HC Stadion Vrchlabí
Rozhodčí: Vokřál, Luczków – Tasch, Horažďovský, tresty: 6:8
Vyloučení - 2 min.: 6:8
Střely: 29:33, počet diváků: 951
  • 02:10 Kuběna (Čejka, Přindiš)
  • 24:14 Maďar (Mach, Filip)
  • 24:28 Trapl (Rulík, Šmejc)
  • 25:19 Pšurný (Miškovský, Niko)
  • 26:22 Zadražil (Harkabus, Šik)
  • 36:04 Šmejc (Kuběna)
  • 38:05 Jirků
  • 59:06 Hruška D. (Šik)
Děčín - Bílina 2:0
Trutnov - Dvůr Král. 5:0
Kobra Praha - Letňany 8:7 SN
Jablonec - Most 6:4
Soupiska HC Stadion Vrchlabí

Jelínek (Abraham)

Abraham, Hejda, Niko, Tržický, Pojkar, Chleborád, Erban

Maďar, Filip "C", Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Bláha "A", Miškovský, Jirků "A", Pšurný, Kerekanič, Krsek, Mach

Trenéři:

Srnský, Hlaváč

Trenéři:

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Baník oplatil Vrchlabí porážku

Vrchlabí – Sokolovští hokejisté v letošním ročníku úspěšně dobývají soupeře v Podkrkonoší. Po utkáních v Trutnově a Dvoře Králové zvítězili i ve Vrchlabí po skvělém kolektivním výkonu a spravili si chuť po zpackaném domácím zápase s pražskou Kobrou. Nad velmi silným soupeřem zvítězili 3:5 po třetinách 0:1, 3:3 a 0:1.

V utkání začal aktivněji Baník, který hned v prvních minutách prověřil domácího gólmana Jelínka. To se mu vyplatilo, protože v čase 02:10 vsítil první branku utkání Pavel KUBĚNA po výborné kombinaci s Čejkou a Přindišem – 0:1. To hosty to nabudilo a dál ohrožovali Jelínkovu svatyni. Také domácí se ale dostali ke střele, Tržický od modré pálil vedle. První vyloučení přišlo v 10. minutě na vrchlabské straně. Baníku se sice povedlo držet se v útočném pásmu, ale branku nevstřelil. I nadále se ale hosté udržovali u Jelínka. V 17. minutě přišlo vyloučení také na hostující straně, čehož domácí nevyužili a po první třetině tak odcházeli do šaten s jednogólovým náskokem Baníkovci.

Druhá část přinesla hned na začátku vyloučení na sokolovské straně. Hosté ale úspěšně odráželi vrchlabské útoky. Ve 24. minutě se navíc nechal vyloučit další sokolovský hráč a HC Stadion si tak mohl spravit chuť, dostal se do útočné třetiny a tlačil na Feča. V čase 24:14 hostujícího brankáře překonal Patrik MAĎAR a vyrovnal skóre – 1:1. Moc dlouho to ale nevydrželo, protože v čase 24:28 si znovu vzal vedení Baník, a to zásluhou Martina TRAPLA, který výborně tečoval Rulíkovu střelu - 1:2. Následovalo ale další vyloučení na straně hostů za podražení. Tuto přesilovou hru využil ve prospěch Vrchlabí Michal PŠURNÝ a znovu bylo vyrovnáno – 2:2. Ve 27. minutě došlo k vyloučení i na vrchlabské straně a tentokrát to byli sokolovští, kdo přesilovku využili a v čase 26:22 vstřelil branku Matěj ZADRAŽIL po asistencích Harkabuse a Šika – 2:3. Hosté stále kroužili kolem Jelínka a zkoušeli to na něj ze všech možných úhlů. Domácím se naopak přihrávky nedařily a ve svých protiútocích naráželi na výborně organizovanou obranu Sokolova. Další branka padla do vrchlabské sítě v čase 36:04, kdy se trefil Filip ŠMEJC střelou z pravé strany pod víko Jelínkovy brány – 2:4. Vrchlabští se ještě snažili s výsledkem něco udělat, což se jim povedlo v čase 38:05, kdy snížil Tomáš JIRKŮ – 3:4.

Třetí třetina začala nevýhodou pro HC Stadion. Přesilovku ale Baník tentokrát nevyužil. Domácí se tak sami pustili do akce, Abrahamovi se proti Fečovi ale nedařilo. Baník byl hodně při chuti a spoustu času trávil v obranném pásmu domácích. Ve 45. minutě byl vyloučen hostující Strunz. Domácím se ale nepodařilo branku vstřelit a nadále jim chyběl jeden gól k vyrovnání. V 50. minutě přišlo vyloučení i na vrchlabské straně, které zůstalo nepotrestáno. V 55. minutě si Sokolov vyžádal oddechový čas, stejně tak učinili i domácí dvě minuty před koncem třetí části. Zvolili hru bez brankáře se šesti hráči na ledě, což se jim v čase 59:06 nevyplatilo – vítězství Baníku Sokolov pečetil David HRUŠKA do prázdné branky. Tři body si tak zcela zaslouženě za předvedený výkon odvezli hosté.