Demel, Babec, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Peřina

Tomáš Demel

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Baník uzavřel základní část vítězstvím

K poslednímu utkání základní části odcestovali Baníkovci do Jablonce nad Nisou, kde se utkali v posledním kole základní části 2.ligy skupiny Západ s týmem místních Vlků. V celkem vyrovnané partii ukázali sokolovští, ač v neúplné sestavě, větší vůli zvítězit a v úplném závěru rozhodli dvěma rychlými góly o vítězství 3:5 po třetinách 1:3, 2:0 a 0:2.

Hokejisté Baníku odjeli k utkání bez pětice nejzkušenějších hráčů základního kádru, ale i tak vstoupili do utkání výborně a v polovině páté minuty se ujali vedení. Domácí obránci ve své třetině zapomněli za sebou Petra Račanského, kterému puk prostrčil Weinhold a hosté se ujali vedení – 0:1. Obraz hry působil poněkud opatrně, nikdo z hráčů obou celků se nechtěl zranit před nadcházejícím Play Off, hra byla však svižná a rychlá, jak by se předpokládalo u prvních dvou týmů tabulky. Na začátku 14.minuty hosté opět udeřili. Rulík vyslal na levé straně do pásma Martina Trapla a ten bombou pod víko propálil Hosnedla – 0:2. Domácí se dostali ke slovu až ve 20.minutě, když po souhře s Pulcem snížil Vojtěch Havlas– 1:2. Sokolovští si však dvoubrankové vedení vzali zpátky, když 10 vteřin před koncem byl důrazný v brankovišti Michael Čejka a po nahrávce Trapla upravil stav po prvním dějství na 1:3.

Do druhé dvacetiminutovky Baník vstoupil v přesilové hře, ale moc se mu nedařila. Domácí se snažili prorazit obranný blok hostů, ale prosazovali se je ztěžka. Přesto všechno se Kuchař blýskl několika pěknými zákroky. Ve 26.minutě ale úspěšně zakončil jabloneckou kombinaci Lukáš Tondr a snížil na 2:3. V rozmezí 30. a 31. minuty putovali za katr hned dva sokolovští hráči a domácí v přesilovce 5 na 3 vyrovnali – 3:3. Střelcem branky byl Jan Víšek. Střelecké příležitosti se střídaly na obou stranách, gólmani svá mužstva však podrželi. Po 40.minutách tak oba celky odcházely do šaten za nerozhodnutého stavu.

Ve třetí části hry už přece jen trochu jiskřilo, dohrávali se souboje a přibývalo vyloučených. Několikrát odešli na trestnou lavici hráči po dvojicích, přesilovky si zahráli více domácí hráči. Sokolovští ale výtečně bránili a vypadalo to, že kdo dá gól vyhraje. Jenže střelci na obou stranách nemohli soupeřovy brankáře přemoci a schylovalo se k prodloužení. S tím ale hosté před dalekou cestou nesouhlasili a na za začátku poslední třetiny projel celým kluzištěm Zadražil, který vyzval Tomáše Rohana v podstatě ke gólu do prázdné branky – 3:4. Domácí zareagovali téměř okamžitě hrou bez brankáře, toho využil opět Tomáš Rohan a 9 vteřin před koncem stanovil závěrečné skóre utkání – 3:5.

Baník postupuje do vyřazovací části soutěže z 1.místa střetne se na tři vítězná utkání s osmým týmem tabulky, což je HC RODOS Dvůr Králové. První osmifinále se hraje v Sokolově v sobotu 3.března od 17.30 hodin.

Trenér Michal Jäger:

„V Jablonci jsme nastupovali bez pěti klíčových hráčů. To však neznamenalo, že bychom tam nejeli vyhrát. První dvě třetiny byly takové vlažné a na obou týmech bylo znát, že se především nikdo nechce zranit. První dvacetiminutovku jsme odehráli docela dobře a vedli jsme 2:0. Poté přišel kontaktní gól na 2:1, ale my jsme vzápětí ihned odpověděli dalším gólem a první třetinu vyhráli 3:1.

Druhá třetina byla z naší strany špatná. Domácím jsme nabídli přesilovky, dokonce 5 na 3 a Jablonec srovnal na 3:3. Před třetí třetinou jsme hráčům v kabině řekli, že chceme, aby už hráli jako v play-off. A hra tomu začala odpovídat. Bojovali jsme naplno, fárali a třetí třetina již snesla přísnější měřítko. Za stavu 3:3 jsme měli i štěstí, kdy domácí trefili břevno a zanedlouho jsme to byli my, kteří rozhodli o svém vítězství v poslední minutě. Poté jsme si výhru již jen pojistili. Utkání jsme odehráli bez zranění, takže půjdeme do play-off v kompletní sestavě.“