TJ HC Řisuty
Rozhodčí: Velčovský - Štětina, Marek, tresty: 3:5
Vyloučení - 2 min.: 3:5
Střely: 34:40, počet diváků: 43
  • 07:02 Fortelka (Havelka, Zderadička)
  • 16:59 Račanský (Šik, Čejka)
  • 22:17 Strunz (Šmejc)
  • 27:53 Račanský (Hruška D., Čejka)
  • 35:37 Mařík (Zderadička)
Vrchlabí - Jablonec 10:5
Trutnov - Most 5:0 KK
Děčín - Letňany 2:6
Bílina - Dvůr Král. 3:6
Soupiska TJ HC Řisuty

Ilašenko (Švihálek)

Babický "A", Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Bílek, Keller

Krpata "A", Kos "C", Rod, Vyskočil, Hampl, Kellerstein, Fortelka, Zderadička, Mařík, Choc

Trenéři:

Michal Jäger, Lukáš Mensator

S Řisuty těsné vítězství

V posledním mistrovském utkání kalendářního roku se sokolovští hokejisté utkali na zimním stadionu ve Slaném s týmem TJ HC Řisuty. V bojovném utkání si nakonec připsali do tabulky další tři body a to znamená, že přes Vánoční svátky se vyhoupli opět na první místo 2.ligy skupiny Západ. Vítězství se rodilo těžce, ale Baníkovci to nakonec zvládli a vyhráli 2:3 po třetinách 1:1, 1:2 a 0:0.

Domácí tým začal s chutí a v prvních minutách měl lehkou převahu. Dobře bránící hosté ale řisutské útočníky až k Hruškovi nepustili, a tak se válčilo zejména ve středním pásmu. Vedení se ale nakonec ujali domácí „Buldoci“, když v čase 07:02 dorazil Havelkovu střelu Michal Fortelka1:0. Hosté po inkasovaném gólu přidali na obrátkách a Ilašenko v domácí brance si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Na konci 17.minuty bylo vyrovnáno. V mlýnici před domácím brankářem se nejlépe zorientoval Petr Račanský a dotlačil puk za brankovou čáru – 1:1. Hosté v závěru třetiny ještě neproměnili několik příležitostí, a tak do šaten odcházela mužstva za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině byli aktivnější hosté, a tak Ilašenko musel sáhnout do studnice nejlepších možných zákroků. Ve 23.minutě pěkně zakombinovali Šmejc s Martinem Strunzem, a ten nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci – 1:2. Na konci 28.minuty už Baník vedl o dvě branky. V přesilové hře našel David Hruška u branky nepokrytého Petra Račanského, který střelou pod víko zvýšil na 1:3. Přišly i další šance, a to na obou stranách, ale brankáři byli nepropustní. Nepatrná ztráta koncentrace hostů je stála ale konec dvoubrankového vedení. V čase 35:37 se řítil na Petra Hrušku osamělý jezdec Václav Mařík, který své sólo se štěstím proměnil – 2:3. Do konce druhého dějství se již nic nestalo a jednobrankový náskok si hosté přenesli do třetí periody.

Poslední dvacetiminutovka byla možná nejvíc o hokejovém kumštu. Domácí bojovali do posledního dechu, naopak hosté dobře bránili a vyráželi do brejkových situací. Chvílemi se hrálo spíše urputně, ale tempově se utkání drželo na kvalitní úrovni. Domácí byli aktivnější, více stříleli a Petr Hruška se v brance vůbec nenudil. Závěr třetiny zahráli hosté ale kvalitně, a i když domácí v úplném závěru zkoušeli hru bez brankáře, do žádné velké šance je sokolovští nepustili.

Baník si tak přivezl z posledního letošního výjezdu tříbodové vítězství a při prohře Jablonce ve Vrchlabí poskočil opět na první místo tabulky. Hochy teď čeká po svátcích tréninkový mezocyklus, vyšperkovaný utkáním S HC Energií K.Vary. To se hraje jako charitativní v sobotu 30.12. 2017 od 16.00 hodin a výtěžek z něj jde ke dvouleté Toničce z Karlových Varů.

K prvnímu mistrovskému utkání po Novém roce vyjíždí pak Baník v sobotu 6.1. do pražských Letňan.

Trenér Michal Jäger:  "Dnešní zápas bych rozdělil na dvě roviny. Tou negativní bylo, že jsme první gól inkasovali po nedůrazné hře a druhou branku, když jsme hráli netakticky ke konci druhé třetiny. Pozitivem ale bylo, že jsme odehráli zápas na čtyři pětky a kluci celé utkání odřeli.

Za stavu 3:1 jsme neproměnili dvě tutovky, pak platilo „nedáš-dostaneš“ a domácí snížili na rozdíl jednoho gólu. Třetí třetinu jsme ale odehráli spolehlivě a nakonec jsme dovedli zápas do vítězného konce.

Fantasticky zachytal Petr Hruška a my si výhrou nadělili dárek pod stromeček.

Maličko nám zkomplikovalo situaci, že Matěj Zadražil na poslední chvíli byl nominován za Karlovy Vary, takže jsme museli narychlo povolávat Jirku Janatu z karlovarské juniorky. Ale kluci to zvládli, a i když se asi budu opakovat, protože teď to říkám snad po každém zápase, ale o ten jeden gól a jsme si body zasloužili."