K poslednímu domácímu zápasu základní části nastupoval Baník v oslabené sestavě. Chybějící hráče tak zastoupili obránci Ondřej Pajk z karlovarské juniorky, který v letošní sezoně nastoupil poprvé a Pavel Koco ze staršího dorostu, jenž si tak připsal debut v dresu A-týmu. V bráně pak i tentokrát nastoupil Ondřej Kuchař.

Úvod do utkání měli lepší o playoff bojující hráči Dvora Králové, kteří se v šesté minutě i ujali vedení, když překvapivá střela Tadeáše Kociána skončila za zády Kuchaře – 1:0. Baníku se v první třetině příliš nedařilo, hráči se nemohli dostat do tempa a přes organizovaného soupeře se jen těžko dostávali do zakončení. Navíc ve 12. minutě zvýšil na 0:2 Štěpán Sedláček. Poté Tomáš Harkabus vybojoval v rychlém sledu dva fauly a Baníku se tak naskytla přesilová hra 5 na 3. A tu se podařilo využít. Přindišovu střelu Veselý vyrazil před sebe a z dorážky se již Pavel Kuběna nemýlil – 1:2. Vstřelený gól domácí tým povzbudil, ale vyrovnání v prvním dějství nepřišlo. Naopak v závěru první dvacetiminutovky se Sokolov musel bránit při vyloučení Strunze.

Na začátku druhé třetiny byl blízko gólu hostující Luštinec, ale neuspěl. Následně měl Dvůr k dispozici dvě přesilové hry rychle po sobě, ale v nich se Baník dokázal poměrně s přehledem ubránit. Stále se však domácí nemohli prosadit a forčekující hráči Dvora dělali problémy už při rozehrávce. Až ve 33. minutě zvedl prapor domácího týmu Michael Čejka, který si spolu se Strunzem počínal důrazně u mantinelu a odměnou byl vstřelený gól pro prvně jmenovaného – 2:2. A za 35 vteřin bylo na sokolovském zimním stadionu ještě veseleji. Při střele Davida Hrušky si Veselý vybral slabší chvilku a puk se zastavil až za brankovou čarou – 3:2. V závěru druhé třetina pak obě mužstva měla výhodu přesilové hry, ale stav se již neměnil.

Uklidnění pro Baník přišlo ve 44. minutě. A znovu u toho byl aktivní Michael Čejka, jenž ve dvojici s Martinem Traplem upláchl ostatním. Situaci dva na jednoho vyřešil Čejka skvělou přihrávkou Traplovi před odkrytou bránu a sokolovský mladý střelec se nemýlil – 4:2. Traplovi nezbývalo nic jiného než smeknout pomyslný klobouk…

V 53. minutě pak přišel další gól domácích. Dvůr vyrobil chybu ve středním pásmu, Přindiš posunul puk na rozjetého Martina Trapla, který svůj nájezd zakončil s přehledem – 5:2. Zdálo se tak, že je rozhodnuto. Hosté ale zápas ještě trochu zdramatizovali, když důrazem před bránou se v přesilové hře prosadil Yaroslav Ukchin – 5:3. Závěr si Baník již ale pohlídal a dovedl zápas do vítězného konce.

Vítězstvím Baník zvýšil své vedení a se ziskem 82 bodů vytvořil své historické maximum. Na první příčce má Sokolov náskok osmi bodů. Soupeři však mají odehráno méně zápasů. V cestě za vítězstvím v základní části bude chtít Baník urvat další body v úterý 20. 2. na ledě Letňan. Základní část pak sokolovští hokejisté uzavřou ve středu 28. 2. v Jablonci. Již nyní je jisté, že play-off Sokolov zahájí na domácím ledě a v to v sobotu 3. 3. od 17:30 hodin. Druhý zápas play-off se bude hrát taktéž v Sokolově a to v pondělí 5. 3. od 18:00 hodin. Soupeř vzejde ze zápasů v závěrečných zápasech základní části.