Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, M. Tondr

Babec, Bříška "A", L. Tondr "A", Víšek "C", Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina

Tomáš Demel

S Jabloncem tři body a uhájené první místo

Ve 33. kole 2. hokejové ligy do Sokolova dorazil Jablonec a hrál se tak přímý souboj o první místo v tabulce. Ten nakonec vyzněl lépe pro domácí celek, který svého soupeře porazil 4:2 po třetinách 0:1, 2:0 a 2:1.

Domácí tým poprvé v sezoně využil na střídavé starty brankáře Ondřeje Kuchaře, který byl velkou postavou sobotního dění. Úvod patřil Baníku, jenž si hned po dvaceti vteřinách vykoledoval přesilovou hru, která navzdory velkému minutovému tlaku zůstala nevyužita. Hosté ale odpověděli, když jedna ze střel olízla břevno Kuchařovy brány. Následně pak měli možnost přesilové hry i hostí, ale také nebyli úspěšní a tak se stav měnil až při vyloučení jabloneckého Lukáše Tondra. Jenže to byli domácí, kteří inkasovali. Po zaváhání na útočné modré vyslal Víšek do sóla Vojtěcha Havlase a ten se nemýlil – 0:1. Tento stav pak vydržel i do konce první třetiny.

V úvodu druhého dějství hrál Baník v oslabení a zanedlouho pak znovu při vyloučení Hohla. Hosté však výrazněji nezahrozili. A postupně začal přebírat iniciativu Baník. Nejprve ještě pálil David Hruška nepřesně, ale v 36. minutě se slušně zaplněné tribuny dočkaly. Baníkovská útočná vazba ve složení Zadražil – Čejka – Račanský byla před brankářem Hosnedlem velmi důrazná a poslední jmenovaný – Petr Račanský doklepl puk za brankovou čáru – 1:1. Baník vstřelený gól ještě více nabudil a brzy domácí již vedli. David Hruška dostal puk do jízdy a parádním bekhendovým zakončením poslal Baník do vedení – 2:1. Po čtyřiceti minutách tak vedli již domácí.

Úvod do třetí třetiny se Baníku nepovedl, když tentokrát si počínali důrazněji hosté a zkušený Jan Víšek vyrovnal – 2:2. To byla voda na mlýn Jablonce, kterého najednou byl plný led a Kuchař se měl co otáčet. Reakcí byl oddechový čas domácích, který Baníku přeci jen pomohl. Přesto Kuchař v bráně domácích ještě předvedl několik skvělých zákroků. Ale v 58. minutě přišel pro hosty šok. Patrik Michálek vystřelil, puk před brankářem velmi dobře tečoval Filip Šmejc a Baník vedl – 3:2. V závěru pak Jablonec zkusil ještě power-play, ale v ní si domácí počínali velmi zkušeně a nakonec se brejku dostal David Hruška, který neměl problém trefit opuštěnou prázdnou bránu – 4:2. Domácí si tak v boji o prvenství připsali tři body.

Jablonec se v utkání představil v dobrém světle, hosté velmi dobře bránili, podnikali nebezpečné výpady a ve třetí třetině byli i lepším celkem. Štěstí se ale nakonec přiklonilo na domácí stranu.

V dalším kole čeká na Baník Kobra Praha a to opět doma, v sobotu 20.1.2018 od 17:30 hodin. Následně Baník čeká podkrkonošský trojboj. Ve středu 24.1. hraje Baník ve Vrchlabí, doma se představí v sobotu 27.1. proti Trutnovu a následně pak sokolovské hokejisty čeká dohrávka ve Dvoře Králové.