Janeček, Kos "C", Krpata, Záleský, Fortelka, Náprstek, Hampl, Kail, Bláha

Martin Procházka

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Baník venku opět zvítězil

V pátém kole 2.ligy ČR skupiny Západ se střetli na zimním stadionu ve Slaném celky HC TJ Řisuty a HC Baník Sokolov. Baníkovci po výborné 2.třetině nakonec a skvělém výkonu brankáře Petra Hrušky zvítězili 3:6 po třetinách 2:2, 0:2 a 1:2.

Sokolovští se cestou zdrželi v koloně u Lubence a do Slaného dorazili se čtyřicetiminutovým zpožděním. V úvodu utkání jim to však nějak zvlášť nevadilo a na konci třetí minuty se ujali vedení, když po kombinaci Strunze s Rubešem do prázdné branky skóroval Michael Čejka – 0:1. Nekoncentrovanost hostů po vstřelené brance však domácím povolila vyrovnat po 50 vteřinách, když také po hezké kombinaci vyrovnal řisutský Štěpán Bláha - 1:1. Další minuty první dvacetiminutovky byly vyrovnané, obě mužstva měla několik velkých příležitostí, oba brankáři byli však pozorní. Největší měl ve 13.minutě David Hruška, když uháněl sám na Ilašenka, ale zakončit se mu podle jeho představ nepodařilo. A tak góly přišly až v 19.minutě. Nejprve v čase 18:09 zúročil Václav Rezek pěknou Pfisterovu přihrávku a poslal Baník opět do vedení, ale stejně jako v prvním případě jednobrankový náskok hostům moc dlouho nevydržel. Po 33 vteřinách bylo opět srovnáno, když gól Řisut vstřelil Ondřej Krpata – 2:2. Za takového stavu odcházela obě mužstva i poprvé do šaten.

Druhá třetina byla z pohledu Baníku opravdu vydařená. Jednak ji odehráli hosté za stálé převahy a co bylo důležité, prosadili se i brankově. Ve 26.minutě sehráli sokolovští skvěle přesilovou hru, když puk doputoval po ose Kuběna – David Hruška k úplně volnému Miroslavovi Kunclovi, a ten pohodlně vstřelil 3.branku hostů – 2:3. O tři minuty později zvýšil Martin Trapl, který zužitkoval asistence Šika a Kašpara – 2:4. Hosté měli i některé další „loženky“, největší z nich opět David Hruška, který si to rozdal s Ilašenkem podruhé, ale opět neuspěl. Domácí celek několikrát zahrozil rychlými kontraúdery, ale Petr Hruška hostující celek podržel.

Do třetí části hry vstoupili lépe domácí hokejisté, kterým se již po 59 vteřinách podařilo snížit náskok Baníku na jedinou branku. Autorem branky byl Ondřej Hampl - 3:4. Řisutští si poté vytvořili tlak při své přesilovce, ale Petr Hruška odolával i s pomocí horní tyčky. Co se nepovedlo domácím, povedlo se na konci 50.minuty hostům. Po vyhrané buly Račanským ve vlastním pásmu poslal do brejku šikovnou nahrávkou Šik Romana Kašpara, a ten v koncovce nezaváhal – 3:5. Dvě minuty před koncem základní hrací doby pak po kombinaci Davida Hrušky s Kuběnou vstřelil šestou branku Baníku Tomáš Rohan a uzavřel tak gólový účet utkání.

K dalšímu ligovému duelu nastoupí sokolovští v sobotu 30.9., když od 17.30 hodin budou hostit nevyzpytatelný tým ze severu Čech HC Draci Bílina. Kluci už moc chtějí vyhrát před domácím publikem, tak všichni věříme, že se jim to po dobrém výkonu podaří!!