Homolka, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Mulač, Brokeš, Babec, Peřina, Gecko

Demel Tomáš

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Baník vyhrál i v Jablonci a je první!

Poslední kolo první poloviny soutěže přineslo boj o první místo tabulky mezi jabloneckými Vlky a sokolovským Baníkem. Utkání tomu dalo za pravdu a byl k vidění kvalitní hokej se spoustou hezkých akcí na obou stranách kluziště. Baníkovci ale předvedli fantastický kolektivní výkon a na ledě favorizovaných Vlků zvítězili 4:7 po třetinách 2:3, 2:1 a 0:3. Toto vítězství je posunulo na první příčku tabulky.

Hned od počátku 1. třetiny se začalo pěkně od podlahy a oba týmy si vytvořily poměrně slušné brankové situace ke skórování. V páté minutě se poprvé rozsvítilo červené světlo za brankou domácích. Martin Trapl zpracoval přihrávku Šmejce a dopravil kotouč za Hosnedlova záda – 0:1. Na konci šesté minuty bylo ale vyrovnáno. Po pěkné kombinační souhře domácích vyrovnal Vojtěch Havlas– 1:1. Sokolovští jeli jako dobře namazaný stroj. Po návratu z trestné lavice získal puk Sus, předložil jej Martinu Strunzovi, a ten v pohodě svoji příležitost proměnil – 1:2. Na začátku 13. minuty se dostal do brejkové situace domácí útočník Michal Gecko a opět smazal manko svého týmu – 2:2. Baník ale potvrdil, že byl v prvním dějství o krůček lepším týmem a v čase 15:38 šel opět do vedení, když Michael Čejka vymetl Hosnedlovu pravou šibenici – 2:3. U gólu mu asistovali David Hruška a Rulík. To bylo z první dvacetiminutovky vše.

Do druhé třetiny vstoupili domácí podstatně aktivněji a v jejím začátku byli naopak právě oni nebezpeční u Fečovy branky. Ten však jejich zakončení vždy pokryl a tak Baník držel stále jednobrankový náskok. Přesně v polovině utkání se ale domácí přece jen dočkali. Po neodpískaném evidentním faulu na Čejku se domácí zmocnili puku, bleskově se dostali do útočného pásma a Martin Tondr vyrovnal na 3:3. Ovšem ani ne po půlminutě udeřili opět hosté. Po Šmejcově přihrávce vstřelil čtvrtý gól Baníku kapitán Vojta Šik – 3:4. Už to vypadalo, že sokolovští odejdou da šaten s jednobrankovým náskokem i po 40. minutách, ale domácí využili půl minuty před klaksonen přesilovou hru a Jan Víšek vyrovnal – 4:4.

Třetí třetina byl boj o rozdílový gól, který by byl asi v dalším průběhu utkání velmi důležitý. Oba brankáři však skvělými zákroky drželi svá mužstva stále ve hře o vítězství. Domácím zřejmě ale trochu uškodilo, že se zaměřovali neustále svými pokřiky na rozhodčí i na své soupeře, narušovali si tím koncentraci přímo k výkonu na ledě, navíc dostali i vyšší tresty za nesportovní chování. Čas plynul a zdálo se, že utkání dorazí až k prodloužení. Jenže se ukázala zkušenost matadora v týmu hostů Davida Hrušky. V čase 57:34 využil lehkého zaváhání v rozehrávce domácích beků, zmocnil se puku a nechytatelnou bombou prakticky rozhodl utkání – 4:5. Domácí poté dvakrát vyzkoušeli hru bez brankáře, ale vždy inkasovali do prázdné branky. Nejprve z hole Vojtěcha Šika a poslední gól utkání zakončil bekhendovou střelou přes celé hřiště David Hruška – 4:7.

Baník zajíždí ve středu 6.12. do Prahy, kde se od 18.00 hodin na branickém zimním stadionu střetne s celkem HC Kobra Praha. Na domácím ledě se pak představí v sobotu 9.12., když od 17.30 hodin bude hostit tým HC Stadion Vrchlabí.

Trenér Michal Jäger: „Dneska to zkrátím… Dali jsme o tři góly více než soupeř, proto jsme vyhráli (se smíchem). Podali jsme fantastický kolektivní výkon, na kterém se podíleli úplně všichni. Byl to krásný zápas. Dobře jsme bruslili, byli důslednější a velmi dobře jsme zvládali brejkové situace. O vítězství rozhodlo to, že jsme byli týmovější. Na vítězství mají podíl všichni borci, od řidiče autobusu až po fanoušky. Opravdu dnes se o vítězství zasloužili naprosto všichni.“