• 2:1, 1:2, 1:2
11. kolo   21.10.2017 - 17.30
HC Vlci Jablonec nad Nisou
VPVVP
Rozhodčí: Jan Hucl (Plzeň) – Bc. Michal Rubáš, Martin Tvrdík (oba Klatovy) , tresty: 6:6

Hosnedl (Petruželka)

Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Pilař, M. Tondr, Pulec (Zeman)

Homolka, Bříška, L. Tondr, Víšek, Peřina, Mulač, Havlas, Brokeš, Babec, Frk

Tomáš Demel

Baník vedoucí Jablonec doma nezdolal

V 11. kole druhé hokejové ligy prohrál Sokolov na domácím ledě s Jabloncem 4:5 po třetinách 2:1, 1:2, 1:2.

Dnes do Sokolova zavítal vedoucí Jablonec a od úvodních minut bylo zřejmé, že na sebe narazila dvě velmi kvalitní mužstva. Baník měl v začátku převahu, tlačil se do útoku a brzy byl odměněn. Petr Račanský nezištnou přihrávkou zpoza brány našel Romana Kašpara, který byl osamocen před Hosnedlem a pohotovým zakončením mu nedal šanci – 1:0. Jenže vedení domácím nevydrželo příliš dlouho. Nejproduktivnější hráč soupeře Kamil Bříška nejprve trefil tyč, aby vzápětí byl úspěšnější, když sražený puk dokázal uklidit do odkryté brány – 1:1. Ale Baník v 10. minutě strhnul vedení opět na svou stranu. Od modré vypálil Strunz, Martin Trapl do střely strčil hokejku a parádní teč skončila pod břevnem jablonecké brány – 2:1. Stejný stav svítil na ukazateli skóre i po dvaceti minutách, když v poslední minutě závěrečného dějství neproměnil svou šanci Zadražil.

I druhá třetina byla bojovná a šance měla obě mužstva. Baník na začátku 28. minuty odskočil svému soupeři dokonce na rozdíl dvou branek, když Michálek od modré čáry trefil Davida Hrušku do kalhot a puk se odrazil do brány – 3:1. Jenže za pouhých 11 vteřin to bylo znovu o gól. Po nedorozumění v sokolovské defenzivě skóroval Tomáš Brokeš – 3:2. A o chvíli později bylo vyrovnáno. Lukáš Tondr dostal před Fečem příliš volného prostoru a především času, první střelu ještě Fečo vychytal, ale na opakovaný pokus již nestačil a Jablonec srovnal – 3:3. A mohlo být ještě hůře, naštěstí Fečo zlikvidoval jak sólo Babce, tak šanci Brokeše.Po dvou třetinách tak odcházely týmy do šaten za vyrovnaného stavu.

Do třetí třetiny vstoupil lépe Sokolov. Střelu Vojtěcha Šika tečoval jeden z jabloneckých hráčů a puk se zastavil až v síti – 4:5. Jenže v 46. minutě hráči nepřebrali své protivníky a Petr Pilař bombou o brankovou konstrukci vyrovnal – 4:4. To již na ledě plály emoce, kdy po velmi slušně hraných 40 minutách přibývaly zákroky na obou stranách a ve varu byli také diváci, kteří několikrát nesouhlasili s rozhodnutím sudích. A právě po jednom ze sporných momentů, kdy rozhodčí neposoudil zákrok na Šika jako faul, padnul pátý gól Jablonce. Úspěšným střelcem byl Jiří Babec – 4:5.

Situace na ledě se ještě přiostřila po potyčce Osmíka s Čechurou, kdy oba hráči putovali na trestnou lavici na 2+2 minuty. Poté se publikum dožadovalo ještě několikrát vyloučení hostů, ale hlavní rozhodčí do konce zápasu již počty hráčů na ledě neměnil. V závěru si Baník vypracoval tlak, zkusil i powerplay, ale mohutný nápor gólem neskončil. A když i střela v poslední vteřině minula cíl, propukla na jablonecké střídačce obrovská radost. Naopak na té sokolovské panovalo zklamání. To však velmi brzy vystřídal potlesk početně zaplněného publika, které ocenilo výkon baníkovců a poděkovalo svým hráčům prohře navzdory.

Baník dnes odehrál možná nejlepší domácí zápas v sezoně, zasloužil si bodovat, bohužel ale šťastnější a produktivnější byl soupeř, který potrestal chyby v defenzivě domácích.

Na další domácí zápas nemusí fanoušci dlouho čekat. Hned ve středu 25.10 nastoupí Baník na domácím ledě proti Kobře Praha. Utkání začne v 18:00 hodin.