VPVVV
Vyloučení - 2 min.: 9:8, 10 min. (OT): 1:0
Mimořádné tresty: Hohl (SOK) 10 min OT - nesportovní chování
Střely: 46:31, počet diváků: 582
  • 05:23 Strunz (Šmejc, Trapl )
  • 08:41 Fučík (Böhm)
  • 13:35 Šafář (Kvapil, Hruška D.)
  • 18:07 Strunz - PH
  • 18:32 Kýhos (Polák) - PH
  • 25:19 Weinhold (Strunz, Šik) - PH
  • 27:59 Kýhos (Hrdlička)
  • 29:40 Přindiš (Michálek, Kašpar)
  • 34:04 Mála (Hrdlička) - PH
  • 36:05 Šmejc (Přindiš)
  • 40:28 Šafář (Kvapil) - PH
  • 44:31 Hrdlička (Kuncl) - PH
  • 51:34 Hruška D. (Šafář) - PH
Řisuty - Letňany 3:2
Most - Děčín 0:5 KK
Jablonec - Trutnov 3:1
Kobra Praha - Vrchlabí 3:4 SN

Trenéři:

Michal Jäger, Lukáš Mensator
Soupiska HC Draci Bílina

Kurjakov (19.-60. Kosina)

Polák "A", Jirkovský, Brettschneider, Fučík, Vošta, Kuncl

Hrdlička, Kolíček, Kail, Böhm "C", Kýhos "A", Mical, Mála, Doležal, Vykouk

Trenér:

Miroslav Kanis

Baník přestřílel Bílinu a je již druhý

V předehrávce 28. kola se na sokolovském zimním stadionu strhla přestřelka. Vítězně z ní vyšel Baník, který si připsal tři body za výhru 8:5 po třetinách 3:2, 3:2, 2:1.

Baník vstoupil do utkání oslabením, které ubránil a v 6. minutě šli domácí do vedení. Nejprve měl velkou šanci Račanský, nevyužil ji, poté Šmejc našel před bránou Martina Strunze a ten již nezaváhal – 1:0. Jenže brzy bylo srovnáno. Po střele Böhma nadzvedl puk Roman Fučík a bylo srovnáno – 1:1. Ve 14. minutě se stav měnil znovu, při hře 4 na 4 propustil Kurjakov střelu Ondřeje Šafáře – 2:1. Na začátku 19. minuty přišla chyba v obraně Bíliny a Martin Strunz překonal nejistého Kurjakova potřetí – 3:1. Po tomto gólu došlo ke střídání brankářů Bíliny, když Kurjakova nahradil Kosina. Do konce první třetiny padnul ještě jeden gól, když v oslabení domácí nevyhodili puk, následovala přihrávka před bránu a tam si již Vladimír Kýhos počínal bravurně – střela do šibenice a stav 3:2.

Střelecké hody pokračovaly i ve druhé třetině. Při další přesilové hře se po dorážce prosadil Martin Weinhold – 4:2. Ale brzy to bylo znovu o gól. Situaci dva na jednoho vyřešil Vladimír Kýhos a i tentokrát byl úspěšný – 4:3.

Ve 29. minutě byl blízko hattricku Martin Strunz, ale Kosina byl tentokrát úspěšnější. O chvíli později už ale ani brankář Bíliny nestačil zabránit dalšímu gólu, když se tentokrát prosadil Petr Přindiš – 5:3.

Přesilovou hru poté využili i hosté. Po další chybě domácích v obranné třetině Baníku byl úspěšným střelcem František Mála – 5:4. Ale brzy to bylo znovu o dva góly. Po pěkné akci Přindiše skóroval Filip Šmejc – 6:4. Stejným skórem skončila i druhá třetina.

Třetí třetina byla na góly nejchudší, ale i tak si diváci přišli na své. Hned po necelé půlminutě napřáhnul na modré čáře Ondřej Šafář a puk se zastavil až v síti – 7:4. Jenže ani slibný třígólový náskok dlouho nevydržel. Na konci přesilové hry po pěkné kombinační akci skóroval Lukáš Hrdlička – 7:5. Poté měli domácí obrovskou šanci, kdy po kombinaci všech hráčů zakončoval při přesilové hře Petr Račanský, ale dnes mu nebyl gól přán.

Důležitý zákrok si pak v 51. minutě připsal Petr Hruška, který vychytal sólový nájezd aktivního Kýhose. A minutu později přišlo uklidnění. David Hruška u levého mantinelu zpracoval těžkou přihrávku, projel pásmem až před brankáře, kterého si vytáhnul a již z úhlu zavěsil – 8:5. V závěru se již stav neměnil, ačkoliv především před Kosinou bylo velmi rušno.

Baník tedy nakonec zápas s nevyzpytatelnou Bílinou zvládnul a navzdory velkému oslabení v útoku osmkrát skóroval, připsal si tři body a posunul se na druhé místo v tabulce.

Nyní na sokolovské hokejisty čeká špička naší skupiny. V dalším kole zajíždí Baník do Jablonce, následně Sokolov čeká zápas v Praze na Kobře a doma se baníkovci představí v sobotu 9.12., kdy od 17:30 přivítáme Vrchlabí.