Oproti minulému zápasu nemohl Sokolov počítat s Adamem Rulíkem, jenž nastoupil za Karlovy Vary. V bráně se dnes objevil Petr Hruška a v útoku se do sestavy vrátili Martin Strunz a Jiří Janata.

Úvod patřil Baníku, který se ujal i brzy vedení, kdy Pavel Kuběna ve 4. minutě prostřelil gólmana Švihálka – 1:0. Následně si Baník vypracoval i další šance, ale skóre se měnilo až ve 12. minutě a to na druhé straně. Nejprve byl totiž vyloučen Harkabus a po něm i Čejka, který se prakticky k vyloučení přiznal, a hosté trestali. V době, kdy Harkabus naskakoval na led, narýsoval Schildhabel přesnou přihrávku před odkrytou bránu na Štěpána Bláhu a ten nezaváhal – 1:1. Po vstřeleném gólu Řisuty ožily, ale následně si zahrál přesilovou hru i Baník a také ji využil. Matěj Zadražil dostal dostatek času, aby zamířil a střelou na bližší tyč poslal Baník opět do vedení – 2:1. Tento stav platil i po první třetině.

Na začátku druhé dvacetiminutovky hosté srovnali. Odchovanec Baníku Křešimír Schildhabel v brejkové situaci další krásnou přihrávkou našel přesně čepel Petra Patyky a ten mířil do černého – 2:2. Nerozhodný stav netrval dlouho. Ve 26. minutě hosté v obranné třetině zaváhali a svou šanci využil Martin Trapl – 3:2. Poté hra upadla spíše k průměru a tempo hry nebylo takové, jak jsou sokolovští diváci zvyklí. Na straně Sokolova měl příležitost například Rohan, na druhé straně pak Schildhabel, ale stav se neměnil a zůstal stejný i po čtyřiceti minutách.

Začátek třetího dějství však vyšel Baníku na výbornou. Nejprve po pěkné akci Harkabuse využil nabídnutou šanci Martin Trapl – 4:2. O čtyřicet sekund později pak napřáhl ostrostřelec David Hruška a puk se zastavil až v síti – 5:2. A to nebylo všechno. Zanedlouho obral Martin Trapl o puk brankáře, vyjel od zadního mantinelu a v pádu završil hattrick do prázdné brány – 6:2. Poté své možnosti naznačil nejmladší hráč domácích Jiří Nídl, který po skvělém průniku nebyl daleko od gólu, aby vzápětí sokolovský dorostenec dohrál řisutského Bláhu, jenž se mu odvděčil faulem. A Baník nabídnutou přesilovou hru využil. Tomáš Harkabus vypálil z dálky a bomba se zastavila až v síti – 7:2. Rázem tak bylo o vítězi jasno.

Hosté poté ještě měli výhodu dvou přesilových her, ale nevyužili je a v závěru vzplály emoce už jen při menší potyčce Šafáře s Fortelkou. Ačkoliv se na led chystal i náhradní brankář Šmídl, ke střídání domácích gólmanů nakonec nedošlo. Skóre se také již neměnilo.

Baník především díky skvělé pětiminutovce ve třetí třetině zvítězil vysoko 7:2 a zvýšil svůj náskok na první příčce v tabulce. V dalším kole hraje Sokolov na ledě nevyzpytatelné Bíliny a to v sobotu 10.2. Doma se baníkovci opět představí ve středu 14.2.2018 od 18:00, kdy soupeř bude Dvůr Králové nad Labem.

Trenér Michal Jäger:

„Do dnešního utkání jsme vstupovali s tím, že dáme prostor i ostatním zdravým hráčům. Udělali jsme tak i čtvrtou lajnu ve složení Janata-Strunz-Nídl, abychom dostali hráče do tempa do dalších bojů. Vždycky se do těch zápasů nastupuje mentálně hůř, když v předešlém zápase vyhrajete vyšším rozdílem. Vyhráli jsme v Děčíně 9:1, pak přijede soupeř z opačného pólu tabulky, což svádí k podcenění. My jsme na to hráče několikrát upozorňovali, bohužel ten vstup do utkání nebyl takový, jaký jsme si představovali. Soupeř byl houževnatý, hrál dobře, obětavě a my jsme s tím měli obrovské problémy po celé dvě třetiny. Až pět minut ve třetí třetině rozhodlo o tom, že se zápas přelil na naši stranu. V tyto momenty jsme dali krásné góly a prosadili jsme se. Jsme rádi, že toto utkání máme za sebou, že jsme získali tři body a že jsme i nadále udrželi takovou tu výsledkovou pohodu.“