Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Tenkrát, Chmel, Molnár

Volráb, Faigl, Oliverius, Chovanec, Petráš, Vacek, Hašek, Kopta, Zika, Amirov

Michal Jäger, Lukáš Mensator

V utkání o první místo Baník dominoval

K dalšímu přímému souboji o udržení 1. místa v tabulce odcestoval sokolovský hokejový tým na sever Čech, kde se utkal se silným mužstvem děčínských Medvědů. Baníkovci sehráli opět brilantní utkání s minimem obranných chyb a svého protivníka deklasovali na jeho ledě výsledkem 1:9 po třetinách 0:3, 0:3 a 1:3.

Baníku se povedl vstup do utkání a to byl asi rozhodující faktor jeho dalšího průběhu. Již v 56 vteřině se hosté ujali vedení, kdy skvělou přihrávku Davida Hrušky zužitkoval Pavel Kuběna a nekompromisně poslal sokolovské do vedení – 0:1. Hned poté měli hosté další tutovku, ale Lavinger předvedl skvělý zákrok. V čase 4:24 rozjetí hosté přidali další přesnou trefu. Tomáš Harkabus zpracoval nahrávku Šmejcovu a pohodlně zavěsil – 0:2. Na konci 9. minuty měli šanci i domácí, ale výborný Kuchař vystavil Vackově střele stopku. Naopak situaci z 1. minuty, ale v opačném pořadí si zopakovali Kuběna s Davidem Hruškou a ten bezpečně uklidil kotouč do děčínské branky – 0:3. Hosté byli stále při chuti a na medvědí klec šla spousta dalších střel, Lavinger však své mužstvo podržel a do konce třetiny již další gól nepadl.

V úvodu druhé dvacetiminutovky domácí hokejisté přece jen byli aktivnější a několikrát prověřili Kuchaře v brance hostů. Medvědi ale nenašli recept na výborně hrající Baníkovce a ve 29. minutě opět inkasovali. Ve vlastním oslabení vyslal Přindiš přesnou přihrávkou do úniku Davida Hrušku a ten svůj blafák provedl náramně – 0:4. O necelé čtyři minuty později bylo pro Děčín ještě hůře. Po buly v útočném pásmu se dostal ke kotouči Michael Čejka a přesnou bekhendovou střelou k tyči zvýšil na 0:5. Brankostroj ze strany Baníku pokračoval o dvě minuty později, v čase 35:33. Petr Račanský z mezikruží zamířil přesně a vyhnal Lavingera z branky Děčína – 0:6. Hosté měli výraznou převahu, ale do konce 2. třetiny se již skóre neměnilo.

Na vývoji hry nezměnil nic ani úvod třetího dějství. V 41. minutě musel lovit puk ze své branky i střídající gólman medvědů Šticha, když ho bombou z pravé strany propálil David Hruška a završil tak svůj hattrick – 0:7. O chvilku později udeřili sokolovští znovu, a to podruhé ve vlastním oslabení. Tomáš Rohan konečně prolomil střeleckou smůlu a po asistenci Davida Hrušky nadvakrát propálil Šichu – 0:8. Ještě v téže své přesilovce ale skórovali i domácí hokejisté, se v brankovišti nejlépe orientoval Ondřej Kopta a došťoural puk za Kuchařova záda – 1:8. Pro Medvědy byl už zápas dávno ztracený, přesto si sympaticky vytvořili několik šancí, které ale Kuchař bezpečně pokryl. Baníkovci měli ještě slovo v polovině 55. minuty, kdy po kombinaci Tomáše Rohana a Harkabuse získal kotouč Adam Rulík a svým přesným zásahem udělal tečku za povedeným utkáním – 1:9. Na posledních pět minut dostal premiérovou příležitost v brance hostů benjamínek mužstva Dominik Šmídl, který se stačil prezentovat ještě čtyřmi výbornými zásahy.

Sokolovští, ač stále oslabeni o 5 hráčů základního kádru, předvedli výborný výkon a zcela zaslouženě si vezou z Děčína vysokou výhru.

V dalším utkání se Baník představí na domácím ledě, a to středu 7. února, když budou hostit tým TJ HC Řisuty.

Trenér Michal Jäger:

„K utkání o první místo jsme nastupovali s tím, že jsme chtěli vycházet z pevné obrany a vyrážet do brejků. Ale hned v první minutě David Hruška geniálně našel Pavla Kuběnu a šli jsme do vedení. Za chvíli jsme přidali druhý gól a v 10. minutě jsme vedli už 3:0. Mohli jsme přidat i další góly, když jsme nevyužili některé tutovky. Do druhé třetiny jsme nabádali hráče, aby nic nepodcenili i nadále dobře bránili a snažili se o brejky. Bohužel se trochu projevila naše česká natura, kdy jsme si to tak úplně nepohlídali. Hráli jsme tam dvě oslabení, které jsme ubránili, vzápětí jsme zvýšili na 4:0 a pak už jsme měli zápas ve svých rukách.

Jsem rád, že se střelecky prosadili i hráči, kteří se gólově trápili nebo nebyli tak střelecky aktivní. Jsme také rádi, že do zápasu zasáhli všichni hráče, včetně brankáře Dominika Šmídla, který nastoupil na závěrečných pět minut, připsal si premiéru v dresu Baníku, ale také výborné čtyři těžké zákroky. Utkání jsme měli pod kontrolou a bylo to naprosto zasloužené vítězství."