První třetina byla v podání Baníku brilantní, ve všech směrech byli hosté o stupínek výše než domácí celek a celá dvacetiminutovka se víceméně odehrála před Lavingerovou brankou. Sokolovští dali svou první branku ve 14. minutě v přesilovce, když hezkou přihrávkou vyzval ke skórování Michael Čejka Tomáše Rohana – 0:1. Domácí mužstvo bylo hrou Baníku viditelně zaskočeno a jen díky svému brankáři drželo hosty jen s jednobrankovým odstupem. Na konci 19. minuty se však prosadil Martin Trapl, jemuž tentokráte asistoval Tomáš Harkabus – 0:2. Škoda dalších nevyužitých šancí, náskok hostů mohl být v první třetině určitě vyšší. O převaze Baníku mluví i počet střel na branku v poměru 4:16.

Ve druhém dějství se hra trochu vyrovnala, více ze hry měli ale přece jen hosté. Nejprve zazvonila za Lavingerovými zády tyčka po pěkné střele Michaela Čejky, ale v čase 22:47 už se za brankou domácích rozsvítilo červené světlo. Po asistenci Martina Strunze se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Martin Trapl a vstřelil svůj druhý gól v utkání – 0:3. Po necelé minutě se podařilo děčínským Medvědům snížit, když z nenápadné akce skóroval domácí veterán Jaroslav Hašek – 1:3. Hra nabrala na obrátkách a oba týmy se dostaly do pěkných střeleckých příležitostí. V čase 32:26 se ujala akce Medvědů. Vyraženého puku u Fečovy branky se zmocnil Jan Kalltenböck, který hezky našel kapitána děčínských Michala Oliveriuse, a ten snížil na 2:3. Domácí si komplikovali život častými vyloučeními, hosté, ale ačkoliv protihráče zatlačili do defenzivy, gólově se neprosadili. Do šaten šli tedy s jednobrankovým náskokem po 40. minutách sokolovští.

Ve třetí části hry bylo k vidění asi všechno, co v hokeji vidět lze. Domácí borci se hnali za vyrovnáním, měli k tomu v úvodu třetiny příležitosti jak ve standartní přesilovce, tak i v půldruhé minuty trvající přesilovce 5 na 3. Vyrovnání se ale nekonalo a flustrovaní domácí začali do utkání vnášet prvky, které měli pravděpodobně hostující hokejisty vyvést z tempa a pozornosti. Rozhodčí však (i když k nevoli domácího publika) celkem všechny situace zvládl. Nutno přiznat, že to neměl vůbec jednoduché. Hra byla rozkouskovaná různými strkanicemi či šarvátkami, od domácích hokejistů byly k vidění i některé likvidační fauly. V 50. minutě přišel rozhodující okamžik, když z přesilové hry vstřelil čtvrtý gól Baníku Martin Osmík po asistenci Matěje Zadražila – 2:4. V 58. minutě zvýšil od modré čáry Vojta Šik na 2:5, ale hned po půlminutě domácí ještě snížili Danielem Volrábem – 3:5. Domácí vyzkoušeli dvě minuty před koncem základní hrací doby hru bez brankáře, ale neúspěšně – do prázdné klece nakonec dopravil kotouč Martin Trapl a završil svůj hattrick – 3:6. Sokolovský tým si tak odvezl z Děčínského ledu 3 body, a to zcela zaslouženě.

Na domácím ledě se Baník představí ve středu 8.11., když od 18.00 hodin bude hostit celek TJ HC Řisuty.