Půlpán A., Zahradník, Kubinčák, Půlpán T., Svoboda, Kastner, Smékal, Martinec, Chytráček, Voženílek, Vacek

Petera Luboš, Půlpán Aleš

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Z Trutnova bez vstřeleného gólu

Do podkrkonošského Trutnova zavedlo vylosování 25.kola 2.ligy sokolovské hokejisty. Po dlouhé cestě se poměrně dlouho probírali, a ačkoliv měli několik „tutovek“, nevstřelili ani gól a s výborně hrajícími domácími Draky prohráli 4:0 po třetinách 1:0, 0:0 a 3:0.

Domácí tým podle předpokladu začal nátlakovou hrou a snažil se častou střelbou o rychlý gól. Hosté byli ještě v tzv. „autobusovém syndromu“ a rozjížděli se velmi zvolna. Do 10.minuty prakticky brankáře v domácí kleci neohrozili. Trutnovští tohoto útlumu ale nevyužili, a tak se ve druhé polovině třetiny hra jakž takž vyrovnala. Domácí tým hrál přímočaře a přes dlouhé přihrávky se dostávali domácí do nebezpečných střeleckých situací. V 15.minutě chybovali hosté v rozehrávce, když se Fečo snažil zpoza branky krosem ven z obranného pásma vyhodit puk. Jeho přihrávku na modré ale zachytil domácí obránce Pavel Fedulov a střelou do poloodkryté branky otevřel skóre utkání – 1:0. Hosté přidali na obrátkách a vytvořili si několik příležitostí k vyrovnání, největší měl Trapl, který bombou z mezikruží o pár centimetrů minul Jeschkeho branku. Po 20.minutách odcházeli do šaten spokojenější domácí hokejisté.

Ve druhé třetině se hrál výborný hokej. Obě mužstva dobře bruslila a hra měla spád. Na jedné i druhé straně bylo poměrně živo, ale více práce měl domácí gólman. Chytal však ve velké pohodě a všechny šance hostů na vyrovnání zlikvidoval. Poradil si i se samostatným únikem Davídka, kterému jeho střelu vytáhl lapačkou. Mužstva si v tomto dějství neporadila ani se svými přesilovkovými situacemi, a tak po 40.minutách stále vedli domácí tím nejtěsnějším rozdílem.

Do 3.třetiny nastupovali domácí v početní výhodě, neboť v posledních vteřinách předchozí dvacetiminutovky byl vyloučen Rulík za vyhození kotouče. Hosté se poměrně úspěšně bránili, dokonce se dostal do brejkové situace Tomáš Rohan, ale na Jeschkeho si nepřišel. Nakonec udeřilo na druhé straně, když stále ještě v přesilovce využili nevyhození puku ze třetiny Kubinčák s Tomášem Zahradníkem a ten zvýšil na 2:0. Baníkovci se nevzdávali a snažili se o kontaktní gól, dokud byl čas. Na začátku 52.minuty přišla ale další chyba v obranné třetině a Lukáš Kastner ji využil ke vstřelení třetí branky domácích – 3:0. Sympatické bylo, že to hosté nevzdali a zkoušeli možné i nemožné něco s výsledkem udělat. Tentokráte ale byly jejich možnosti vyčerpány a na domácím brankáři si vylámali zuby.Do otevřené obrany se ještě v 60.minutě dostal Aleš Půlpán a stanovil konečné skóre utkání na 4:0 pro Draky.

Není třeba věšet hlavy, čeká nás domácí utkání s Děčínem, ve kterém by Baník až na Kuběnu měl nastoupit již se všemi navrátilci z hostování. Zápas se hraje v sobotu 16.12. od 17.30 hodin a všichni příznivci ledního hokeje jsou srdečně zváni.

Trenér Michal Jäger po dnešním zápase neskrýval zklamání: „Příčinu porážky vidím hned v několika faktorech. Zaprvé: Poslední dva dny jsme netrénovali pohromadě, sešli jsme se vlastně až před utkáním. Na ledě a v herním pojetí to dneska bylo znát. Zadruhé: Na první gól jsme soupeři nahráli sami, což na vývoj utkání mělo vliv. Zatřetí: V rozhodujících okamžicích za stavu 1:0 jsme neproměnili velké šance. Dvakrát jsme měli možnost samostatného nájezdu, nedali jsme a soupeř nás protiútoku potrestal brankou na 2:0. Pak už to byla z naší strany křeč. Domácí nás v zakončení vyškolili. Do zápasu jsme naskočili prakticky až v 16. minutě druhé třetiny, což je strašně pozdě…

Jediné pozitivum v dnešním zápase vidím v tom a pevně v to doufám, že prohra bude určitým způsobem prospěšná vzhledem k utkání s Děčínem před domácím publikem. Věřím, že nás dnešní prohra probudí. Spadli jsme zase zpátky na zem, řekl bych přímo na pr..l.

Musíme se vrátit k přístupu, který nás zdobil v listopadových zápasech. Na sobotní utkání s Děčínem bych diváky rád pozval. Věřím, že hráči k tomuto zápasu přistoupí úplně jinak a úspěšně ho zvládneme.“