty. Doma pak sokolovští hokejisté nastoupí opět v sobotu 30.9.2017, kdy od 17:30 hodin hostí Baník Bílinu.