Podle současného umístění obou týmů v tabulce byl Baník před tímto utkáním favoritem.

Od začátku měli domácí výraznou herní převahu, nedokázali ji však potvrdit střelecky a tak první třetina skončila bez branek.

Po přestávce Baník pokračoval v útočné hře a výsledkem byla první branka, kterou si po samostatné akci připsal Daniel Hafijanič. Tohle střelecké probuzení odnesli hosté v prostřední části hry šesti brankami, v závěrečné třetině přidal Baník do děčínské sítě ještě dalších pět zásahů.

Branky padaly po individuálních akcích i pěkných kombinacích, navíc domácí využili stoprocentně obě přesilové hry.

Jiří Nídl si připsal druhý hattrick v letošní sezoně, dvěma zásahy přispěli Jan Petrov a Daniel Hafijanič. Po jedné brance potom přidali Jan Karbulka, Tomáš Zdeněk, Dan Kellner a Michal Maydl.

Jednoznačnému výsledku odpovídal i počet střel na branku v poměru 41:7 ve prospěch domácího Baníku.