VVVPP
16. kolo   8.11.2017 - 18.00
TJ HC Řisuty
VPSNVP
Rozhodčí: Jan Hucl – Pavel Sedláček (oba Plzeň), Petr Fiala (Sokolov), Delegát: Sentenský, tresty: 3:5
Vyloučení - 2 min.: 3:5
Počet diváků: 705
  • 09:34 Harkabus (Zadražil, Šik)
  • 21:30 Čejka (Trapl , Šmejc)
  • 24:00 Krpata (Patyk)
  • 24:19 Kašpar (Račanský)
  • 24:38 Zadražil (Osmík, Šik)
  • 41:12 Hruška D. (Kuběna, Rohan T.)
  • 50:11 Rohan T. (Kuběna, Hruška D.)
  • 52:32 Harkabus (Zadražil, Šik)
  • 57:00 Harkabus
Jablonec - Vrchlabí 4:3
Most - Trutnov 4:5 SN
Letňany - Děčín 3:8
Dvůr Král. - Bílina 10:3

Trenéři:

Michal Jäger, Lukáš Mensator
Soupiska TJ HC Řisuty

Chabr (25. Ilašenko)

Havelka, Matula, Babický "A", Kužel, Zderadička, Bílek, Petržílka

Krpata, Kos "C", Kalla, Fortelka, Janeček, Kail, Keszi, Patyk, Schildhabel, Hampl

Trenér:

Martin Procházka

Baník doma rozstřílel Řisuty

V jednoznačnou záležitost se proměnil zápas mezi Baníkem Sokolov a Řisuty. Domácí hokejisté byli lepší ve všech směrech a po zásluze vysoko zvítězili 8:1 po třetinách 1:0, 3:1 a 4:0.

Baník hned od začátku na ledě dominoval a dostával se do šancí. V 5. minutě to byl hned dvakrát Osmík, který své velké šance nevyužil, když ho vychytal Chabr. Ale gólman Řisut byl úspěšný i při dalších příležitostech Baníku. Strážce hostující svatyně odolával až do 10. minuty, kdy hráli sokolovští přesilovou hru, Tomáš Harkabus obdržel krásný pas na brankoviště a pohotově uklidil puk do sítě – 1:0. Do konce první třetiny si Baník vypracoval ještě několik šancí, náskok domácího týmu byl však i nadále pouze jednogólový.

Vstup do druhého dějství se Baníku povedl, když ve 22. minutě vydařenou střelou o břevno skóroval Michael Čejka – 2:0. Poté se ke slovu ale dostali také hosté. Po nenápadné akci se prosadil Ondřej Krpata a bylo to znovu jen o gól – 2:1. Avšak pouze na malou chvíli, přesněji 19 sekund. Petr Račanský se prosadil za bránou a našel Romana Kašpara, jenž vrátil Baníku dvoubrankové vedení – 3:1. A to nebylo vše. Za dalších 19 sekund přidal Baník další gól, když tentokrát úspěšným střelcem byl Matěj Zadražil – 4:1. Následovalo střídání gólmanů Řisut.

A Baník se hnal za dalšími góly. Ale mohlo přijít i zkorigování skóre. Jenže Hruška v bráně Baníku skvěle zasáhl proti šanci Patyka. Sokolov na ledě i nadále kraloval, další góly však ve druhé třetině již nepřidal.

I do třetí třetiny vstoupil Sokolov gólem. Před bránou zůstal osamocený David Hruška a nedal Ilašenkovi šanci – 5:1. To domácí ještě více povzbudilo a začalo se hrát prakticky jen na jednu bránu. V 51. minutě navíc přidal další gól Tomáš Rohan a Baník vedl již o pět gólů – 6:1.

Domácí byli při chuti. V 53. minutě po pěkné akci zakončoval Tomáš Harkabus – 7:1. Mladý útočník Baníku pak v 58. minutě dokonal hattrick a to dosti kuriózním způsobem, když Ilašenko nejdříve Tomáše Harkabuse vychytal, ale vyražený puk si srazil do brány hostující obránce – 8:1. V závěru měl Baník ještě další šance, ale skóre se již neměnilo.

Baník byl dnes na ledě jednoznačně lepším týmem a porazil Řisuty vysoko 8:1, což diváci náležitě ocenili.

V sobotu 11.11 hraje Baník v Bílině a poté se sokolovští hokejisté představí hned čtyřikrát za sebou na domácím ledě. Následuje utkání s nováčkem ze Dvora Králové ve středu 15.11., utkání s Letňany ve středu 22.11., kdy bylo vyměněno pořadatelství , v sobotu 25.11. zápas proti Mostu a listopad Baník uzavře domácím přeloženým zápasem proti Bílině. Toto utkání se bude hrát ve středu 29.11.2017.