Bárta, Chlouba, Georgiev, Bláha, Kanický, Pöschl, Vlk, Sommer, Konášek

Miroslav Novák

Miroslav Táborský, Miroslav Diblík

Starší dorost přivezl body z Kadaně

K utkání třetího kola odcestoval starší dorost do Kadaně. Dva velmi vyrovnané duely z nedávné letní přípravy s tímto naším tradičním soupeřem napovídaly, že dnešní souboj o ligové body rozhodně nebude jednoduchý.

Domácí SK potvrdil hned od úvodu svojí útočnou pověst a prvních patnáct minut se odehrávalo z větší části v obranné třetině Baníku. Ten však dobře bránil a tak se domácí nedostávali do vyložených šancí. Když už dokázali vystřelit, v brance Baníku byl na místě spolehlivý Adam Horák. Už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, když v poslední minutě obránce Baníku Václav Stejskal poslal puk na soupeřova brankáře, ten jej neudržel a toho využil k dorážce Jiří Nídl. Do šaten se tak šlo za stavu 0:1.

Druhá část začala stejně, jako skončila ta první, tedy pukem v síti domácích. Opět se prosadil Jiří Nídl, který na útočné modré zachytil rozehrávku domácí obrany a z prostoru mezi kruhy zamířil přesně do šibenice – 0:2. Baník po dvou vstřelených brankách celkově zlepšil hru dopředu a výsledkem byl další úspěch. Ve třicáté minutě při závaru v útočném pásmu dostal od Jana Karbulky kotouč Tomáš Zdeněk, který nezaváhal a ranou k pravé tyči zvýšil náskok Baníku už na tři branky. To však v prostřední části hry ještě nebylo zdaleka vše. Výborně odehranou třetinu ještě vylepšil v samotném závěru nejdříve opět Jiří Nídl, když vyvezl kotouč z rohu a střelou po ledě zvýšil na 0:4, pátou branku vzápětí přidal Michal Maydl po přihrávce Václava Stejskala.

Domácí i za takto pro ně nepříznivého stavu po celou poslední třetinu pokračovali ve své útočné hře. Výslekem však byla jediná branka, když Chlouba využil přesilovku pěti proti čtyřem a zkorigoval tak stav na konečných 1:5. Šestý úspěch hostí ještě mohl přidat Michal Maydl, ale kotouč po jeho střele zastavila levá tyč domácí branky.

Podle vývoje skóre by se dalo říci, že druhá třetina byla ze strany Baníku se čtyřmi zásahy do sítě soupeře nejlepší. Je však třeba vyzdvihnout hru týmu za celých šedesát minut nejen směrem dopředu, ale i v defenzivě