Polák, Běhula, Fučík, Petržílka, Vošta, Jungvirt, Kuncl

Jirkovský, Hrdlička, Kolíček, Gevorkian, Kail, Böhm, Kýhos, Kobes, Sýkora, Mála, Doležal, Vykouk

Miroslav Kanis

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Třetí třetina rozhodla i o vítězství v Bílině

Ve čtvrtém vzájemném utkání v sezóně 2017/2018 si to sokolovští hokejisté rozdali v Bílině s mužstvem místních Draků. Baníkovci byli po celý zápas lepším a aktivnějším týmem a zaslouženě si přivezli tři body po výhře 3:7 a třetinách 1:1, 2:2 a 0:4.

Bez zraněného Davida Hrušky, který si v pátek stěžoval na bolest stehenního úponu, nakonec odcestovali hokejisté Baníku na sever Čech. Začátek utkání nebyl tentokrát z pohledu domácího týmu tak do tlaku, jako je v Bílině obvyklé. Naopak první větší příležitosti měli hosté, kteří několikrát prověřili Chabra v brance Draků. Na začátku 4. minuty ale už za jeho brankou svítilo červené světlo. Po skvělém ťukeci v útočném pásmu dostal skvělou přihrávku od Harkabuse Matěj Zadražil a bombou z pravého kruhu otevřel skóre utkání – 0:1. Baník pokračoval i poté v mírném tlaku, ale i Ondra Kuchař musel vytáhnout několik svých semaforů. Domácí dostalo do hry až vyloučení Hohla v 9. minutě, kdy domácí sehráli svou přesilovku poměrně dobře, nicméně vyrovnat se jim podařilo až při rovnovážném stavu, kdy už sokolovský obránce skočil na led. Branku vstřelil v čase 11:06 Lukáš Hrdlička 1:1. Do konce první dvacetiminutovky se již na výsledku nic neměnilo, i když oba týmy, zejména hosté, měli výborné příležitosti.

Do druhé třetiny šli sokolovští s jednoznačným úkolem, dobře bránit a snažit se vytvořit potřebný náskok. Za tímto cílem si šli hosté velmi sebevědomě a během 33. a 35. minuty využili dvě přesilovky. Branky vstřelili Matěj Zadražil po asistencích Harkabuse a Rulíka, dále Martin Trapl po přihrávkách Šmejce a Přindiše – 1:2 respektive 1:3. Zdálo se, že domácí nenajdou síly tento stav již ohrozit, do hry ale zasáhl tak trochu hlavní arbitr, který v krátkém sledu vyloučil celkem za nic dva sokolovské hráče. A právě v přesilovce 5 na 3 se podařilo domácím Vladimírem Kýhosem snížit na 2:3. Zbytek oslabení už hosté ubránili, ale opět hned po vstupu na led vyloučeného hráče inkasovali. Na 3:3 vyrovnával Lukáš Hrdlička. To byla pro sokolovské minutu a půl před druhým klaksonem tíživá situace, ale poradili si a zbytek třetiny se dohrál bez inkasovaných branek na jedné či druhé straně.

Pak přišla ale z pohledu Baníku super 3. třetina. Sokolovští zatlačili Draky do těžké defenzivy a záhy začaly padat i branky do bílinské sítě. V čase 42:55 se trefil po souhře s Harkabusem a Zadražilem Pavel Kuběna – 3:4. O tři minuty později se po Čejkově asistenci prosadil pěknou střelou Tomáš Rohan – 3:5. V čase 49:53 našel Janata před brankou Michaela Čejku a ten nezaváhal – 3:6. Na konci 53. minuty pak naopak vyhledal přesnou příhrou Čejka Tomáše Rohanaa ten se stejně jako Zadražil prosadil podruhé v utkání – 3:7. Ve zbylých minutách se již více méně dohrávalo, i když Baník měl ještě několik pěkných, kombinačně zvládnutých, střeleckých příležitostí.

Další utkání hraje Baník na svém hřišti, a to ve středu 14.2. od 18.00 hodin. Soupeřem mu bude tým z Podkrkonoší – HC RODOS DvůrKrálové nad Labem.

Trenér Michal Jäger:

„Šli jsme do zápasu s tím, že jsme si dobře uvědomovali sílu Bíliny, především pak v domácím prostředí. Draci doma hrají výborný hokej a mají i dobré výsledky. A to se i potvrdilo. Hrálo se od začátku nahoru – dolů, zápas byl vyrovnaný a góly padly především při přesilových hrách. Po dvou třetinách tak byl stav 3:3. Do třetí třetiny jsme ale vstoupili výborně a po krásné spolupráci Harkabuse s Kuběnou jsme se ujali vedení 4:3 a od této chvíle na ledě dominovali. Ve zbytku utkání jsme pak soupeře přejeli jak zamrzlou řeku, k ničemu Bílinu již nepustili a vybojovali důležité tři body. Stínem utkání je, že jsme v oslabení třikrát inkasovali. Dalším stínem zápasu je zranění Ondry Šafáře, věříme však, že to nakonec nebude nic vážného a Ondra bude brzy připraven k zápasu. V utkání jsme podali velmi dobrý kolektivní výkon podpořený výborným výkonem Ondry Kuchaře. Těší nás také střelecké probuzení Tomáše Rohana, který se doposud gólově trochu trápil. Ondra Kuchař si pak za svůj výkon vysloužil od spoluhráčů volant, který si hráči mezi sebou udělují pro nejlepšího hráče utkání…“