Abraham, Pojkar, Chleborád, Havránek, Matějček, Niko

Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Filip "C", Pšurný, Chalupa, Bláha "A", Šťastný, Procházka

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Z Vrchlabí s prázdnou

První utkání podkrkonošského trojboje sehráli hokejisté Baníku na zimním stadionu ve Vrchlabí. Ve vyrovnaném a na 2.ligu velmi kvalitním utkání byli domácí šťastnějším týmem, své rozdílové branky dali vždy, jak se říká, v pravou chvíli. Nakonec tedy zvítězili 6:3 po třetinách 2:1,2:1 a 2:1. Tím se jím podařilo prodrat na čelo tabulky a odsunout Baníkovce na druhé místo.

Sokolovští vyrazili na dalekou cestu bez stále ještě nemocných Davida Hrušky a Martina Osmíka. Zápas začal ve vysokém tempu a několika kombinacemi hostujícího týmu, Jelínek ale svůj tým držel. I domácí borci vyzkoušeli Feča v brance Sokolova, a tak o dramatické situace nebyla od začátku nouze. Ve 3.minutě mohl skórovat Pšurný, v 5.minutě naopak měli domácí štěstí, že střela Šika jen těsně minula tyč Jelínkovy branky. V 7. minutě dostali hosté výhodu trestného střílení za hákování Pojkara na Strunze. Faulovaný hráč se rozjel proti Jelínkovi, ale svojí dobře provedenou "Forsbergovu kličku" nedotáhl do konce. V čase 7:37 si to ale hosté vynahradili skvělou kombinací Kašpara, Račanského a Michaela ČEJKY,který pohotovou střelou poslal hosty do vedení - 0:1. Vrchlabí odpovědělo v čase 8:16, konkrétně se trefil David POJKAR, jeho střela mířila do horního rohu - 1:1. Ve 13. minutě došlo k vyloučení i na hostující straně. HC Stadion tuto přesilovou hru využil v čase 13:40, kdy se trefil po krásné samostatné akci Tomáš BLÁHA– 2:1. V 18. minutě byl vyloučen Šafář za nedovolené bránění, tentokrát ale Vrchlabí výhodu nepřeměnilo v gól. Naopak byl 46 vteřin před koncem první části ještě vyloučen vrchlabský Pojkar. Čejka sice stál sám před Jelínkem, ale puk skončil v ochranné síti.

Po naskočení Pojkara na led se do střely opřel Trapl, jeho střelu ramenem Jelínek vyrazil. Naproti tomu mohli skórovat domácí, když střílel Pšurný. Ve 24. minutě by vyloučen Šik, a jeho prohřešek potrestal v čase 24:11 Martin FILIP– 3:1. Přesilovou hru získal následně i Baník po vyloučení Oppelta. Jelínek se ale blýsknul skvělým zákrokem. Pavel KUBĚNA výhodu ale nakonec přece jen využil v čase 26:29, když tečoval šikovně střelu Vojty Šika od modré – 3:2. O minutu poté dostali také domácí výhodu trestného střílení po hákování Šika na Šťastného, ten se následně rozjel, ale jeho střela mezi betony neprošla. V polovině utkání Šik nedokázal před Jelínkem přesně zakončit. Hosté výborně bránili a nepouštěli Vrchlabí do velkých akcí. Ve 33. minutě měl velkou šanci Čejka, ke kterému se puk odrazil, ale Jelínek byl připraven. Znovu musel zasahovat ve 35. minutě, kdy se před něj dostal Strunz. Sokolovský hráč ale neuspěl a bohužel byl to HC Stadion, kdo znovu skóroval. V čase 36:48 se po přihrávce Havránka přesně trefil Lukáš ABRAHAM a dostal Stadion do dvoubrankového vedení – 4:2. Ve 39. minutě byl autor poslední branky vyloučen za hákování. Do konce druhé části ale hosté přesilovku nevyužili.

Baník přešel v přesilové hře i do třetí dvacetiminutovky, ale nevyužil ji. Domácí se v pěti hráčích na ledě moc neohřáli a ve 42. minutě byl vyloučen Matějček. Stadion se ale dobře bránil, Šťastný se dokonce sám dostal do zakončení, ale minul branku. Ve 44. minutě se hosté dostali do šance, ale branka nepadla. Hosté začali více napadat, ale ve 46. minutě přišlo vyloučení za hákování Čejky. Vrchlabští ale nedokázali prostřelit sedícího Feča. Až když se vyloučený hráč vracel na led, podařilo se domácím přece jen skórovat Tomášem BLÁHOU– 5:2. 50. minuta přinesla vyloučení na vrchlabské straně. Domácí dobře bránili, ale v čase 51:14 využil přesilovku Martin STRUNZ, jehož střela z mezikruží našla cíl – 5:3. Domácí ale se štěstím rychle zareagovali. Tomáš ŠŤASTNÝ udělal čest svému jménu,nahozený puk se odrazil zpoza branky druhou stranou a nezbylo mu nic jiného, než zasunout ho do odkryté klece – 6:3.60. minutě byl ještě vyloučen domácí Pojkar, výhodu ale Sokolov nevyužil.

Necelá osmistovka diváků sledovala napínavé utkání, bohužel s lepším brankovým vyjádřením domácích hokejistů. Všechna čtyři letošní utkání mezi těmito týmy by se dala označit kvalitou možná jako prvoligová. Baník se musí oklepat ze dvou proher po sobě a vylepšit si svoji pozici může opět v sobotu 27.1., kdy od 17.30 hodin hostí ambiciozní celek HC Trutnov.

Trenér Michal Jäger:

„Do utkání jsme vstoupili dobře, eliminovali jsme tlak soupeře a po pěkné přihrávce Kašpyho jsme se gólem Čáji ujali vedení 1:0. Naším problémem ale bylo, že po našich gólech jsme brzy inkasovali, prakticky při dalším střídání. A tak z nějakého nadšení po gólu jsme se vždycky strašně rychle posadili na zadek. Dalším faktorem bylo, že to vypadalo, že domácí chtějí o trochu více a hlavně byli zodpovědnější. Vrchlabí trestalo naše chyby uprostřed kluziště a chyby vyplývající z herní nekázně. Z dnešního zápasu se musíme poučit a pořádně se připravit na Trutnov. Porážky se stávají, někdy je jich i více, ale je tu už takové ALE. Musíme zabrat a bodovat. Bojuje se o první čtyřku a každý bod teď bude mít cenu zlata.

Nicméně závěrem je také nutné dodat, že jsme se shodli s trenérem Vrchlabí, panem Hlaváčem, že dnešní utkání přesahovalo úroveň druholigových mantinelů. Byl to velmi kvalitní zápas a dle tvrzení domácích, takový zápas v letošní sezoně ještě nehráli.“