HC Děčín
15. kolo   4.11.2017 - 18.00
VVPPP
Rozhodčí: Knapík - Hyčica, Mašek, tresty: 17:12
Vyloučení - 2 min.: 12:10, 5 min.: 2:1, 10 min. (OT): 1:0, do konce utkání (OK): 2:1
Mimořádné tresty: Zajan (DĚČ) 5 min +OK+TH bodnutí špičkou hole, Vaněk (DĚČ) 10 min OT - nesportovní chování, Hašek (DĚČ) 5+OK hrubost - Šafář (SOK) 5+OK hrubost
Střely: 24:45, počet diváků: 423
  • 13:31 Rohan T. (Čejka)
  • 18:49 Trapl (Harkabus)
  • 22:47 Trapl (Strunz, Rulík)
  • 23:36 Hašek (Hříbal, Zajan)
  • 32:26 Oliverius (Kaltenböck)
  • 49:17 Osmík (Zadražil, Šik)
  • 51:30 Šik (Harkabus, Kuběna)
  • 57:53 Volráb (Kaltenböck)
  • 58:33 Trapl
Řisuty - Dvůr Král. 4:1
Trutnov - Letňany 3:2
Vrchlabí - Most 7:3
Kobra Praha - Jablonec 1:3
Soupiska HC Děčín

Lavinger (Šticha)

Hříbal, Chmel, Kaltenböck, Vaněk, Balcar, Loukota

Zajan, Hašek, Volráb, Vacek, Faigl, Oliverius, Chovanec, Kopta, Chmelař

Trenér:

Jaromír Carvan

Trenéři:

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Baník venku opět úspěšný

Děčín – Baníkovci potvrdili, že jsou nejlepší mužstvo 2.ligy na ledě soupeře a na severu Čech zvítězili v Děčíně nad velmi silným místním týmem Medvědů 3:6 po třetinách 0:2, 2:1 a 1:3.

První třetina byla v podání Baníku brilantní, ve všech směrech byli hosté o stupínek výše než domácí celek a celá dvacetiminutovka se víceméně odehrála před Lavingerovou brankou. Sokolovští dali svou první branku ve 14. minutě v přesilovce, když hezkou přihrávkou vyzval ke skórování Michael Čejka Tomáše Rohana – 0:1. Domácí mužstvo bylo hrou Baníku viditelně zaskočeno a jen díky svému brankáři drželo hosty jen s jednobrankovým odstupem. Na konci 19. minuty se však prosadil Martin Trapl, jemuž tentokráte asistoval Tomáš Harkabus – 0:2. Škoda dalších nevyužitých šancí, náskok hostů mohl být v první třetině určitě vyšší. O převaze Baníku mluví i počet střel na branku v poměru 4:16.

Ve druhém dějství se hra trochu vyrovnala, více ze hry měli ale přece jen hosté. Nejprve zazvonila za Lavingerovými zády tyčka po pěkné střele Michaela Čejky, ale v čase 22:47 už se za brankou domácích rozsvítilo červené světlo. Po asistenci Martina Strunze se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Martin Trapl a vstřelil svůj druhý gól v utkání – 0:3. Po necelé minutě se podařilo děčínským Medvědům snížit, když z nenápadné akce skóroval domácí veterán Jaroslav Hašek – 1:3. Hra nabrala na obrátkách a oba týmy se dostaly do pěkných střeleckých příležitostí. V čase 32:26 se ujala akce Medvědů. Vyraženého puku u Fečovy branky se zmocnil Jan Kalltenböck, který hezky našel kapitána děčínských Michala Oliveriuse, a ten snížil na 2:3. Domácí si komplikovali život častými vyloučeními, hosté, ale ačkoliv protihráče zatlačili do defenzivy, gólově se neprosadili. Do šaten šli tedy s jednobrankovým náskokem po 40. minutách sokolovští.

Ve třetí části hry bylo k vidění asi všechno, co v hokeji vidět lze. Domácí borci se hnali za vyrovnáním, měli k tomu v úvodu třetiny příležitosti jak ve standartní přesilovce, tak i v půldruhé minuty trvající přesilovce 5 na 3. Vyrovnání se ale nekonalo a flustrovaní domácí začali do utkání vnášet prvky, které měli pravděpodobně hostující hokejisty vyvést z tempa a pozornosti. Rozhodčí však (i když k nevoli domácího publika) celkem všechny situace zvládl. Nutno přiznat, že to neměl vůbec jednoduché. Hra byla rozkouskovaná různými strkanicemi či šarvátkami, od domácích hokejistů byly k vidění i některé likvidační fauly. V 50. minutě přišel rozhodující okamžik, když z přesilové hry vstřelil čtvrtý gól Baníku Martin Osmík po asistenci Matěje Zadražila – 2:4. V 58. minutě zvýšil od modré čáry Vojta Šik na 2:5, ale hned po půlminutě domácí ještě snížili Danielem Volrábem – 3:5. Domácí vyzkoušeli dvě minuty před koncem základní hrací doby hru bez brankáře, ale neúspěšně – do prázdné klece nakonec dopravil kotouč Martin Trapl a završil svůj hattrick – 3:6. Sokolovský tým si tak odvezl z Děčínského ledu 3 body, a to zcela zaslouženě.

Na domácím ledě se Baník představí ve středu 8.11., když od 18.00 hodin bude hostit celek TJ HC Řisuty.