• 0:1, 1:0, 0:2
20. kolo   22.11.2017 - 18.00
HC Letci Letňany
VVVPP
Rozhodčí: Jakub Šindel (Plzeň) – Bc. Michal Rubáš, Martin Tvrdík (oba Klatovy), tresty: 8:5
Vyloučení - 2 min.: 7:5, 10 min. (OT): 1:0
Mimořádné tresty: Šafář (SOK) 10 min OT (nesportovní chování)

Hamalčík (Pírs)

Gebell, L. Kučera, Uhlíř, Lytvynov, Beran, Chvála, Saňa "A"

Honetschläger, Švarc, Vo. Prchal, Dyrynk, Kadaně "A", Kotyra, Dubský, Volek, Havlůj, Lojka, Vá. Prchal

Aleš Totter

Baník si vylámal zuby na gólmanovi Letňan

Po výměně pořadatelství se v Sokolově představil celek Letňan. Přestože se větší část zápasu prakticky hrála na jednu bránu, všechny body putují do Prahy po výsledku 1:3 a třetinách 0:1, 1:0 a 0:2.

Baník šel do utkání již s Přindišem a Davidem Hruškou, ale bez Rohana, Zadražila a Davídka, kteří nastoupili v Prostějově za Karlovy Vary.

Baník měl od začátku převahu a Hamalčík v bráně Letňan se pomalu dostával do provozní teploty. Jak se v pozdějším průběhu ukázalo, strážce letňanské svatyně byl klíčovou postavou celého zápasu. Baník si vypracoval hned několik nadějných příležitostí, ale gólově se neprosadil, ať to byl Trapl, Šmejc, Čejka, Hruška nebo Šik, který sice síť rozvlnil, ale pouze tu ochrannou za bránou.

A jak to tak bývá, udeřil soupeř. Při hře 4 na 4 přisedl k vyloučenému Šafářovi ještě Weinhold a Letňany vylepšenou přesilovku využily, když se prosadil nejproduktivnější hráč Martin Kotyra – 0:1. A protože Hamalčík udržel čisté konto i po sólovém nájezdu Strunze, vedli hosté po první třetině o jeden gól.

Ve druhé třetině přidali Baníkovci na otáčkách a hrálo se především na polovině soupeře, který se do ofenzivních výpadů dostával jen sporadicky. Ve 26. minutě byl vyloučen hostující Chvála a Baník si také poprvé zahrál přesilovou hru. A úspěšně. Střelu Weinholda dorazil za záda Hamalčíka Martin Strunz a bylo srovnáno – 1:1.

Následně hrály přesilovku Letňany, ale poté opět začalo dobývání Hamalčíka, který si připisoval jeden zákrok za druhým. Když už byl gólman hostí překonán, tak ho zastoupilo břevno a to dokonce dvakrát po střelách Rulíka a Čejky. Sokolov se neprosadil ani v situaci, kdy na brankáře upalovala osamocená dvojice hráčů, vítězem byl znovu Hamalčík.

A málem znovu udeřilo na druhé straně. Letňany dokonce dostaly puk do brány, ale gól nemohl být uznán pro postavení hráče v brankovišti. Po druhé třetině tak svítil na ukazateli stav 1:1.

Na začátku třetí třetiny hrál Baník dvakrát za sebou oslabení a hosté to druhé využili. Nejprve však nebyl odpískán evidentní faul na Šafáře, zanedlouho dostal prostor před bránou Dubský, kterého Fečo ještě skvěle vychytal, ale z dorážky dostal Ladislav Kadaně puk za brankovou čáru – 1:2. Vzápětí pak Šafář dostal desetiminutový trest za protesty.

Poté hrál přesilovou hru i Baník, ale znovu na Hamalčíka nevyzrál, a to ani při dalším vyloučení, tentokrát Havlůje. Naopak v 58. minutě se dostal do sóla Volek, ale své kvality ukázal i Fečo, který nájezd zlikvidoval.

Po oddechovém čase se Baník odhodlal k powerplay, úspěšný však nebyl. Naopak po chybě ve vlastní třetině se puku chopil Martin Kotyra, který neměl problém trefit odkrytou bránu – 1:3. Po dalším vyloučení domácích bylo prakticky již po šancích.

Po závěrečném klaksonu vypukla obrovská radost snaživého hostujícího týmu, který však za body vděčí především svému brankáři.

Baník se dnes střelecky trápil, skóroval pouze jednou a přišel tak o svou sérii vítězných zápasů. Šanci na reparát budou mít sokolovští hokejisté hned v sobotu, kdy od 17:30 hostíme tým HC Most.