Hora, Šefl, Mika, Lidák, Hlaváče

Alinč, Kubinčák, Rod, Sýkora, Tuček, Macháček, Tupý, Kohút, Kuchta, Kús, Kellerstein, Ringler

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Vítězná série skončila proti Mostu

Baník před sobotním utkáním okupoval třetí příčku skupiny Západ, zatímco Mostečtí těsně drželi předposlední stupínek. Ti nakonec sezónu dohrají pod stávajícím názvem HC Most s tím, že jejich působiště bude na zimním stadionu ve Slaném. Ačkoliv měli sokolovští po celé utkání mírnou převahu a zahrnuli branku domácích 45 střelami (téměř jednou tolik oproti střelám domácích), dostali lekci z produktivity a nakonec odešli z ledu poraženi 4:1 po třetinách 1:0, 1:1 a 2:0.

Utkání začalo v solidním tempu, ale hra byla neurovnaná, na obou stranách s mnoha nepřesnými rozehrávkami. Oba brankáři si sáhli několikrát na kotouč, ale nakonec lépe střelecky začali domácí, po necelých šesti minutách měli díky Janu Alinčovi těsný náskok – 1:0. Ve druhé polovině 1. třetiny byli hosté viditelně lepším celkem, ale Kuchař v brance Mostu tahal jeden skvělý zákrok za druhým. Po první dvacetiminutovce odešla mužstva do šaten s jednobrankovým vedením domácích.

Velkou postavou domácích byl hrající trenér Jan Alinč, který byl vždy u všeho ohrožujícího sokolovskou branku. V čase 32:02 vybídl super přihrávkou svého spoluhráče Adama Kellersteina a ten zvýšil na 2:0. Baník neházel flintu do žita, ale Kuchař měl branku snad začarovanou. Situaci zdramatizoval až Roman Kašpar, který se trefil v čase 35:28 po asistencích Račanského a Trapla. A to bylo ve druhé třetině, co se týká gólů vše.

Přestože do 3. periody Baníkovci nastupovali odhodlaně, že s výsledkem něco ještě udělají, Mostu se hned v úvodní minutě podařilo vstřelit zřejmě klíčový gól utkání, sice z kategorie dosti šťastných, když se puk z hole Jiřího Tupého ztečoval nad rameno Feča – 3:1. Hosté hru otevřeli, byli útočnější, ale Ondřej Kuchař měl svůj den a své mužstvo držel „zuby nehty“. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby Jiří Tupý po přihrávce Jana Alinče vstřelil čtvrtou branku Mostu a stanovil závěrečné skóre utkání – 4:1.

Hosté tak prohráli poprvé z posledních pěti střetnutí a vše budou chtít napravit v sobotu 21.10., kdy od17.30 hodin hostí vedoucí celek tabulky, tým HC VlciJablonec n/N.