VVVPP
Vyloučení - 2 min.: 8:6
Mimořádné tresty: Šafář (SOK) - Fortelka (ŘIS) oba 2+2 hrubost
Střely: 38:30, počet diváků: 666
  • 03:53 Kuběna (Zadražil, Šafář)
  • 11:11 Bláha (Schildhabel, Zderadička)
  • 14:31 Zadražil (Šik, Hruška D.)
  • 22:38 Patyk (Schildhabel, Bláha)
  • 25:33 Trapl (Šmejc, Harkabus)
  • 42:16 Trapl (Harkabus)
  • 42:57 Hruška D. (Kuběna, Hohl)
  • 44:39 Trapl
  • 47:20 Harkabus (Šik, Šmejc)
Jablonec - Vrchlabí 8:4
Most - Trutnov 0:5 KK
Letňany - Děčín 2:3
Dvůr Král. - Bílina 7:1

Trenéři:

Michal Jäger, Lukáš Mensator
Soupiska TJ HC Řisuty

Švihálek (34.-35. Odložilík)

Dostál, Havelka, Babický "C", Zderadička, Potěchin

Bláha, Kellerstein, Mařík, Vyskočil, Schildhabel, Záleský, Patyk, Fortelka, Rod, Krpata, Kružík

Trenér:

Martin Procházka

Skvělá pětiminutovka ve třetí třetině a výhra 7:2

Ve 38. kole přijel do Sokolov tým Řisut bojující o postup do play-off. Ze západu Čech se ale hosté vracejí s prázdnou, když domácí Baník po nepříliš přesvědčivých dvou třetinách rozhodl ve třetím dějství během pěti minut o vítězství 7:2.

Oproti minulému zápasu nemohl Sokolov počítat s Adamem Rulíkem, jenž nastoupil za Karlovy Vary. V bráně se dnes objevil Petr Hruška a v útoku se do sestavy vrátili Martin Strunz a Jiří Janata.

Úvod patřil Baníku, který se ujal i brzy vedení, kdy Pavel Kuběna ve 4. minutě prostřelil gólmana Švihálka – 1:0. Následně si Baník vypracoval i další šance, ale skóre se měnilo až ve 12. minutě a to na druhé straně. Nejprve byl totiž vyloučen Harkabus a po něm i Čejka, který se prakticky k vyloučení přiznal, a hosté trestali. V době, kdy Harkabus naskakoval na led, narýsoval Schildhabel přesnou přihrávku před odkrytou bránu na Štěpána Bláhu a ten nezaváhal – 1:1. Po vstřeleném gólu Řisuty ožily, ale následně si zahrál přesilovou hru i Baník a také ji využil. Matěj Zadražil dostal dostatek času, aby zamířil a střelou na bližší tyč poslal Baník opět do vedení – 2:1. Tento stav platil i po první třetině.

Na začátku druhé dvacetiminutovky hosté srovnali. Odchovanec Baníku Křešimír Schildhabel v brejkové situaci další krásnou přihrávkou našel přesně čepel Petra Patyky a ten mířil do černého – 2:2. Nerozhodný stav netrval dlouho. Ve 26. minutě hosté v obranné třetině zaváhali a svou šanci využil Martin Trapl – 3:2. Poté hra upadla spíše k průměru a tempo hry nebylo takové, jak jsou sokolovští diváci zvyklí. Na straně Sokolova měl příležitost například Rohan, na druhé straně pak Schildhabel, ale stav se neměnil a zůstal stejný i po čtyřiceti minutách.

Začátek třetího dějství však vyšel Baníku na výbornou. Nejprve po pěkné akci Harkabuse využil nabídnutou šanci Martin Trapl – 4:2. O čtyřicet sekund později pak napřáhl ostrostřelec David Hruška a puk se zastavil až v síti – 5:2. A to nebylo všechno. Zanedlouho obral Martin Trapl o puk brankáře, vyjel od zadního mantinelu a v pádu završil hattrick do prázdné brány – 6:2. Poté své možnosti naznačil nejmladší hráč domácích Jiří Nídl, který po skvělém průniku nebyl daleko od gólu, aby vzápětí sokolovský dorostenec dohrál řisutského Bláhu, jenž se mu odvděčil faulem. A Baník nabídnutou přesilovou hru využil. Tomáš Harkabus vypálil z dálky a bomba se zastavila až v síti – 7:2. Rázem tak bylo o vítězi jasno.

Hosté poté ještě měli výhodu dvou přesilových her, ale nevyužili je a v závěru vzplály emoce už jen při menší potyčce Šafáře s Fortelkou. Ačkoliv se na led chystal i náhradní brankář Šmídl, ke střídání domácích gólmanů nakonec nedošlo. Skóre se také již neměnilo.

Baník především díky skvělé pětiminutovce ve třetí třetině zvítězil vysoko 7:2 a zvýšil svůj náskok na první příčce v tabulce. V dalším kole hraje Sokolov na ledě nevyzpytatelné Bíliny a to v sobotu 10.2. Doma se baníkovci opět představí ve středu 14.2.2018 od 18:00, kdy soupeř bude Dvůr Králové nad Labem.

Trenér Michal Jäger:

„Do dnešního utkání jsme vstupovali s tím, že dáme prostor i ostatním zdravým hráčům. Udělali jsme tak i čtvrtou lajnu ve složení Janata-Strunz-Nídl, abychom dostali hráče do tempa do dalších bojů. Vždycky se do těch zápasů nastupuje mentálně hůř, když v předešlém zápase vyhrajete vyšším rozdílem. Vyhráli jsme v Děčíně 9:1, pak přijede soupeř z opačného pólu tabulky, což svádí k podcenění. My jsme na to hráče několikrát upozorňovali, bohužel ten vstup do utkání nebyl takový, jaký jsme si představovali. Soupeř byl houževnatý, hrál dobře, obětavě a my jsme s tím měli obrovské problémy po celé dvě třetiny. Až pět minut ve třetí třetině rozhodlo o tom, že se zápas přelil na naši stranu. V tyto momenty jsme dali krásné góly a prosadili jsme se. Jsme rádi, že toto utkání máme za sebou, že jsme získali tři body a že jsme i nadále udrželi takovou tu výsledkovou pohodu.“