Domácí podle očekávání na svého soupeře vletěli a snažili se o rychlý první gól. Obrovskou šanci k tomu měli v rozmezí 6. a 7. minuty, kdy měli skoro jeden a půlminutovou přesilovku 5 na 3. Baníkovci se však poměrně v klidu ubránili a od asi desáté minuty začali přebírat otěže utkání. V čase 11:13 si vyjel na útočnou zteč obránce hostů Adam Rulík a po několika střeleckých pokusech a asistenci Trapla se mu podařilo dotlačit puk do soupeřovy branky – 0:1. Sokolovští v těchto fázích hodně dotírali na Čápovu svatyni a ten musel předvést několik skvělých zákroků. Na konci 14.minuty vyrazil mladý sokolovský obránce Adam Rulík do útoku podruhé, tentokrát z pravé strany. Šikovně obešel domácí obránce, natlačil se před branku a ukázkovým blafákem do bekhendu poslal své mužstvo do dvoubrankového vedení – 0:2. Domácí mužstvo se velmi snaživě tlačilo do útočných akcí, přes dobře organizovanou obranu hostů však k Fečovi dorazilo minimum kotoučů. Do šaten odcházeli tedy spokojenější hostující hráči.

Druhá třetina víceméně kopírovala závěr prvního dějství. Hosté byli aktivnější a domácí gólman měl dost práce držet dosavadní skóre utkání. Ve 28.minutě se prosadil opět Adam Rulík a završil tak svůj hattrick, když po asistenci Šafáře nechytatelnou bombou zápěstím z mezikruží nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 0:3. Sokolovští i nadále zásobovali domácí branku útočnými výpady, největší možnost měl David Hruška, ale střela mu nesedla dle představ. A tak se hosté už do přestávky střelecky neprosadili. Na Davida Feča šlo ve druhé dvacetiminutovce pouze šest střel.

Třetí periodu začali domácí aktivněji a krátce po sobě dostali možnost přesilové hry. Ale ani tyto herní situace nezvládli k vstřelení první branky a sokolovští pevně výsledek utkání drželi ve své moci. V závěru utkání se snížil počet střeleckých pokusů hostů, naopak domácím se zvýšil počet trestných minut, když někteří hráči vývoj utkání nezvládli. V 57.minutě se domácí skvělé publikum nakonec gólu svého mužstva dočkalo. V předbrankovém prostoru před Fečem se nejlépe zorientoval Milan Valášek a z otočky bekhendem střelil první branku svého týmu – 1:3. Ke čtyřem 10ti minutovým respektive dvěma trestům do konce utkání tak domácí alespoň částečně zkorigovali výsledek utkání.

Baníkovce trápí koncovka, možná v tomto utkání mohli vstřelit více branek, důležité jsou však body, navíc zasloužené po výborném kolektivním výkonu.

V sobotním kole 2.ligy má Baník volno, představí se až ve středu 11.10., když od 18.00 hodin bude hostit tým HC Letci Letňany.