• 1:1, 2:1, 4:0
21. kolo   25.11.2017 - 17.30
HC Most
VPVPSN
Rozhodčí: Filip Malota – Ondřej Malý, Pavel Sedláček (všichni Plzeň), tresty: 6:6

Šefl, Cestr, Hlaváček, Sklenička

Tuček, Kubinčák, Tupý, Sýkora "C", Kuchta "A", Kellerstein "A", Macháček, Kobes, Petráš, Štěpánek

Baník tentokrát svou převahu vyjádřil i gólově

Sérii domácích utkání proti nováčkům soutěže završil Baník zápasem proti týmu HC Most. A souboj to byl vítězný. Sokolov porazil Most 7:2 po třetinách 1:1, 2:1, 4:0.

Do zápasu šel Baník bez několika produktivních opor, když Harkabus, Osmík, Kuběna jsou na měsíčním hostování ve WSM lize, Rohan, Zadražil a Davídek naskočili také do WSM ligy za Karlovy Vary. Při nemoci dalších hráčů tak nastoupili v útoku i Adam Rulík a Patrik Michálek, kteří si počínali velmi dobře.

Baník úvodními střídáními vlétl do utkání velmi aktivně, připravil si šance, ale neprosadil se. Nápor domácích pak otupil gól Mostu, když své sólo zakončil úspěšně Adam Kellerstein – 0:1. Bylo to v přesilové hře, která nemusela ani být, kdy se mělo hrát 4 na 4, jenže domácí Adam Rulík odvolal trest hostujícího hráče opravením rozhodčího. Za toto gesto zaslouží domácí hráč velké uznání.

Baník inkasovaná branka trochu vykolejila, ale byli to znovu domácí, kteří se dostávali do gólových šancí. V bráně Mostu však odolával Ondřej Kuchař a to až do 14. minuty, kdy se konečně prosadil Martin Trapl – 1:1. Tento stav vydržel až do konce třetiny, v jejímž závěru dostal Baník možnost přesilovky 5 na 3.

Dvojnásobná přesilová se hra přesunula do druhé třetiny, čímž započalo dobývání brány Kuchaře. Druhé dějství se prakticky celé odehrálo na polovině soupeře, bohužel však dlouho bez gólového efektu. Hosté prakticky nehrozili, jenže ve 31. minutě po skončené přesilovce Baníku ujel Ondřej Sýkora a svůj nájezd zakončil úspěšně – 1:2. Baníku se ale tentokrát podařilo srovnat skóre velmi brzo. Ve 32. minutě po skrumáži před Kuchařem vyplul puk před prázdnou bránu a Petr Račanský ho uklidil – 2:2.

A Baník byl i nadále v náporu a odstřeloval bránu soupeře. Ale vedení se domácí konečně dočkali až v poslední minutě druhé třetiny. Šafářovu střelu od modré šikovně umístil David Hruška – 3:2.

I třetí třetina vyzněla pro domácí tým. Ve 44. minutě se již Martin Trapl radoval ze vstřeleného gólu, který ale vzápětí rozhodčí odvolal. O chvíli později pak celému stadionu zatrnulo. Po kontaktu v brankovišti se na led skácel hostující (a bývalý gólman Sokolova) Ondřej Kuchař a na led musel lékař. Naštěstí po chvíli se Kuchař z ledu zvedl a po krátkém ošetření na střídačce dokonce pokračoval v zápase. Vylučovalo se na obou stranách, a když k Hruškovi přisedl i Weinhold, musel se Baník bránit přesilovce soupeře 4 na 3. Bylo to prakticky naposledy, kdy se ke slovu dostali hosté, protože Sokolov se ubránil a pak už na ledě existoval prakticky jen jeden tým.

Na začátku 55. minuty pak utavené mostecké obraně pláchl David Hruška, svůj nájezd proměnil a Baník získal dvougólový náskok – 4:2. V 56. minutě se pak na buly postavil Petr Račanský, soupeř sice vhazování vyhrál, ale díky Račanskému s takovou razancí, že puk skončil až za zády Kuchaře – 5:2. A to nebylo vše. V 59. minutě se parádičkou za bránou uvolnil Martin Strunz, vyjel si před gólmana a překonal otřeseného Kuchaře – 6:2. V poslední minutě se pak po levé straně prohnal Trapl, Kuchař ještě zasáhnul, ale puk do odkryté brány dostal Filip Šmejc – 7:2. V úplném závěru pak měl ještě šanci Kašpar, ale stav se již dál neměnil.

Baník tak zaslouženě vyhrál o pět gólů, když svého soupeře přestřílel 65:21. I další zápas hraje Baník na domácím ledě. Ve středu 29.11.2017 hostí Sokolov od 18:00 hodin Draky z Bíliny.