Drahorád, Vokurka, Vacek, Semrád, Šteiner, Verbík

Čurda, Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Chlapík, Kellner, Hlinka, Antončík "C"

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Na Kobře Baník nebodoval

V rámci 23.kola 2.ligy se utkala mužstva HC Kobra Praha a HC Baník Sokolov. Baníkovci přijeli s cílem předvést podobný výkon jako v sobotu v Jablonci a znovu zabodovat. Možná byli v tomto utkání mírně lepším týmem, ale hraje se na góly a těch domácí dali víc. Baník tak prohrál podruhé v sezóně na hřišti soupeře, tentokrát 7:5 po třetinách 0:1, 4:2 a 3:2.

Už od první třetiny byly oba celky velice aktivní. Střídaly se v útoku a snažily se získat si náskok. Domácí byli v první desetiminutovce více agresivnější a vytvářeli si střelecké příležitosti. Ve druhé polovině 1.třetiny byli naopak lepší hostující hráči, kteří převzali otěže zápasu. A nakonec se také střelecky prosadili první, v signalizované výhodě v 19.minutě tečoval Gombárem nastřelený kotouč Roman Kašpara poslal sokolovské do vedení – 0:1. Ve zbytku třetiny měli hosté silnou převahu, ale další branku již nepřidali.

Po první přestávce však přišla přestřelka. Po pěti minutách hry se v čase 25:24 prosadil Filip Šmejc a lídr tabulky tak vedl 0:2. Během následující necelé minuty a půl se však podařilo Kobře vyrovnat. Martin Semrád se napřáhl na modré a prudký puk se dostal přes Feča až do sokolovké branky – 1:2. Minutu a půl poté srovnával David Kellner, který se pohotově dokázal zorientovat před brankou a připsal si svou první branku v utkání – 2:2. Od této chvíle byla hra opět velice živá a atraktivní na pohled. Jak Kobra, tak Baník se střídali v útocích a utkání bylo na velmi kvalitní úrovni. Po Michálkově vyloučení za sekání do Bílkovy výstroje se v přesilovce prosadil Roman Verbík, který dokázal dorazit puk za Feča – 3:2. Vedení ale domácí dlouho neudrželi, protože záhy srovnal Michal Čejka po skvělé nahrávce Přindiše – 3:3. V závěru třetiny ujel domácí obraně Davídek, ale neuspěl. Z protiútoku si sokolovská obrana ne příliš povedeně přebrala Filipa Hlinku, a po jeho střele se štěstím puk propadl Davidovi Fečovi mezi chrániči – 4:3. Opět se zde osvědčilo pravidlo nedáš-dostaneš. Do druhé pauzy tak odcházeli o jednu branku spokojenější domácí borci.

Do třetí třetiny vstoupili s velikou převahou sokolovští, Kobra se nedokázala prakticky ani dostat z pásma. To vedlo k dalšímu vyrovnání, v čase 45:07 přes bránícího Vacka vystřelil puk Martin Trapl a jeho tečovaný pokus skončil za Bílkem – 4:4. Pak ale přišlo Přindišovo vyloučení a Kobra se dostala z pod tlaku a poprvé ve třetí nebezpečněji ohrozila Feča. Početní výhodu sice využít nedokázala, chvíli po jejím konci se ale prosadil Šimon Antončíka poslal domácí opět do vedení – 5:4. Baník se ale nehodlal vzdát a dál dobíjel branku domácích a dokázal skóre v 53.minutě opět srovnat, bohužel tentokrát už naposledy. Bílka překonal po Kašparově asistenci Milan Davídek – 5:5. Už to vypadalo na prodloužení, ale v čase 57:20 se v signalizované výhodě puk dostal k Davidu Kellnerovi a domácí útočník puk vstřelil do protějšího růžku Fečovy branky – 6:5. Ihned po této brance se hromadně vylučovalo – Matějček s Davídkem dostali dvě minuty za hrubost, hostující Přindiš dokonce dvojnásobný desetiminutový trest za nesportovní chování a musel tak předčasně do šaten. V dramatickém závěru byl vyloučen Šteiner za zdržování hry, Sokolov odvolal Feča a Baník tak hrál přesilovku nejdříve 5 na 3, poté 6 na 4. Ačkoliv měl obrovské šance (největší Adam Rulík, který bohužel při zakončení zlomil hokejku), gól už vstřelit nedokázal. Nakonec se ještě radovali domácí, David Kellner skóroval 20 vteřin před koncem do prázdné sokolovské branky a dokončil tak svůj hat-trick.

Baník v sobotu 9.12. od 17.30 hodin hostí silný tým z Vrchlabí a jistě se bude snažit v domácím prostředí stoprocentně uspět. Ve středu 13.12. zajíždějí Baníkovci do Trutnova.