Vitebský "A", Klust, Antonov, Hamerský "C", Hlaváč, Petira, Junek, Karlík

Hrazdíra, Kmošek, Pozdnijakov, Sedláček, Zmítko "A", Kocián, Luštinec, Uchin, Valášek, Ježek

Ivan Houda

Baník pokračuje ve vítězném tažení

Baník pokračuje ve vítězné sérii. Tentokrát si poradil na vlastním ledě s nováčkem soutěže, s týmem HC RODOS Dvůr Králové nad Labem přesvědčivě 4:1 po třetinách 1:0, 2:0, 1:1.

Baník nastoupil do utkání již bez Osmíka s Harkabusem, kteří odešli na měsíční hostování do Frýdku-Místku (oba hráči při premiéře hned bodovali) a také bez Davida Hruška s Přindišem, kteří absentovali vzhledem ke zdravotním problémům. Oproti minulým zápasům v sestavě nebyl ani Strunz. Po delší době se naopak v dresu představil Gombár se Susem, nastoupil i Rezek a v této sezoně premiérově také Davídek a Janata.

Hosté po dlouhé cestě do Sokolova vstoupili do utkání velmi vlažně a brzy přišel trest. Před bránou zůstal zcela volný Michael Čejka, jenž i s pomocí hostujícího obránce dokázal dostat puk za záda Veselého – 1:0. Úvodní tlak Baníku pak otupilo vyloučení Michálka na 2+10 minut. Oslabení ale sehráli domácí velmi dobře a hosté se do zakončení vůbec nedostali. V sedmé minutě si Baník také vykoledoval přesilovou hru, ale obléhání branky Veselého tentokrát gólem neskončilo.

Udeřit mohli hosté, když zničehonic trefil Hrazdira tyčku. Jinak to ale byli domácí, kteří měli znatelnou převahu, a gólman hostí byl neustále v permanenci. Ani další akce Baníku, některé velmi pohledné, gólem neskončily a tak si domácí do šaten odnášeli hubený náskok 1:0.

I na začátku druhé třetiny Sokolov prokazoval svoji převahu. A ve 23. minutě konečně přišel druhý gól. Davídek vybídnul ke skórování Martina Weinholda, který poodkrytou bránu trefil s přehledem a zvýšil na 2:0. Hosté se neprosadili ani při své druhé přesilové hře a stejně tak dopadnul Baník, když i podruhé vybojoval faul hostí aktivní Michal Sus. Jinak se ale hrálo především na polovině soupeře, které svým výkonem držel brankář Veselý.

Hosté se málem dočkali ve 33. minutě, naštěstí pro domácí puk za brankovou čárou neskončil. A vzápětí se přidal Baník třetí gól. Průnik Milana Davídka zastavil nedovolený zákrok Petiry a rozhodčí nemohl reagovat jinak – trestné střílení. S ním si mladý útočník Baníku poradil a Sokolov vedl 3:0. Stejný stav vydržel i v poslední minutě druhé třetiny, kdy hrubku ve vlastní třetině vyřešil za spoluhráče skvělým zákrokem Fečo. Po čtyřiceti minutách tak Baník vedl 3:0.

Do třetího dějství vstoupili hosté s cílem utkání zdramatizovat, ale stále tahali za kratší konec. Navýšit vedení mohl Trapl, avšak jeho střelu zastavila tyč. Baník měl i další šance, ale uklidňující čtvrtý gól nepřicházel. Zahrozili ale i hosté, jenže Fečo byl pozorný a i nadále držel čisté konto.

O vítězství domácích bylo definitivně jasno v 56. minutě, kdy Filip Šmejc od mantinelu u modré čáry nahodil svižně puk na bránu, Veselý neviděl a kotouč se zastavil až v šibenici hostující svatyně – 4:0.
Baník tak s přehledem kráčel k vítězství a blížila se i nula pro Davida Feča. Ačkoliv by si ji domácí gólman zasloužil, nakonec o ni přišel. Před bránou trestuhodně zůstala volná hned trojice hostujících hráčů, Fečo pokus Hamerského ještě zlikvidoval, ale na dorážku Jakuba Luštince již stačit nemohl – 4:1.

Inkasovaný gól osm vteřin před koncem mrzí, ale jinak se divákům musel zápas líbit. Baník měl po celý zápas převahu, předvedl některé velmi pěkné akce a utkání celou dobu kontroloval. Poslední dvě minuty se pak odehrály za potlesku diváků. Sokolovští hokejisté tak prodloužili sérii vítězných zápasů již na šest.

Za zmínku stojí počty vyloučených, kdy ve slušně hraném utkání byli pouze dva vyloučení na každé straně. Rozhodčí tak neměli příliš práce, ale i tak zaslouží pochvalu, když odřídili zápas s naprostým přehledem. Uznání zaslouží i trojice fanoušků Dvora Králové, kteří vážili dlouhou cestu do Sokolova.

Baník má v dalším kole volno, ale poté pokračuje v sérii domácích zápasů. Ve středu 22.11.2017 od 18:00 hodin přivítáme na svém ledě dalšího nováčka, tentokrát Letce z Letňan. Toto utkání se mělo hrát původně v Praze, ale došlo k výměně pořadatelství.