• 0:1, 0:1, 3:3
34. kolo   20.1.2018 - 17.30
HC Kobra Praha
PPPPPSN
Rozhodčí: Jan Hucl – Pavel Sedláček (oba Plzeň), Aleš Vavruška (Strakonice), tresty: 4:6

S Kobrou první porážka v roce 2018

Baníku se na pražské týmy letos nedaří. Na domácím ledě Sokolov podlehl pražské Kobře 3:5 po třetinách 0:1, 0:1 a 3:3. Baník tak poprvé v letošní sezoně poznal hořkost porážky.

V první třetině měl Baník možnost přesilové hry 5 na 3, ale tu nevyužil. Naopak po jejím skončení to byli hosté, kteří šli do vedení, když se prosadil Martin Matějček – 0:1. V závěru pak Baník nevyužil ani další přesilovou hru a tak do šaten si odnášeli těsné vedení hosté.

Ve druhé třetině si několik zákroků připsal Hruška. Ve 29. minutě byl vyloučen Zadražil, Baník se ještě ubránil, ale při vyloučení Rulíka již Kobra dokázala početní výhodu využít a zvýšila na 0:2, když se trefil Jakub Jedlička. Ve 38. minutě pak hosté přidali další gól, ale ten nemohl být uznán vzhledem k posunutí brankové konstrukce. A když ve 40. minutě proti velké šanci Matějčeka zasáhnul Hruška, na ukazateli skóre po čtyřiceti minutách svítil stav 0:2.

Na začátku třetí třetiny vrátil domácí do hry Petr Přindiš, jenž konečně překonal výborného Moučka – 1:2. Zanedlouho pak mohl srovnat Tomáš Rohan, ale trefil pouze tyč. A Kobra hned odpověděla a to dokonce dvakrát během jedné minuty. Nejprve se prosadil Martin Matějček a po něm i Adam Chlapík – 1:4.

Vedení Kobry o tři góly vydrželo až do 57. minuty. To jiskřičku naděje pro domácí celek vykřesal Matěj Zadražil – 2:4. Jenže další gól přidali opět hosté, když tříbrankové vedení vrátil Kobře Dominik Novák.

Baník pak v utkání konečně využil přesilovou hru, ale až 13 vteřin před koncem, kdy skóroval Petr Račanský – 3:5.

Baník tak potřetí v této sezoně s Kobrou prohrál, tentokrát 3:5. V dalším kole hraje Baník na ledě velmi silného Vrchlabí. Doma se sokolovští hokejisté představí v sobotu 27.01.2018, kdy od 17:30 hostí další tým z Podkrkonoší, HC BAK Trutnov.