Píša, Suvorov, Fedulov "A", Bezděk, Vácha, Suk, Machač

Kubinčák, Martinec, A. Půlpán "C", T. Půlpán, Kastner, Malík, Chytráček "A", Vacek, Svoboda, Zahradník, Smékal

Luboš Petera

Osm gólů v síti Trutnova

Přestřelku s týmem Trutnova Baník zvládl. Po vítězství 8:5 si sokolovští hokejisté připsali tři body.

Ve 36. kole druhé hokejové ligy přijel do Sokolova nebezpečný tým Trutnova v čele s exreprezentanty Alešem Píšou a Vojtěchem Kubinčákem. Zápas nakonec přinesl hned 13 branek, osm z nich pak do sítě hostí.

Zápas začal pěkně zhurta a na první gól čekali diváci pouhých 63 vteřin, když se po práci před bránou prosadil Tomáš Půlpán – 0:1. Ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Zadražil tvrdě dohrál protivníka, David Hruška mezi kruhy našel Pavla Kuběnu, který ač tísněn a v pádu, trefil přesně – 1:1.

Jenže hned na začátku čtvrté minuty se skóre měnilo znovu a to opět ve prospěch hostí. Lukáš Kastnerse prodral mezi čtveřicí domácích do sólového úniku a štěstím dostal puk až za brankovou čáru – 1:2. Poté bylo k vidění gesto fair-play, když David Hruška odvolal trest pro hostujícího hráče a rozhodčímu nahlásil, že se o faul nejednalo. Baník vyrovnal znovu v 8. minutě. Nejprve měl velkou šanci David Hruška, aby o pár vteřin později našel Kuběna před bránou Matěje Zadražila, který si puk nejprve zpracoval nohou a zasunul za Jeschkeho – 2:2.

Následně se Baník ubránil při vyloučení Rohana, ale při dalším oslabení při vyloučení Přindiše již úspěšný nebyl. Jakub Martinec vystřelil přes několik hráčů a puk se zastavil až v síti – 2:3. Ale ani tentokrát Trutnovu vedení dlouho nevydrželo. Při vyloučení Kubinčáka zůstal před bránou opět volný Matěj Zadražil a i tentokrát si věděl rady – 3:3. Brankově bohatá první třetina tak skončila výsledkem 3:3.

Druhé dějství začal Baník v oslabení, ale šanci si vypracovali právě domácí. David Hruška ale úspěšný nebyl. A poté již začal mít Baník výrazně navrch. Na konci 23. minuty se pak k Baníku přiklonilo také konečně štěstí. Michael Čejka se snažil dostat puk před bránu, ale trefil nohu obránce a gólman již zareagovat nestačil – 4:3. Tlak Baníku pokračoval a přišla další branka. Dnes první lajna se vydala na zteč ještě s podporou beka a dokonale rozebrala jediného bránícího hráče. Na Martina Strunze tak zbyla zcela odkrytá brána, domácí útočník nezaváhal a vyhnal Jeschkeho z brány – 5:3.

Baník i nadále tlačil, vypracoval si další šance, ale šestý gól ne a ne padnout. Hrozil i Trutnov, který neustále vyčkával na rychlý brejk. Kubinčák v jedné z nich puk nezpracoval a Smékala vychytal v sólovém nájezdu Petr Hruška. Neuspěl pak ve velké šanci ani Fedulov, a když se neprosadili ani domácí střelci, stav po druhé třetině byl 5:3.

Na začátku třetí třetiny byl velmi přísně vyloučen David Hruška a Trutnov nabídnuté výhody a v přesilové hře snížil David Malík – 5:4. Baník však znovu reagoval poměrně rychle. David Hruška si uprostřed ledové plochy vyměnil puk s Kuběnou a člen klubu ligových kanonýrů se následně prosmýkl mezi čtveřicí hráčů Trutnova a svůj nájezd zakončil úspěšně – 6:4. A Baníku to nebylo dost a i nadále se tlačil do útoku. Uklidňující sedmý gól však přišel až v 55. minutě, kdy Zadražilovu střelu od modré tečoval Pavel Kuběna – 7:4. Jenže zanedlouho přišlo zdramatizování zápasu, když chybu domácích v obranném pásmu využil Aleš Půlpán – 7:5. Hosté ještě vycítili šanci a vrhli všechny síly do útoku. Minutu a půl před koncem se pak Trutnov odhodlal k power-play. Jenže v obranném pásmu zapracoval jeden z beků domácích, který vyhrál souboj na mantinelu, puku se ujal David Hruška, jenž v útočném pásmu přihrál Pavlovi Kuběnovi, který trefil prázdnou bránu a završil tak hattrick – 8:5. Zbytek zápasu se již dohrál a Baník si připsal vítězství o tři góly.

Vítězství Baníku bylo zcela zasloužené. Svého soupeře sokolovští hokejisté přestříleli v poměru 50:22 a potěšili diváky osmi góly. Trutnov se v útočném pásmu prezentoval slušným výkonem a byl produktivní, výsledek o tři góly však odpovídá dění na ledě.

K dalšímu zápasu zamíří Baník opět do Podkrkonoší, kdy ve středu 31.1.2018 je na pořadu dne dohrávka ve Dvoře Králové. Následně pak v sobotu 3.2.2018 čeká Baník těžký duel v Děčíně. Doma se baníkovci představí až ve středu 7.2.2018, kdy od 18:00 hodin přivítáme Řisuty.